| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Krční mandle

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 538  [Dalších 428 >>]
Ira+M(2/02)+K(1/04)+M(2/07) 2984
9.5.2014 11:23:41
Co se týče Wobenzymu- nevím... zkušennosti s ním nemám, osobně si myslím, že neuškodí, ale že by to byl nějaký velký zázrak... Zdravé dítě si poradí a zahojí se v pohodě i bez podpůrnejch prostředků. Jo a vyplachovat- dospělí kloktali a vyplachovali, děti jsme tím příliž netrápili- většinou to ani neuměly a byly jak rybky...

A ty bílé povlaky jsou normální tak se to hojí.... abys jí nekoukala do krku a nehrozila se....
Ira+M(2/02)+K(1/04)+M(2/07) 2984
9.5.2014 11:18:33
Já bych jí nabízela cokoliv kašovitého, tekutého, na co bude mít chuť . Příjemnější pro ni budou chladné věci- jako přesnídávky, ta zmrzlina... Mléčné věci způsobují takový vazký hlen- čili třeba pribiňáček by ji nemusel jít tak dobře polykat... uvidíš, třeba překvapí a bude to snášet v klidu. Vysloveně bych do ní necpala něco pod tlakem, jen proto, že je hubená... V den operace určitě bude mít zajištěnou výživu přes infuzi, od druhého dne už bude jíst a pít sama...

V létě je ještě nevýhoda, pokud bude horko... Tak potom o to víc chladit zvenku...

Jinak dělala jsem na lůžkovém ORL ale už je to cca 15 let zpátky...
Nessie a příšerky 76358
9.5.2014 11:11:09
Iro, prosím, jsi z oboru? Jsou v tomhle případě vhodné třeba nutridrinky, když máme takový problém s váhou?
Má význam okolo operace třeba kůra Wobenzymu?
Nessie a příšerky 76358
9.5.2014 11:07:51
Moc děkuju.
Mám hrůzu z toho jídla. Naše je hrozně hubená, takže jak nesměla jíst před narkózou u nosních, kolabovala mi pak hladem. Proto jsem moc ráda za tyhle informace a typy. Navařím teda předem aspoň vývar atd. a taťka nám to bude dovážet.

K té bolestivosti - moje mamka byla ve 2O a má na to tak hrozné vzpomínky, že díky tomu nedopustila, aby mandle trhali mě. Takže chápu, jak to pro pubošku muselo být hrozné. Snad jí to aspoň pomohlo ~x~
Ira+M(2/02)+K(1/04)+M(2/07) 2984
9.5.2014 11:03:36
Obecně malé děti snášejí operaci i bolest snáze, než dospělí. V den operace bude zřejmě dost pospávat, nebude nic jíst, občas může uplivávat krvavé sliny, krk je dobré chladit zvenku- my jsme dávali zmraženou mokrou žínku zabalenou v pleně na krk..., postupně bude dostávat pití- nedávat horké!!! Někomu bývá po narkoze nevolno, někdy - když to více krvácelo, bylo pacientům nevolno, někdy i zvraceli krev- to je nutné zpozornit, jestli to nekrvácí stále.... První i druhý den jsme dávali něco proti bolesti, pokud to pacient potřeboval. A strava kašovitá(zhruba týden)- první tři dny to bolí dost, dospělí většinou skoro nejedli, ale na některých dětech nebylo od třetího dne znát skoro nic....

Hospitalizace tak dlouhá asi proto, že občas se můžou rány rozkrvácet i třeba až třetí den... , ležet vyloženě nebude, ale lítat taky nesmí....
Skapik,Ráďa93,Hanek97,Maty06 59775
9.5.2014 10:40:51
16 leta dcera byla v listopadu , pobyt 8 dni
nebylo zbyti mandle musely ven
takze
bolelo to
po narkoze ji spatne nebylo , dospavala do vecera
dulezite bylo hdne pit , pila salvejovy chladny caj nebo vodu
tim se oplachiji ty rany , dela se na nich takovy bily povlacek , pubertacka to komentovala slovy mam to jak plesnive .
jist myslim zacla az druhy den , moc to neslo , ja jsem za ni chodila prvni dva dny vyzadovala at tam jsem od rana do vecera :-) i kdyz je tak velka , pak uz jen navstevy
u nas ve fakultce bylo jidlo silene , takze jsem nosila , dostala teda na snidani treba loupak , sladky rohlik ale mela pocit ze to neda , takze jsem nosila presnidavky , snedla jogurt , obedy polivku dala , druhe se moc nedalo byly chutovcicky jako mixivany gulas apod, krupice chutove fakt hruza , tak jsem varila treba br.kasi a mlete maso na stave treba kureci , dusenou mrkev a br.kasi, vyvar s nudlickama .
Mela mit sebou zmrlinu , meli tam na to mrazak , takze s kamaradkou poradaly pokojove dychanky u filmu a zmrzliny .
Bolelo ji to dost , mela dvoje ruzne leky na bolest nimesil a jeste neco , po propusteni jsme behem 3 dnu museli na kontrolu kvuli bolesti , a vyfasovala jeste treti lek tramal(to uz mi prislo jako ulet ) snazila jsem se nedavat , ale bolelo ji to dost teda . Myslim si o ni ze neni citlivka zas tak moc , nevic je velka clovek se s ni uz domluvi ne jak s batoletem :-) ale nemohla vydrzet . Mensi deti pry snaseji celou akci lepe .
Takze tak vic me nenapada .
Lezela teda , zadna namaha ,zadne zvedani niceho, litani aby to nezaclo krvacet . Dostavali takove gelove obklady zmrazene , zabalilo se to do satku a uvazalo na krk .
Jinak dcera se teda musela potom naucit pit :-) mela pocit ze se utopi:-) to me treba vubec nenapadlo
Nessie a příšerky 76358
9.5.2014 10:18:02
Bohužel po několika letech bojů o zlepšení padlo konečné rozhodnutí a dcera půjde na odstaranění krčních mandlí.
Zajímají mě všechny vaše zkušenosti - jak bylo vašim dětem nebo vám po operaci, za jak dlouho můžou jíst... jde o skutečné odstranění, zmenšení prý pro ni není vhodné.

U nás v nemocnici je nutný týdenní pobyt. Je to spíš kvůli kontrolám nebo je skutečně dítěti týden tak zle, že jen leží?
Dceři bude v létě 8 a budu tam s ní. U nás operují i v létě, takže jdeme o prázdninách.


Díky za názory.
bublina
  • 
27.2.2014 20:08:25
mam problemi s krčními mandlemi uz několik let. a nejvíce me trapi neustaly zapach z ust. mela jsem jit v 18 letech na trhani ale odrekla jsem to ted nevim jestli jsem neudelala chybu a jestli by nebylo lepsi nechat si je odtranit. docela me to ted trapi kvůli osobnímu zivotu partner nic nerika ale me je neprijemne krz to mu dat i malou pusu
Kreaty 128225
17.1.2014 14:42:26
Žubko, kloktala bych taky jodisol. Atb. zabijou ty bakterie, ale ten zánět tam prostě stále je, překrvená mandle s nějakými zbytky čepů, to než se zahojí, tak se tam klidně může dostat kvasinka nebo něco jiného co si tam poroste a bude libovat. Takže dezinfikovat a hojit a stále dokola. A celaskon v obrovských dávkách a možná ještě wobenzym ma doléčení.
Kreaty 128225
17.1.2014 14:40:13
Danulu, výtěr může býr někdy negativní i při angíně, hlavně když se ten vzorek někam posílá do laborky a někde se celý den převáží a než se dostane na řadu a nakultivuje, tak už tam být nic nemusí, jiné je to když to zpracuje rovnou v ordinaci, což se v ČR asi nedělá
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 538  [Dalších 428 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.