| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Charitativní projekty

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 5841  [Dalších 5791 >>]
Renka + 3 26652
6.10.2023 11:34:04
Mimochodem, ta holka, co pomáhá v Africe taky nemluví o žádné preventivní přísnosti, ale o tom, že fungují jiné cesty než rozdávání potřeb zdarma, to naopak problém neřeší, jen prohlubuje.
Škoda, že nenajdu ten článek, ale mám pocit, že byl v tištěném deníku. A já jsem napsala, že s tím nesouhlasím s rozdáváním věcí zdarma, protože mi připadají její zkušenosti a názory dobré.

Nicméně opakuji znovu, nemám problém s touto akcí, jako takovou, chápu, že k věku studentům takovéto projekty patří a že to mysleli dobře a třeba to svůj účel splnilo.
Půlka psa 24064
6.10.2023 11:30:02
Reguji na bývalou radku, která píše, že jim tou pizzou gymnazisté "delaji medvedi sluzbu; je treba byt nejen laskavy, ale i prisny".

Že to se to mohlo někoho dotknout, to je jistě pravda, ale na to jsem nereagovala.~;)
Renka + 3 26652
6.10.2023 11:17:05
Nikdo nepsal nic o preventivní přísnosti. Je to jen k zamyšlení, jestli některé z dětí třeba v pubertální věku nemůže vnímat pizzu od studentů gymnázia z Prahy jako nějaký milodar z lítosti, třeba jako když nám po revoluci přivezli z Německa balík obnošeného šatstva, což někoho potěšilo a jiného ne.

Upřímně, nevím to ani já ani ty, jak se to které dítě ve skutečnosti cítilo a není špatné podívat se na věc z různých stran.
Půlka psa 24064
6.10.2023 10:36:15
Ona navíc pizza je jídlo. I když tady jen v symbolické rovině svačiny o velké přestávce. Považovat svačinu za medvědí službu a za nedostatek přísnosti je naprosto absurdní. Sdílení stravy je taková archetypální komunitní věc už od jeskynních dob. A dávání drobného jídla cizím lidem je dodnes živé u různých lidových svátků typu Velikonoce, Mikuláš,.... Je to symbolika, že se vnímáme navzájem, patříme k sobě a myslíme to spolu dobře.
Čumča. 160024
6.10.2023 10:32:31
"Přesně v tom, že jiný děti jim říkají, že o nich vědí, a nekašlou na ně."

ano, není za tím nic víc, ale taky nic míň

místní středoškoláci si uvědomují určitou lokální bolest a snaží se (v rámci svých náctiletých možností) o nějaké zviditelnění i pomoc

podobnými akcemi to začíná, pomáhá těm studentům získat i víc reálných zkušeností (i třeba metodou pokus-omyl), pokračuje to vymakanější iniciativou, a teprve potom z toho může být něco komplexního a velmi efektivního, jak po tom volala byvalaradka~d~
sovice 18997
6.10.2023 10:09:31
Jak často myslíš, že se ty děti setkávají s laskavostí okolního světa, a jak často s prisnosti? Pokud nemáš za laskavost sociální dávky (na které ty děti nemají vliv), kolikrát myslíš, že se romské dítě setká mimo svou komunitu s laskavostí a kolikrát s prisnosti? Lidé s adoptovanymi romskými dětmi by mohli vyprávět. Je řešením ještě větší "preventivní" prisnost na každé romské dítě?
K_at 121378
6.10.2023 8:54:07
Renko, taky by mě zajímalo, jak to děti vzaly. Zda to pro ně něco znamená, nebo to byla jen jiná svačinka. Zdá se třeba i tě pizzy mohly nacpat, nebo dostaly každý 1 kousek. A tak.
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
6.10.2023 8:40:02
no hrdá dcera jim může podobnou akci "oplatit" a nechat jim doručit něco na oplátku ~;)
Půlka psa 24064
6.10.2023 8:38:49
Z té tiskové zprávy plyne, že s nimi strávili týden u nich. A pak jim poslali pizzu. Ale jinak máš pravdu, že to může být ošemetný.
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 5841  [Dalších 5791 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.