| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Krkavčí matka za mřížemi - příběh nekončí

[<<Předchozích 110] Příspěvky 111120 z 161 [Dalších 41 >>]
Míša
  • 
10.1.2007 8:59:24
známá sprchovala své děcko v afektu - ze strachu, když jí začínal modrat viděla to jako nejlepší možnost. Měla období vzdoru trochu vyčerpávající
10.1.2007 8:46:00
No, nemám.... Ale některé maminky to prý praktikují, dokonce i ta moje na mě... :-( Takže vlastně zkušenosti mám, ale nemůžu vám o nich poreferovat, neboť si to (naštěstí) nepamatuju...
Lavanda
10.1.2007 8:44:05
Mě se zdá i to sprchování studenou vodou dost drsný. Máte s tím někdo zkušenost?
10.1.2007 8:40:34
Máte naprostou pravdu, také jsem uvažovala, jak by k tomuto mohlo "omylem" dojít.. Nechci v žádném případě onu "matku" obhajovat, ale jediné, co mě napadlo, bylo to, že chtěla dítě, které mělo zrovna záchvat vzteku, dle dobré rady osprchovat ledovou vodou a roztočila omylem ten druhý kohoutek...... Ale myslím, že daleko pravděpodobnější je, že byla prostě opilá, zfetovaná nebo něco podobného.....
Lavanda
10.1.2007 8:18:06
Tak jsem si přečetla ten Janin i Lízin příspěvek, Ashley, a myslím, že to Líza sice řekla tvrdě, ale má asi pravdu. Jana asi opravdu trpí depresemi.
10.1.2007 8:08:05
Lízo, ač si většiny tvých názorů vážím, toto nebylo hezké...
10.1.2007 7:57:52
I když vím, že to zní hrozně a vážně si života moc a moc vážím. Není to jednoduché téma a má spoustu důvodů pro i proti. Ale...
Proč má společnost živit třeba několikanásobné vrahy? Co s někým, kdo nemá ani naději na nápravu? Co po skončení trestu? Propustit a doufat, že to nebude stát život dalšího nevinného člověka? Jak se vypořádat s pedofilními vrahy, u kterých se nepodaří léčba? Nemyslím, že by mělo platit smrt za smrt (dokážu "pochopit" zabití v afektu, okamžik zkratu...), ale jsou případy, a není jich bohužel málo, kdy náprava (což je vlastně původní smysl uvěznění) není možná. A pak je podle mne na zvážení trest smrti. Ne jako odplata, ale jako ochrana a prevence.
PajaMM
10.1.2007 7:21:01
S tim, ze se spletla, tomu taky neverim. Copak otocime kohoutek do jedne maximalni polohy a sprchujeme sebe nebo dite? Vodu prece musime namichat...

Navic - ja tedy i kdyz dceru sprchuju, tak ji myju, drzim ji vlasky....proste citim, jaka voda je, protoze tece i na me...

A presne, jak jsi psala, i kdyz si clovek do proudu vody nesahne, citi, jaka je, tim spis, ze je varici...

Navic, kdyz sprchuji nebo koupu nasi berusku, kontroluju tu vodu nekolikrat, aby se ji neco nestalo...

Jako kazdy normalni rodic, ze...
  • 
10.1.2007 0:43:22
Tak co s tím? To je otázka.....
Ze života znám ale i případy, kdy doktor hájí matku označenou soc. pracovnící jako nezpůsobilou, i okolí ji tak označovalo, že děti mít nemá....byla prostě o něco zaostalejší, ale děti měla čisté a syté ... Nakonec ji děti nevzali, děti měly matku a ona je také měla a vychovala. Prostě, někdy je těžké odhadnout, kdo se jak k dětem chová a jak vypadá a co říká... a k tomu v našem státě má soc. pracovnice na starosti třeba 160 rodin, k tomu papírování... (kdesi jsem tento údaj nedávno četla). Takže někdy prostě pochybit musí a vezme dítě, kde není nutné a nevezme, kde je nutné.

Návrhy řešení?
1. Všímavost, nebýt lhostejná/ný - dnes je to bohužel dost běžné
2. Psát dopisy, emaily, cokoliv (i individuálně) - zodpovědným lidem psát souhlasy, nesouhlasy k těmto tématům ... běžné to dělají ekologové

Jsem z toho smutná, je to zvláštní doba, kde kdo věnuje ČAS ke sledování telky, kde je vše jen senzace a nebo přisprostlá slátanina typu "Rodinná pouta" a málokdo investuje čas pro pomoc někomu, kdo to potřebuje nebo si třeba vezme starší dítě z děcáku na víkendové pobyty do rodiny, nebo napsání nesouhlasného dopisu či mailu.

- Méně telky a lítáni po blbostech na netu! ;-)
- Více zájmu o věci veřejné!
- Více času pro hledání příčin!
- Více časů pro činy, které něco změní!

....PS: pokud někdo vymyslíte např. vzor dopisu našim voleným zástupcům, vložte jej sem a můžeme začít s rozesíláním.....
Ella+
10.1.2007 0:38:13
Já teda nedokážu pochopit,že se někdo "splete" a "omylem" roztočí jen kohoutek s teplou vodou -to je takový nesmysl,že jen co by to vyslovila dostala by lopatou do hlavy. Každý normální člověk nejdřív sáhne pod proud vody,aby se ujistil,že není studená,nebo horká i když jde sprchovat sám sebe,o to víc když jde sprchovat dítě. Každý normální člověk držící sprchu pozná v první druhé maximálně třetí vteřině,že sprchou protéká taková nebo maková voda,cítí to přeci,nebo,že by tato zrůda držela sprchu kleštěma????? Četla jsem názor,že by si někdo uvařil kafe v jejím hrdle,nebo ji sprchoval zrovna tak jako ona své dítě vařící vodou, ačkoliv je to v podstatě příšerně brutální,představa toho ubohého dítěte by nejspíš každého citu schopného člověka dohnala k myšlence,že je to spravedlivý trest. Zavřít tyhle zrůdy na xy let do vězení,kde mají pravidelnou stravu,oblečení,někde dokonce i televizi a video mi přijde k ničemu,ano nemají možnost svobodně se rozhodnout co budou dělat a kam půjdou,ale i tak je to pořád málo. Trest smrti taky není řešení,tahle smrt je rychlá a bezbolestná,jejich děti taky nikdo bolesti neušetřil. Přivázat je někam na veřejné místo s cedulí co udělali ať si každý podle libosti hodí kámen-hnusné? Pro tyhle zrůdy je to adekvátní.
[<<Předchozích 110] Příspěvky 111120 z 161 [Dalších 41 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.