| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Charitativní projekty

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 5841  [Dalších 5801 >>]
*Hany 30864
6.10.2023 13:28:42
Mně se líbilo, že studenti mezi těmi dětmi strávili celý týden. To je rozhodně lepší než jim poslat pizzu, ale pizza holt získala mnohem větší publicitu.

Fascinuje mě, že jakmile se začne psát o vyloučených lokalitách a nepřizpůsobivých občanech, hned se vyrojí latentní rasisti a začnou něco plácat o chudáčcích Romech. Přitom o nich nebyla řeč. Nepřizpůsobiví můžou mít jakýkoli odstín pleti.
Ropucha + 2 120300
6.10.2023 13:18:07
"často řešení problémové situace dopadne na všechny, i na nevinné, ale nejspíš není možné jinak"

No však.
A tady nejde o nic více, než říci těm nevinným "soucítíme s vámi a vnímáme, že jste v tom nevinně".
Renka + 3 26652
6.10.2023 13:06:36
Problém je, že často řešení problémové situace dopadne na všechny, i na nevinné, ale nejspíš není možné jinak. Mě taky štve, že v krajském městě v OC zrušili wi-fi připojení (to teda tolik nevadí) a odstranili naprosto všechna místa k sezení. Je to opruz, když ně někoho čekáte, až vyřídí nákupy nebo si chcete odpočinout mezi nakupováním. Ale protože se tam neustále váleli feťáci a pochybné existence (OC totiž stojí v přímo v centru města), nebylo v možnostech ochranky to zvádnout. Takže na to taky doplatili všichni zákazníci OC, ale holt to jinak nejde.
Půlka psa 24064
6.10.2023 13:04:54
No však jistě, to je jasný, o co jde té pizzerii. Ale to nemá co dělat s tím, co píše ten ředitel. Ten vysvětluje, o co jde studentům.
Renka + 3 26652
6.10.2023 13:00:36
No jo, jenže takové "mělo by se" se snadno říká. A přece i ta daná pizzerie ve svém prohlášení uvádí, že vědí, že tam jsou i slušní zákazníci, kterým se omlouvají, takže žádná kolektivní vina. Jen prostě nejsou schopni tam za daného stavu zavážet jídlo, protože nedokáží zajistit bezpečí svým zaměstnancům.
Půlka psa 24064
6.10.2023 12:54:10
"Moc by mě zajímala představa pana ředitele o potrestání konkrétních viníků."

Pan ředitel hodlal asi naznačit, že jeho studenti chtěli dát nejevo, že je neuznávají princip kolektivní viny. Není to odborník na odpovědi, které po něm chceš.
Renka + 3 26652
6.10.2023 12:38:02
Jinak tedy odpověď pana ředitele je tak naivní, že je až úsměvná. Měli by být potrestáni viníci. Hezky řečeno. Ale konkrétní představa jak?

Přijede kurýr, kolem partička sígrů, nezaplatí, poplivou ho, vulgárně nadávají, kopou do auta, vystrašený kurýr ujede.

Co se přesně dá dělat? Kurýr bude těžko kohokoliv identifikovat, nakonec ani jméno objednavatele nemusí být pravé a i kdyby, kdo dokáže, kdo přesně co udělal? Poplivání, urážení, kopání do auta není zřejmě trestný čin ale jen přestupek. Jak přesně ty lidi, i kdyby je identifikovali, potrestají? Na vazbu to není, předvolají je na nějaký datum za měsíc až dva, pokud se vůbec dostaví, dají jim pokutu, kterou nikdy nezaplatí. A jede se dál. A viníci to dobře vědí. A kurýrovi s jídlem to v ničem nepomůže.

Jinak dokonce když zavoláte policii na někoho, koho jste viděli páchat přestupek a on neotevře, policie nic nezmůže, otočí se a odjede. Máme bohaté zkušenosti s jedním povedeným občanem naší obce. Musel by spáchat trestný čin, čeká se až se stane něco vážného. Přestupky v podstatě nikoho nezajímají.

Moc by mě zajímala představa pana ředitele o potrestání konkrétních viníků.
Ropucha + 2 120300
6.10.2023 12:16:10
Tady ale vůbec nejde o darování jídla za účelem pomoci hladovějícím.

To je všeobecně známo, že je účinnější naučit rybařit, než darovat rybu.

Tady jde o symbolické gesto solidarity.
Jak už někdo napsal - vidíme ve vás stejné kluky a holky, jako jsme my, žádný beznadějný odpad.

Někteří do toho pořád umanutě míchají otázku sociální ne/přizpůsobivosti romské komunity.
sovice 18997
6.10.2023 11:47:21
Renko,
ja reagovala na Bývalou Radku, na to, co citovala Půlka. "Preventivní" jsem dala úmyslně, to tam nebylo. Ale vcelku myslím, že se chápeme.

Zavírání do ghet nefunguje, děti z gymplu jistě řidiče rozvazkove služby neochrani, to musí řešit jiné složky, ale na úrovni gymplu mi ta pizza přijde jako projev sympatií s tím, že si tam teď tu pizzu prostě nemůžou objednat žádné děti.
Renka + 3 26652
6.10.2023 11:35:12
A jo, ono se to nedá moc dohledat, k čemu to patří, já to zase psala na Sovici, ale kdoví na koho reagovala ona ~:-D
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 5841  [Dalších 5801 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.