| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Krční mandle

  (?)
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 538  [Dalších 448 >>]
vertigo 92133
10.9.2014 23:21:16
Nutridrink nejspíš nedám, nemám ráda ochucený mlíka. Když už tak jogurtový nápoje, ty si nakoupím do zásoby. A puding už taky mám :-)
Eva + Klárka2/07 93216
10.9.2014 23:15:45
Doporučím Nutridrink z lékárny - opravdu zasytí a není hlad.
A ještě mě napadl puding, ovesná kaše...

na mandlích jsem byla jako malá a jediné, co si pamatuju, že jsem měla jíst hodně zmrzliny ~t~
vertigo 92133
10.9.2014 23:11:34
Příští měsíc jdu na vytržení krčních mandlí (4 anginy během 3 měsíců, vysoké ASLO). Spoustu zkušeností se zákrokem jsem pročetla v různých internetových diskuzích, takže jsem smířená s tím, že to bude sakra bolet ~n~ Zajímalo by mě spíš jaké máte zkušenosti po návratu z nemocnice? Mám 2 děti (6 a 2 roky), manžel si vezme dovolenou, aby se o ně postaral. Ale neumí vařit, takže nějakou tu kašovitou stravu si nejspíš budu muset uklohnit sama. Budu to zvládat nebo budu tak KO, že budu ráda, že se zvednu z postele? Potřebovala bych taky nějaké tipy na jídla (po krupičkové kaši, bramborové kaši s mletým masem, nějaké té omáčce a polívce mi došly nápady ~d~ ).
Za různé postřehy děkuji! ~;)
Jana*** 123712
11.6.2014 18:42:55
Ničeho se nebojte. Byla jsem na tom ve 29 letech (měla jsem časté angíny), budou to dva roky a mám o dost kvalitnější život. Pomohlo to /zatím/ Byla jsem 5 dní v nemocnici, bez komplikací, co je nejhorší je cca prvních 6 hodin po probuzení. Rána je živá a každé polknutí bolí jako když přelejete ránu kysličníkem krát sto :-)Říkali i ať hlavně piju, ale nedalo se to, doporučuji tedy dceru opravdu nenutit. Po cca 6 hodinách obrat o 180 stupňů, zřejme se rána zacelila a pak to už bolelo jako hodně silná angína, ale nebyla to ta nepříjemná štiplavá bolest. Takže pak opravdu hodně a hodně pít, ale nenuťte do jídla, já jsem jedla např, po týdnu. Děti to v nemocnici snášeli ale oproti dospělým opravdu skvěle, druhý den už tam do sebe srkali kakao :-)~6~
.kili. 125672
8.6.2014 7:26:57
" u dcery nejsou hlavním důvodem jen opakované záněty, ale hlavně obrovské mandle, které jí velice znesnadňují dýchání a polykání i když je zdravá."

Pr tonsillectomii, adenotomii, případně obojí, jsou dána kriteria, která se tu a tam pracoviště od pracoviště v některých detailech ličí, ale princiůpiálně jsou stejná. Viz např.
The American Academy of Otolaryngology—Head and Neck Surgery guidelines
.kili. 125672
8.6.2014 7:05:33
" léto je nevhodné kvůli horšímu hojení a většímu krvácení,"

nemyslím si, že postatné je samo léto, kdežto teplota prostředí - a léto býsá spojeno s vedry, což jistě haemostase neprospívá v ohledu na reaktivní překrvení, které ovšem kvalitě hojení může v jistém ohledu i prospět. A samozřejmě že alergie obecně není dosledkem operace v pylové sezoně.
Nessie a příšerky 76358
7.6.2014 22:03:36
Nakonec máme zpečetěno - dcera skončila v nemocnici s takovou angínou, že hrozilo udušení. Mandle půjdou ven v nejbližším možném termínu, takže v červenci. Možná jsem to už psala, ale u dcery nejsou hlavním důvodem jen opakované záněty, ale hlavně obrovské mandle, které jí velice znesnadňují dýchání a polykání i když je zdravá.
Nessie a příšerky 76358
7.6.2014 21:57:47
Tragiko, tak jsem se na všechno vyptala - naše imuno má názor, že léto je nevhodné kvůli horšímu hojení a většímu krvácení, že je pylová sezóna prý nevadí. Samozřejmě co doktor, to názor, ale dost jí věřím a navíc nemá s operací absolutně nic společného, její dovolenou ani nával pacientů to neovlivní.

Tragika 61116
11.5.2014 21:41:58
Nessie, u nás v rodině taky není nikdo alergik, ale to s tí opravdu nemá nic společného. Doktoři ti to neřeknou, jsou rádi, že se jim zákroky nekumulují na podzim a v zimě, ale mají to pěkně rozvržené na celý rok.~a~
Znám bohužel x případů dětí, které se staly, po vytrhnutí mandlí v pylové sezoně, alergiky během krátké doby. Jistě, nejsou to všichni, ale proč zbytečně riskovat?
Ivana
  • 
10.5.2014 11:46:38
Mám z poslední doby dvě zkušenosti. Před dvěma lety jsem byla na trhání nosní mandle a zkracování krčních se synem v jeho šesti letech. Syn byl úplně v pohodě,trochu ho to bolelo, bez problémů pil a od třetího dne i jedl. Na podzim jsem byla nucená nechat si vytrhnout krční mandle i já a byla to strašná zkušenost. Během dvou týdnů jsem zhubla jedenáct kilo, protože jsem nebyla schopná propít ani vodu, nakonec jsem dostávala zavodňovací kapačky, protože to byla opravdu taková bolest, že jsem se přesvědčovala vždy aspoň půl hodiny, abych si alespoň lokla vody nebo čaje. Po pěti dnech jsem šla domů a i když jsem byla v klidu a ležela, tak mi to týden po operaci začalo krvácet a skončila jsem v nemocnici znova.
Doktor mi potom vysvětloval, že je lépe vyndavat mandle u dětí, které je nemají ještě tak poškozené a pěkně se vyloupnou než u dospělého, kde je tkáň již zničená opakovanými záněty.
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 538  [Dalších 448 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.