| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Turistika

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 2203  [Dalších 2103 >>]
babi_ 48341
3.8.2022 22:24:36
Proč výjimečný? Píše tu dost lidí, že jo. Taky rozdělávám, s rozmyslem samozřejmě.
Violetina 107733
3.8.2022 22:16:04
Tyjo, teď budu za výjimečného tvora asi, ale oheň rozdělávám (a bezpečně hasim) párkrát do roka. Naposledy začátkem prázdnin na puťáku. Ráda vařím na ohynku, i ranní čaj.
Využívali jsme tedy stávající trampská ohniště, leckdy už přes půl metru vysoká. K vodě je tam všude blízko (dlužno říct, že do lesa taky).
Ve vyschle přírodě nebo v obzvláště chráněných oblastech si to odpustím.
Monika 123907
3.8.2022 22:01:42
Kosatkou,my jsme takhle jednou pekli buřty v mrazu na Silvestra.Nalakalo nás,že 30.12. bylo krásne - slunce a těsně pod nulou,tak jsme to naplánovali a pozvali lidí.A bylo pod mrakem a vítr, nic Ohen je teda dělali na na zahradě,ale byla k tomu ještě bojovka pro děti,zmrzli jsme taky dost i s ohnem~;)
Monika 123907
3.8.2022 21:55:51
Blance,krupici že 2 litrů mléka na 1 jídlo??? To je kotel kaše,to jste snědli a jste 3x denně??? A to každý den koupili 6 litrů mléka a vláčeli to s sebou? Kde to bylo,že jste to se zánětem okostice nevzdali?To jsou teda věci!
Blanče 42184
3.8.2022 21:35:49
V mládí ano, často, byla jsem čundrák. Kupříkladu jsem kamaráda se zánětem okostnice živila týden krupicí vařenou na ohni - na jedno jídlo ze dvou litrů, třikrát denně na ohni - považuju to dodnes za kuchařský majstrštyk. Na vodě, na horách. Pokud to bylo tábořiště, tak na stávajícím, jinak nesmělo být poznat, že tam nějaký oheň byl. Teď občas na zahradě, častěji jen grilujeme, ale nedávno jsem uvažovala, že na podzim vytáhnu vnoučata na nějaký pidipuťák - a k tomu buřty na ohni patří. O rozdělávání ohně v době sucha v lese - lidi mají stále menší pud sebezáchovy:-(.
magrata1 95172
3.8.2022 21:22:15
V mládí párkrát jo, ale většinou to bylo na nehořlavém povrchu - např. při přespání na zříceninách, tam nebyla šance, že by něco chytlo. Ohýnek večer, uhasili jsme, prohrabali, ráno odešli od naprosto studeného.
Jednou, když jsem chodila se stavebním inženýrem (pořádným hňupem), přes mé protesty v létě v poledne, když byly výstrahy na nebezpečí požáru, rozdělal oheň na Javořině v lese. Přestože to uhasil, nespala jsem týden a furt jsem koukala z okna a na zprávy, jestli tam nehoří.
Když jsem kouřila, zapalovala jsem si cigáro na nějakém odpočivadle a típala o kámen, vajgle jsem nosila ve speciální krabičce z lesa pryč.
Teď jsme před pár lety dělali táborák s děckama u přehrady, když jsme tam stanovali. Bylo to na hlíně a asi metr od vody, využili jsme tamní bezpečné ohniště. Na výletech tu potřebu nemám, proč se tím zbytečně zdržovat, sváču mám z domu a opéct si můžu po návratu. Ani by mi to nenapadlo.
Senedra 14756
3.8.2022 21:02:58
Momentálně nerozděláváme oheň v ohništi ani na pozemku - hned vedle nás je pole, teď už sklizené, ale nezaorané. Zítra plánujeme grilovat, hadice bude připravená, gril na druhé straně pozemku.

V lese nějak nerozděláváme, maximálně manžel trochu z recese občas nosí vařič na pevný líh.
kosatka2 89902
3.8.2022 21:00:23
Jo, jsem skautsky odkojena, ale nejsem bezmozek... V listopadu dělám každoroční čundr se spaním pod širákem, ale to už bývá dost vlhko. Před pár lety jsme šli opékat buřty do lesa 25. prosince - nikde nikdo, ale bylo asi -10, já neměla pro sebe bezlepkové pečivo, tak jsem si vzala ledový salát a on mi v batohu premrznul. A moc pěkně nám to nehořelo, sirky neškrtaly, taková krutá akce to byla.
Slonisko 65085
3.8.2022 19:47:31
Na vandrech v čechách i na slovensku jsme oheň rozdělávali, umím ho rozdělat, uhasit a zamaskovat tak, aby nejen nic nechytilo, ale aby ani nikdo nic nepoznal, nebo použiju už existující ohniště, bývají dost často na cestách, většinou po lesácich. I když co jezdím sama tak oheň nedělám, precejenom může někoho přilákat.
Rodinová 140078
3.8.2022 19:43:15
Moniko, taky vidavam ohniste, spis na zajimavych mistech typu keltske hradiste, tam teda asi zrovna chodi spis mistni mladez nez cundraci cestou nekam dal~d~
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 2203  [Dalších 2103 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.