| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak naučit děti - ostatní

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 3406  [Dalších 3386 >>]
Monika 123907
21.3.2021 21:56:55
Žženo, sorry, jsem prostě slabomyslná a pod pojmem "vypěstovat reflex" stejně jako tvůj "rituál" jsem si ten konkrétní způsob nácviku fakt neuměla představit. To mi přijde jenom jako hesla nebo zaklínadla a ne postup. Ale dobrý, prostě už jsem pochopila, že je asi třeba pravidelně sedat na záchod a věřit ~;)
Žžena 83005
21.3.2021 21:52:26
Moniko,
to přece vůbec není o stejné snídani každý den. Je to spíš o "rituálu", kdy člověk je zvyklej "jít PO snídani" a je úplně fuk, jestli jedl müsli, hemenex, banán nebo měl jen kafe s cígem.
TaJ 81121
21.3.2021 21:33:01
Moniko, já myslím, že ten nácvik na to nějaký existuje, jak tu psaly holky, když jsou nějaké problémy... stejně jako se většinou dá naučit nějaká hodina na usínání, když má někdo problémy se spánkem, úprava režimu, stravy apod. Nám to víceméně vyplynulo z pravidelného režimu a z toho, že máme radši svůj klid doma a svoje WC🙂
Monika 123907
21.3.2021 21:27:40
TaJ, já vím, že to někomu funguje "tak samo", mně do určité míry taky (resp. nemám se svým fungováním žádné potíže).
Zajímal mě právě ten nácvik u těch, kde to nefunguje. Já problémy s vyprazdňováním považuju za dost psychosomatickou záležitost, vliv úzkostí atd., proto mě právě zajímalo, jak se to dá vyřešit nějakou univerzální metodou ...
Federika 14090
21.3.2021 21:21:34
Moniko,
ono to asi ale tak nějak je.
Buď ráda,že to nemusíš řešit, jáá fakt brala dlouhý roky glycerínový čípky, jinak děsný zácpy. A dcera sice nebrala čípky,ale na záchod šla tak jednou týdně, s problémama.
Takže jsem ráda, že to už všechno klape.
TaJ 81121
21.3.2021 21:17:09
Moniko, nevím, jestli se to dá nějak "nacvičit", my to tak se synem máme oba, prostě to nějak přišlo samo, asi režimem, že odcházíme ve stejnou dobu každý den a v práci a ve škole už na to není klid a tolik času...jídlo a pití u nás na to vliv nemá, syn trochu snídá, já se jen napiju čaje a jím až v práci...kafe nepijeme doma nikdo...
Balbína 99798
21.3.2021 21:10:34
Je hrozne kratkozrake odkladat uceni urcitych dovednosti. Pozdeji to muze byt i slozitejsi. Proste neni vyhnuti, vědu bych v tom nehledala.
Monika 123907
21.3.2021 21:09:28
Federiko, promiň, já si pod "nacvičit si reflex" umím představit jenom I.P.Pavlova a jeho slintající psy ~;) Ale už tedy nebudu nikoho trápit hloupými dotazy, já nic naštěstí nacvičovat nepotřebuju ani děti, jen jsem byla zvědavá, jak se to dělá.
Renka + 3 26652
21.3.2021 21:06:34
Moniko, já už si to přesně nepamatuji, základ byla stejná denní doba a zpočátku párkrát i glycerinový čípek, někomu pomůže sklenice vody nalačno apod. My k tomu měli úpravu stravy, aby byla stolice měkká. Je o to, že tělo si zvykne na tu dobu a prostě se člověku chce v další dny ve stejnou dobu, když se to párkrát povede, tak si to zafixuje.
Federika 14090
21.3.2021 21:04:48
To není kafem a ovocem. Je to celkem fuk, co jíš.
Prostě ten reflex se dá nacvičit, taky jsem tou nevěřila.
Dlouho jsem chodila i s dcerou na proktologii, pořád tom ten doktor mluvil, že musí nacvičit ten reflex.
Taky se zadařilo, celkem za dlouho, protože na rozdíl ode mě ona neměla takovou potřebu zbavit se čípků a shánění záchodů v nevhodnou dobu.
Teď už ale taky chodí ráno. Bez kafe .
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 3406  [Dalších 3386 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.