| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ostatní problémy pohybového ústrojí

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 6106  [Dalších 6086 >>]
Vážný2 158667
10.7.2023 17:16:42
Mám podobné omezení v pravém rameni a je to jaksi divně narostlý nějak vazivový límec kolem kloubu a doktorka říkala, že prostě rehabilitace tomu moc nepomůže. Že se to dá operovat, ale pokud mi to nevadí (vadí akorát, když navlékám pásek), tak nic moc nepomáhá.
Okolík 129526
7.7.2023 18:39:40
Tak to má kliku, mně bolest odchází až po cca 10 letech.(asi v souvislosti s přechodem) ...
Saamajna 115449
6.7.2023 19:25:25
Rose,
Kamaradka to taky mela pred par lety, v 50 letech. Delala s tim fakt psi kusy a nic opravdu nepomohlo. Nakonec se smirila, setrila se a ono to odeslo samo; bohuzel az asi po roce a pul.
Preju jen to nejlepsi!
Okolík 129526
4.7.2023 11:44:16
Na spaní na boku mi pomohlo si ruku s bolavým ramenem vypodložit polštářem, aby se mi nesvezla dolů.
máta 14884
4.7.2023 10:09:42
Rose,
ano, počkej. Rozhodně nedoporučuji sama doma cvičit a už vůbec ne přes bolest. Moje velmi šikovná rehabilitační paní povídala, změny SE to prostě stane, typicky ženským kolem 50tky, nic moc se s tím nenadělá a nakonec to samo odezní, ale: po půl roce, po roce.
Přeju hodně trpělivosti, já jsem měla nakonec něco jiného, ale ano, bolelo to příšerně, obě ramena naráz, přes měsíc jsem chodila nečesaná nenalíčená. Věšak na prádlo mám naštěstí ten nízký rozkládací ~;) ~;((
Sojka + 2 rybky 06 + 08 44753
4.7.2023 10:00:36
Rose, to je mi líto, že tě to bolí. Ale dobře, že jsi k dr. šla. Mně bohužel nepomohl ani obstřik, ani rehabilitace, náplasti jen dočasně, než to začalo hodně bolet. Když to byly ty nejhorší dny, "zvedla" jsem ruku tak 10 cm dopředu a dozadu tak 5 cm. Zvedala jsem ruku jen od lokte k prstům. A taky se mi špatně spalo. Ale pokud zvedneš ruku do vodorovna, tak to určitě půjde ještě rozcvičit! Držím pěsti a hlavně ať to nebolí.
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
4.7.2023 9:54:53
vranice, díky ~:-D
ještě počkám na tu rehabilitaci (už příští týden), vůbec jsem ještě toho fyzioterapeuta neviděla, jen recepční, takže mu dám šanci a uvidím... zatím mi šlo spíš o to nahřívání a musím říct, že dneska jsem přelepila tu klíční kost místo zadní strany ramene a je to výrazný rozdíl, mnohem víc to pálí (tedy určitě léčí ~t~) a teda i smrdí - t.j. mozek musí být přesvědčen, že probíhá nějaká léčba a mělo by to pomáhat a minimálně placebo efekt by měl nastoupit ~t~
Vranice 21600
4.7.2023 9:46:07
Rose, psala jsem, ať se podíváš na youtube, jsou tam kromě nahřívání a cvičení i masáže, kombinace obojího a lidi píšou v komentech, že jim to pomohlo. Nechci zpochybňovat předepsané rehabilitace, ale domácí cvičení s masáží můžeš opakovat víckrát denně, bude tím pádem účinnější. A našla bych si fyzioterapii, kde umí kombinovat vícero metod včetně tejpování.
Ať je brzy líp!
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
3.7.2023 22:28:36
Sojko, bolí mě to ~:(
Jsem zvyklá spát na levém boku, to teď nejde vůbec, na pravém moc taky ne, protože mi vždycky sjede ta paže a zabolí to jako čert... Takže mizerně spím... Ruku dopředu zvednu max do vodorovna, výš ne, do strany ani to ne (dostat lístek z parkovacího automatu z okýnka auta, to mě pokaždé doslova rozpláče)... Když ruku hodně šetřím, nebolí, ale zase se bojím, že pak s ní nebudu moci hýbat vůbec... No a samozřejmě neustále zapomínám a co chvíli udělám nějaký špatný pohyb a pak bych se zbláznila... Umýt si vlasy, učesat se, máznout antiperspirant, to je za trest... Pořád doufám, že jsem se k doktorovi dokopala ještě včas a půjde to srovnat ~;)
Mysterious 68746
3.7.2023 21:43:45
Měla jsem před třemi lety - vlastně do teď neudělám rotační pohyby, ale ty k běžnému životu zas tak moc nepotřebuji. Rehabilitovala jsem asi dva roky, nejdřív cvičila sama doma cviky, které mě naučila rehabilitační sestra. Cvičila jsem až pětkrát denně, třeba jen 5, 10 minut. Když jsem tomu chtěla dát víc, lupla jsem si před cvičením prášek proti bolesti...
Z nejhoršího jsem to rozhýbala, pak mi hodně pomohlo plavání. Přes zimu to zase zatuhlo, našla jsem si pak dobrého fyzioterapeuta, který mi to rozhýbal po nějakých 30 rehabilitacích, vrazila jsem do toho dost peněz a stálo mě to hodně bolesti. Teď, když mám pocit, že by zase rameno začlo zatuhávat, občas nosím ramenní ortézu, aby zůstalo v teple.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 6106  [Dalších 6086 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.