| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Dění kolem nás

25.6.2026 11:17:02 Tatramelka+3

Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem?

Teplých dní v našich zeměpisných šířkách a délkách přibývá. Ačkoli nyní jsem četla knihu, kde se část děje odehrávala v roce 1944, snad si ten rok nepletu. Popisována byla taková horka, která měla v předválečné Evropě enormní vliv na úrodu a přírodu vůbec.

...nicméně teď jsem si tak u jedné zábavné porady (jsem naštěstí na HO) prohlížela fotky z loňské dovolené po Itálii. Cestovali jsme uprostřed léta a my jako dovolenkáři potřebujeme tolik věcí stihnout, vidět a zažít, že se samozřejmě neukrýváme před ostrým sluncem. My jsme necestovali po velkých městech, tak že jsme se hodně museli přizpůsobovat jejich rytmu a ono to má zkrátka něco do sebe.
Strávila jsem v loni i nějaký krátký úsek na jihu Francie. V domě nebyla žádná klimatizace, nebyla potřeba, jen dřevěné okenice. Paní mi dala jasné instrukce, jak větrat, rázně mě upozornila, že to je pravidlo, které musím ctít, protože jakmile se dům ohřeje, celé léto tam bude pak k nevydržení.

My doma tedy také nemáme žádné extra žaluzie. Mám takové římské, kterými zatáhnu celé okno, utemním celý byt. Jsme směřovaní na jichovýchod. Dům je tedy dobře izolován. Jsme pod střechou a celý den máme v bytě relativně příjemně 24°C. Větrám celou noc a pak zavírám buď když jdu do práce nebo dneska jsem v 8:30 zatemnila a je tu stále slušně.
Jíme teď hodně ovoce, zeleninu, kuřecí a ryby.
V pondělí jsem ale neměla v práci ani svačinu ani oběd a přijdu do jídelny a na výběr byla roštěná s rýží nebo knedlík, polívka kulajda a bramboračka ~t~. Lednička našlehaná špičkami a větrníky a v košíčku se zřejmě od předešlého týdne vysušovalo jablko a banán tak dobrý do buchty.

Co jsem chtěla říci, že my zkrátka ještě neumíme s tím počasím pracovat, ale zjevně bychom se to měli pomalu učit. Ve většině míst a měst, ti po 8 hod. večerní ve všední dny nikdo neuvaří a nenakoupíš si. To je velká škoda. Když jdu kolikrát z práce po 17 hod.. jsou už zavřené i cukrárny, obchody s oblečením. Nevím jestli by pomoho mít takové letní a zimní období. Sama mám také svým způsobem ráda stereotip. Kdyby mi dneska někdo řekl, že budu chodit do práce v létě od 6 - 10 a zbytek si dodělám po 17 hod.. - no dneska by mi to asi bylo jedno. A v období, kdy jsem měla menší děti bych zase musela mít podporu i ve školství a všechno by se muselo tak nějak překopat... . Každopádně, dneska, když jsem na home office se mi to vedro snáší mnohem lépe. Nakoupila jsem včera, dneska nemusím vytáhnout paty. To až k večeru skočím na kolo ~;).
Odpovědět
Průběh diskuze (168 názorů)
Téma: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Gavašetka 23.6.2026 17:33
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem, které... Ropucha + 2 23.6.2026 18:51
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem, které... Inka ..|-.|-.-|.- 23.6.2026 19:7
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem, kte... Beat 23.6.2026 19:12
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem, kte... Pavla ... 24.6.2026 22:21
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem, k... neznámá 24.6.2026 23:19
****Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem,... Ropucha + 2 24.6.2026 23:41
*****Re: Jak se vyrovnáváte s vedre... Evelyn1968,2děti 24.6.2026 23:57
*****Re: Jak se vyrovnáváte s vedre... Evelyn1968,2děti 24.6.2026 23:58
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem, které... Abigail* 23.6.2026 19:13
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem, kte... Beat 23.6.2026 19:17
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem, k... Abigail* 23.6.2026 19:21
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem, k... Ropucha + 2 23.6.2026 19:32
****Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem,... neznámá 23.6.2026 22:30
*****Re: Jak se vyrovnáváte s vedre... Stará husa 24.6.2026 9:36
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem, k... Inka ..|-.|-.-|.- 23.6.2026 19:49
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem, k... babi_ 23.6.2026 20:12
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem, které... K_at 23.6.2026 19:38
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem, které... babi_ 23.6.2026 20:2
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Stáňa * 23.6.2026 20:59
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Ropucha + 2 23.6.2026 21:4
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Půlka psa 23.6.2026 21:2
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Evelyn1968,2děti 23.6.2026 21:5
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Beat 23.6.2026 21:34
****Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Rodinová 23.6.2026 22:45
*****Re: Jak se vyrovnáváte s vedre... Beat 23.6.2026 23:1
******Re: Jak se vyrovnáváte s ved... Evelyn1968,2děti 23.6.2026 23:20
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Termix 23.6.2026 21:48
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Rodinová 23.6.2026 22:43
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Tatramelka+3 23.6.2026 23:2
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Ropucha + 2 24.6.2026 13:7
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Sněhulka a sněhuláčci 24.6.2026 20:35
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Stará husa 24.6.2026 20:59
****Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Sněhulka a sněhuláčci 24.6.2026 21:17
*****Re: Jak se vyrovnáváte s vedre... Beat 24.6.2026 21:22
******Re: Jak se vyrovnáváte s ved... Beat 24.6.2026 21:32
*******Re: Jak se vyrovnáváte s v... Čumča. 24.6.2026 22:51
******Re: Jak se vyrovnáváte s ved... babi_ 24.6.2026 21:33
******Re: Jak se vyrovnáváte s ved... Čumča. 24.6.2026 22:55
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Evelyn1968,2děti 24.6.2026 22:15
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Fern 23.6.2026 23:41
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Gavašetka 24.6.2026 8:20
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Beat 24.6.2026 8:55
****Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Gavašetka 24.6.2026 9:54
*****Re: Jak se vyrovnáváte s vedre... Beat 24.6.2026 10:6
******Re: Jak se vyrovnáváte s ved... Beat 24.6.2026 10:7
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Fern 24.6.2026 9:40
****Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Gavašetka 24.6.2026 9:53
*****Re: Jak se vyrovnáváte s vedre... Fern 24.6.2026 15:32
******Re: Jak se vyrovnáváte s ved... Ropucha + 2 24.6.2026 15:54
*******Re: Jak se vyrovnáváte s v... TaJ 25.6.2026 1:28
********Re: Jak se vyrovnáváte s... Inka ..|-.|-.-|.- 25.6.2026 7:48
******Re: Jak se vyrovnáváte s ved... Evelyn1968,2děti 24.6.2026 19:27
*******Re: Jak se vyrovnáváte s v... babi_ 24.6.2026 20:11
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Len 24.6.2026 0:7
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Anadar 24.6.2026 5:24
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Beat 24.6.2026 8:4
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Gavašetka 24.6.2026 8:16
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 24.6.2026 8:52
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Evelyn1968,2děti 24.6.2026 13:25
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Ropucha + 2 24.6.2026 13:48
****Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Evelyn1968,2děti 24.6.2026 13:50
*****Re: Jak se vyrovnáváte s vedre... Ropucha + 2 24.6.2026 13:54
****Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? babi_ 24.6.2026 14:56
*****Re: Jak se vyrovnáváte s vedre... sally 24.6.2026 16:56
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Len 24.6.2026 23:3
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 25.6.2026 8:25
****Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Rodinová 25.6.2026 8:45
*****Re: Jak se vyrovnáváte s vedre... Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 25.6.2026 9:0
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Yuki 00,03,07 24.6.2026 13:41
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Evelyn1968,2děti 24.6.2026 13:48
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 24.6.2026 14:28
****Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Evelyn1968,2děti 24.6.2026 15:9
*****Re: Jak se vyrovnáváte s vedre... Yuki 00,03,07 24.6.2026 23:39
****Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Čumča. 24.6.2026 22:47
*****Re: Jak se vyrovnáváte s vedre... Evelyn1968,2děti 24.6.2026 22:53
******Re: Jak se vyrovnáváte s ved... Čumča. 24.6.2026 23:0
*****Re: Jak se vyrovnáváte s vedre... Pavla ... 25.6.2026 7:31
******Re: Jak se vyrovnáváte s ved... Inka ..|-.|-.-|.- 25.6.2026 7:47
*******Re: Jak se vyrovnáváte s v... Evelyn1968,2děti 25.6.2026 8:37
********Re: Jak se vyrovnáváte s... Beat 25.6.2026 8:42
*********Re: Jak se vyrovnáváte... Inka ..|-.|-.-|.- 25.6.2026 8:51
**********Re: Jak se vyrovnává... Rodinová 25.6.2026 8:57
*********Re: Jak se vyrovnáváte... babi_ 25.6.2026 8:55
**********Re: Jak se vyrovnává... Inka ..|-.|-.-|.- 25.6.2026 9:17
***********Re: Jak se vyrovná... babi_ 25.6.2026 9:22
************Re: Jak se vyrov... Ropucha + 2 25.6.2026 9:31
*************Re: Jak se vyr... Tatramelka+3 25.6.2026 9:41
*************Re: Jak se vyr... Čumča. 25.6.2026 13:31
***********Re: Jak se vyrovná... Ropucha + 2 25.6.2026 9:26
************Re: Jak se vyrov... Rodinová 25.6.2026 9:30
*************Re: Jak se vyr... Ropucha + 2 25.6.2026 9:34
*************Re: Jak se vyr... Ropucha + 2 25.6.2026 9:37
************Re: Jak se vyrov... Stará husa 25.6.2026 9:43
***********Re: Jak se vyrovná... K_at 25.6.2026 9:31
************Re: Jak se vyrov... K_at 25.6.2026 9:34
*************Re: Jak se vyr... Ropucha + 2 25.6.2026 9:38
***********Re: Jak se vyrovná... TaJ 25.6.2026 10:22
************Re: Jak se vyrov... Inka ..|-.|-.-|.- 25.6.2026 12:52
*********Re: Jak se vyrovnáváte... babi_ 25.6.2026 8:59
**********Re: Jak se vyrovnává... Rodinová 25.6.2026 9:5
***********Re: Jak se vyrovná... babi_ 25.6.2026 9:23
******Re: Jak se vyrovnáváte s ved... Evelyn1968,2děti 25.6.2026 8:8
*******Re: Jak se vyrovnáváte s v... Ropucha + 2 25.6.2026 9:21
********Re: Jak se vyrovnáváte s... Tatramelka+3 25.6.2026 9:39
*********Re: Jak se vyrovnáváte... Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 25.6.2026 10:2
**********Re: Jak se vyrovnává... Ropucha + 2 25.6.2026 10:14
***********Re: Jak se vyrovná... Beat 25.6.2026 10:21
***********Re: Jak se vyrovná... TaJ 25.6.2026 10:27
************Re: Jak se vyrov... Tatramelka+3 25.6.2026 10:42
*************Re: Jak se vyr... Tatramelka+3 25.6.2026 11:17
**********Re: Jak se vyrovnává... Stará husa 25.6.2026 10:40
***********Re: Jak se vyrovná... TaJ 25.6.2026 10:49
**********Re: Jak se vyrovnává... Evelyn1968,2děti 25.6.2026 13:29
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Vítr z hor 24.6.2026 17:22
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? TaJ 25.6.2026 1:22
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? babi_ 25.6.2026 11:38
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Tatramelka+3 25.6.2026 11:52
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Ropucha + 2 25.6.2026 13:3
****Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Monika 25.6.2026 13:5
*****Re: Jak se vyrovnáváte s vedre... Rodinová 25.6.2026 13:11
******Re: Jak se vyrovnáváte s ved... Ropucha + 2 25.6.2026 13:15
*******Re: Jak se vyrovnáváte s v... babi_ 25.6.2026 13:36
********Re: Jak se vyrovnáváte s... Ropucha + 2 25.6.2026 18:39
*******Re: Jak se vyrovnáváte s v... Sněhulka a sněhuláčci 25.6.2026 15:7
******Re: Jak se vyrovnáváte s ved... Inka ..|-.|-.-|.- 25.6.2026 13:22
*****Re: Jak se vyrovnáváte s vedre... TaJ 25.6.2026 14:49
****Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Inka ..|-.|-.-|.- 25.6.2026 13:24
*****Re: Jak se vyrovnáváte s vedre... TaJ 25.6.2026 14:42
******Re: Jak se vyrovnáváte s ved... Inka ..|-.|-.-|.- 25.6.2026 15:14
*******Re: Jak se vyrovnáváte s v... TaJ 25.6.2026 19:8
*******Re: Jak se vyrovnáváte s v... Stáňa * 25.6.2026 21:28
********Re: Jak se vyrovnáváte s... TaJ 25.6.2026 21:58
********Re: Jak se vyrovnáváte s... Fern 26.6.2026 19:17
******Re: Jak se vyrovnáváte s ved... Jerry G. 25.6.2026 17:46
*****Re: Jak se vyrovnáváte s vedre... Sněhulka a sněhuláčci 25.6.2026 15:2
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Rodinová 25.6.2026 12:16
*Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? kysnutá knedla 25.6.2026 15:20
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Beat 25.6.2026 16:0
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Inka ..|-.|-.-|.- 25.6.2026 16:6
****Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Stará husa 25.6.2026 20:9
*****Re: Jak se vyrovnáváte s vedre... Drypetis 25.6.2026 20:27
******Re: Jak se vyrovnáváte s ved... Stará husa 25.6.2026 20:29
******Re: Jak se vyrovnáváte s ved... Stáňa * 25.6.2026 21:35
*******Re: Jak se vyrovnáváte s v... Yuki 00,03,07 25.6.2026 21:44
*******Re: Jak se vyrovnáváte s v... Evelyn1968,2děti 25.6.2026 22:10
********Re: Jak se vyrovnáváte s... Yuki 00,03,07 25.6.2026 22:26
*********Re: Jak se vyrovnáváte... Evelyn1968,2děti 25.6.2026 22:51
**********Re: Jak se vyrovnává... Stará husa 26.6.2026 8:41
***********Re: Jak se vyrovná... Beat 26.6.2026 9:31
************Re: Jak se vyrov... Inka ..|-.|-.-|.- 26.6.2026 10:0
************Re: Jak se vyrov... kysnutá knedla 26.6.2026 10:14
*************Re: Jak se vyr... babi_ 26.6.2026 14:6
*********Re: Jak se vyrovnáváte... kysnutá knedla 26.6.2026 7:38
**********Re: Jak se vyrovnává... Čumča. 26.6.2026 11:30
********Re: Jak se vyrovnáváte s... Stáňa * 26.6.2026 6:47
*********Re: Jak se vyrovnáváte... Rodinová 26.6.2026 8:29
**********Re: Jak se vyrovnává... Ropucha + 2 26.6.2026 8:38
***********Re: Jak se vyrovná... kysnutá knedla 26.6.2026 10:14
************Re: Jak se vyrov... Beat 26.6.2026 10:56
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? kysnutá knedla 25.6.2026 17:36
****Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Evelyn1968,2děti 25.6.2026 19:10
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Ropucha + 2 25.6.2026 18:33
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? K_at 25.6.2026 18:53
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Yuki 00,03,07 25.6.2026 19:13
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Čumča. 25.6.2026 22:28
**Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Stáňa * 25.6.2026 21:31
***Re: Jak se vyrovnáváte s vedrem? Fern 26.6.2026 19:19

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2025 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.