| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 420] Názory 421430 z 16579  [Dalších 16149 >>]
Eudo 146355
2.10.2018 11:11:32
Kudlo, to zalezi na tom.

Tady taky se ruzne spolecne uklizi okoli - lidi, kteri bydli "druzstevne" upravuji prilehle parky, cyklostezky atd atd.

Spolecne, vyjde to levnejc a "Qzdruzujou se".
aky 102722
2.10.2018 11:11:04
..."nemůžu si dovolit tam jet, ale nikdo mi to nezakazuje".

Ubezpecujem Ta, ze aj ten, kto si nemohol dovolit ist, si na zapade zil lepsie a slusnejsie ( pokial sa teda snazil a pracoval) ako ten, kto si v CSSR mohol dovolit ist a nezakazali mu to sudruhovia. ~3~
Dana 143148
2.10.2018 11:10:40
Já bych tedy nesouhlasila, že tady měl v osmdesátých letech skoro každý auto a chatu a nakonec i to 3+1. Nejméně půlka rodin neměla ani auto, ani chatu a hodně rodin i s dětmi, třeba tady v Praze, bydlelo sice v 3+1, ale i menších bytech ale ještě s rodiči. Asi Kudla žila v jiné sociální bublině, než třeba já. A to samé zřejmě platí i pro emigranty na Západě, záleží, v jaké společenské vrstvě žili.
Eudo 146355
2.10.2018 11:08:22
Co se tyce toho jezdeni za hranice a vukladani, jak hrozny CSSR nepustilo neprokadrovany lidi za hranice:

V tech letech bylo jeste nutny mit VIZUM do vsech zemi v sirem okoli, na statni prislusnost nehlede. Napr. Holandani nedostavali vizum do USA, kdyz v pase meli razitko z naky vychodni zeme (=mi holandsti pratele). Cestou zpet z Australie mne portugalska policie nepustila z lodi, ackoli jsem vizum mela. Mela jsem vizum do Velke Britanie a povoleni staleho pobytu ve Svedsku v pase, policie mne nepustila z lodi - bez udani duvodu. Po vyzadani kontaktu s CSSR vyslanectvim policista kontaltoval svedske vyslanectvi, ktere potvrdilo staly pobyt, a byla jsem odvezena ze Southamptonu primo na letiste do Londyna policejnim autem.

V polovine 80. let na CSSR pas, po dlouhem pobytu tady, jsem nedostala vizum do Spanelska, do Francie, do NSR a ani do Danska, odkud pochazi muj muz.

S tim nemelo NIC do cineni, ze by mne CSSR nevypustilo za hranice. Vizum mi bylo odmitnuto pod ruznym smesnym odduvodnenim. Povoleni staleho pobytu ve Svedsku jsem mela. Obcanstvi jsem mit nechtela.
Ráchel, 3 děti 76748
2.10.2018 11:08:20
a ještě pro srovnání - když byla moje máma na mateřský s mladším bráchou, tak jsme občas regulerně neměli co jíst, resp. my děti vždycky dostali, ale máma měla k obědu třeba chleba s hořčicí. takže asi tak.
Ráchel, 3 děti 76748
2.10.2018 11:07:20
podívej, když moje francouzská babička poprvé v roce 1946 přijela do Československa, tak byla celá paf z toho, jak se tu lidi mají dobře, přežírala se dortama a doma všem vykládala, jaký je tu ráj. v roce 47 se vdala za mýho dědu. V roce 49 pašovala z Francie do Československa blbou rýži. Takže asi tak.
Velká část mojí rodiny ve Francii žila v době našeho totáče, občas jsem se tam dostala na návštěvu, a ve všech směrech se jim tam dařilo lépe. Sociální systém paradoxně lepší, než tady. A ono to nebylo jen o výdělcích a svobodě, ale taky o profesních možnostech vlastního rozvoje.
Kudla2 58452
2.10.2018 11:06:45
No a pak je taky kategorie "nemůžu si dovolit tam jet, ale nikdo mi to nezakazuje".

Což mě právě zajímá, protože jsem slintala nad propašovanými katalogy s nedostižnejma hračkama a krásným oblečením, ale nevím nic o tom, v jaký míře si to mohli dopřávat ti lidi tam.
Bouřka 7675
2.10.2018 11:06:41
Uklízecí soboty tu máme tu a tam ještě dneska ~k~ Jsme malá řiť, žádný technický služby tu nevedeme, když si neuklidíme sami, tak se na ten bordel budeme dívat.
aky 102722
2.10.2018 11:06:34
...aky, jdi s těma tvejma neustálejma jedovatejma pindama kamsi.

Ked so svojimi prokomunistickymi p.ndami zalezie Eudo, zaleziem aj ja. ~3~
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
2.10.2018 11:05:02
susu, jasně že je to ovlivněné rodinou, ale i to je vždycky... jako jo, šetřilo se u nás (protože pro naše byla ta dovolená důležitá), nejezdili k moři všichni, ale prostě tvrdím, že hodně to bylo o lidech...
jo, taky si pamatuju různé křivdy systému (ale já za nima dodnes vidím konkrétní lidi, to je ne/výhoda toho, když žiješ někde, kde se všichni dobře znají) - táta měl třeba zaražený postup nebo nemohl jet na dovolenou, kde bylo zastavení v jugoslávii, ale prostě to u nás tenkrát fungovalo...
a popravdě se dneska jen zvolna daří radnici dostat se na obdobnou úroveň vybavenosti obce, jde to ztuha, dobrovolnost občanů je nulová, šance vyjednat něco s firmou spravující obecní byty je mizivá, není tlaku, který by s tím něco udělal... autobusy tam jezdí mnohem méně, obchod drží nad vodou vietnamci, sál se znovu vybudoval jen díky dotacím, kino neexistuje, lékař je tam jen dospělý a dětský (2x týdně), ostatní jen ve městě...
[<<Předchozích 420] Názory 421430 z 16579  [Dalších 16149 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.