| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Auto

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 28361  [Dalších 28341 >>]
Žžena 83005
20.2.2024 8:08:50
Rodinová,
to je zajímavé, já myslela, že naše auto jsme si vybrali podle toho, aby se do něj vešly všechny tři děti a věci, co potřebujem převážet, ne podle IQ ~t~
babi_ 48341
20.2.2024 7:28:48
Lído, jo tak, nesouvisí s barvou.

Mám oktávku kombíka z roku 2009, a nedám na ni dopustit. Nezamrzá. Ale tedy pravidelně jezdím, zvlášť v mrazech si to hlídám.

Je červená ~;)
Lída+2 28136
20.2.2024 7:24:44
babi_, jen mě to napadlo, když zakladatelka řeší nové, aby si nenaběhla.

Spíš, že to bílé služební má manžel za trest od firmy.~t~ Když je mu zima cca od -5C je sázka do loterie, zda se to auto nastartuje. Škodovka ten jejich super servis tvrdí, že tomu autu nic není a je v pořádku. 3 roky ta závada trvá, ještě když kroutí volantem při parkování, tak mu v něm křupe(závada se neprojevila mu píšou pořád matláci)

a já razím heslo- oktávka je za trest, prakticky se chová stejně jako favorit před 20lety.~t~ Tomu jsem v mrazech běžně odmontovávála odpoledne baterii a nosila mu ji domů a ráno, když kluci snídali ji nosila do auta. Celou zimu, když mrzlo.
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
19.2.2024 22:59:46
Pole, tak příplatková barva na naše auto byla 8 tisíc (pokud si to dobře pamatuji), to není zase tolik, jakožto jednorázový výdaj, oproti havarijnímu pojištění (pravidelný dlouhodobý výdaj)
A to varování od luthien platí i pro auta z druhé ruky, kdy už nepřiplácíš za barvu, ale naopak se necháš strhnout tou úžasnou atypickou neokoukanou barvou, třeba...
Pole levandulové 23006
19.2.2024 21:55:08
Rose, ano, ale pokud budu tak moc řešit peníze, že si na nauto nevezmu pojistku, zcela logicky si nekoupím jakoukoli příplatkovou barvu, ale vezmu si jen tu základní, bez příplatku.
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
19.2.2024 21:14:41
Pole, u drahého auta to je jasné, ale i u méně drahých aut, kde se ti zase tak nevyplatí drahá pojistka (nebo na ni prostě nemáš), ten odřený lak musíš řešit a málokdy chceš mít i na lacinějším autě fleky ..
Pole levandulové 23006
19.2.2024 20:57:16
Ok,různí lidé mají asi různé pojistky, ale neplatit si jí považuji u dražšího auta za poněkud nepředvídavé. Já si vždycky dělám s nulovou spoluúčastí a s nulovým spodním limitem, navíc i s náhradním autem, takže pak cokoli se děje, jde přes pojistku, pokud se teda jedná o moje havarijko. Když to jde přes POVko druhých tak je to stejné. Vždycky je nejsnazší to hodit do autorizovaného servisu, oni už si to vyřídí spolu, já jen podepíšu fakturu.
Citronove koliesko 7937
19.2.2024 20:46:28
Vzdy nove auto
2x cervene
1x stone metaliza
1x pieskova metaliza - najvyssia vybava za cenu nizsej, no neber to, farba uz bola fuk
Kvalitní manželské postele do vaší ložnice na Favi.cz
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
19.2.2024 20:44:39
No otázka je, jak dlouho si platíš havarijní pojištění... A taky jestli ti to pojišťovna uzná, jestli si pojistnou událostí nenavýšíš následné pojistné, jestli máš spoluúčast a do/od jaké výše škody máš tu pojistku... Zrovna škrábanec většina lidí neřeší přes pojistku a přitom to opravit potřebuješ, aby nezačalo to okolo reznout...
Pole levandulové 23006
19.2.2024 20:21:53
Lúthien, není to úplně jedno, kolik ta barva stojí? Když si kupuješ nové auto, kupuješ nejspíš i pojištění, takže pokud se auto někde odře, platí to pojišťovna a auto lakují v autorizovaném servisu, ne někde v noname garáži. pokud ho odře někdo jiný, jde to zase z jeho povinného ruční, čili opět to platí někdo jiný.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 28361  [Dalších 28341 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.