| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vysoké školy

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 21872  [Dalších 21842 >>]
Dari79 114243
26.4.2024 14:05:37
Myslím, že to s věkem nesouvisí.

Někdo není studijní typ, tak nezvládne VŠ ani ve 20 letech.

Pokud proncipiálně jsi schopná studovat, tak to na jednu stranu třeba hůř půjde to "memorování", na druhou ale máš zkušenosti, které se počítají a spoustu věcí ti to usnadní.

Já už bych nestudovala, co mě zajímá, tak si přečtu i bez ofic. školy. Nudilo by mě psát seminárky, učit se na zkoušky a tak.

2 vš jsem skončila těsně před koncem, právě proto, že už se nic nestudovalo, jen se po mě chtěla xxxx-stránková práce, což už jsem byla líná. Ale já titul mám, takže o ten mi nešlo, a když už se "nemuselo nic učit" a měla jsem "jen psát", tak to se mi teda nechtělo. (Pro případné rejpaly - studium jsem si už platila, nějaké znalosti se mi hodí i v současné práci, titul by mi v ničem nepomohl).
Peppa 133447
26.4.2024 13:33:56
A., držím ti palce! Obdivuju každýho, kdo se dá na studium v pozdějším věku.
Ad paměť, já jdu do obchodu pro tři věci, z toho dvě zapomenu.. závidím těm co nezapomínají ~2~
Lexi. 141305
26.4.2024 13:26:09
Promiň, ale když vidím obor sociální práce - proč to vlastně chceš studovat? Pomůže ti to nějak ve tvém stávajícím zaměstnání, nebo si myslíš že tě studium bude bavit?

Já jen, že k nám do práce se na každé výběrové řízení kde je požadováno VŠ vzdělání nahrne minimálně jedna žena, která absolvovala obor sociální práce ve věku 45+, je krátce po promoci a zdůrazňuje, že v sociální oblasti nikdy nepracovala.
Musím zdůraznit, že naše pracovní činnost je sociální práci na hony vzdálená. Jejich stávající zaměstnavatel také nemá se sociální prácí nic společného. Když se jich zeptáme, proč k nám chtějí jít pracovat, mluví o tom, že chtějí zhodnotit své čerstvé VŠ vzdělání. Všechny působí dost nepoužitelným dojmem a čiší z nich, že studovaly (zřejmě) jednoduchou VŠ asi jenom proto, že očekávali, že po promoci se o ně zaměstnavatelé poperou a budou mít výrazně vyšší plat, než měli doposud. Po odmítnutí bývají zklamané.

Nechci rýpat, jen abys po absolvování nebyla zklamaná.
Ori_on 110091
26.4.2024 12:40:58
Ahoj,
dostudovala jsem druhou VŠ inženýrské studium v téměř 57 letech.
Jde to, ale dře to v některých oblastech ~:-D.
Dalo mi to ovšem víc, než mi to vzalo.
Jsem ale studijní typ, který má neustále tendence vstřebávat nové a nové informace.
Ropucha + 2 120300
26.4.2024 12:25:05
"že musím napsat sto stránek k tomu, aby to někdo okomentoval a zasunulo se to kamsi mezi ostatní diplomky"

Nojo, ono už bylo všechno napsáno a pokud člověk nedělá nějaký prudce originální výzkum, nemusí vidět smysl.
Ale podle mě jde to, prostě si takový formát vlastnoručně vyzkoušet. Zkusit si sepsat vyvážený smysluplný text, pod nějž se nemusím stydět podepsat. Alespoň já jsem to tak brala (méně než sto stran tedy).
S nástupem AI to možná bude fungovat zase jinak.
Ropucha + 2 120300
26.4.2024 12:15:41
Lenko, jojo, vyžaduje to flexibilitu na všech frontách. Plus schopnost vydržet nespat.
Práce pravidelně osm hodin od - do je zabiják úplně všeho, tam najde prostor na další souvislejší aktivitu zase jen člověk, který vydrží nespat a neodpočívat.
kosatka2 89902
26.4.2024 12:04:51
Tohle zájmové studium měli celkem promakané na jedné univerzitě ve Švédsku, nestudovalo se roky, ale jenom semestry, včetně třeba něco jako zahradničení. Člověk se dovzdělal kde potřeboval, nezabíral místo studentům, kteří se tím chtějí naplno živit, asi se za to něco platilo...
Já si zas nedovedu představit, že musím napsat sto stránek k tomu, aby to někdo okomentoval a zasunulo se to kamsi mezi ostatní diplomky, nebo že si na mě někdo mocensky otevírá hubu - na jedné škole jsem zažila tak zákeřné manipulativní jednání, že jsem se okamžitě přesunula na jiný obor.
Lenka Pražanda 128023
26.4.2024 11:57:19
Podle mě se VŠ dá skloubit jedině s nějakou časově flexibilní prací. Ranní směna po-pá od - do je zabiják. Studenti mají brigády, směny si plánují podle školy a volna, takže se to dá. Jeden takový exemplář mám doma. Studium, 4x týdně fitko, 5x týdně fotbal, každý víkend zápas, práce a ještě má víc volna než já ~t~ Ale to je tím, že já jsem po-pá celý den zaseklá v práci ~d~
Půlka psa 24064
26.4.2024 11:55:41
Já se rozmnožovala za mlada i za stara a ve dvaceti jsem to snášela zdaleka nejhůř. Ono je to asi různý.
Půlka psa 24064
26.4.2024 11:54:20
Taky mám v plánu od dalšího semestru studovat. Jen tak pro radost archeologii, ačkoliv prakticky s jistotu vím, že v oboru nikdy pracovat nebudu. Tak jsem zvědavá, jak to půjde. Hlava asi dobrý, ale nevím jak s motivací, až přijdou první těžkosti, když to vlastně k ničemu nepotřebuju....
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 21872  [Dalších 21842 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.