| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 550] Názory 551560 z 16579  [Dalších 16019 >>]
Lady V. 139699
25.2.2018 15:28:22
Nevím přesně, je tady povinný myslím jeden rok školky a u zápisu se znalost jazyka testuje a podle toho pak dítě buď jde do školy, nebo má odklad.
U starších dětí asi inkluze, syn má ve třídě tři uprchlíky a bývají osvobození ze známkování, dokud jejich znalost jazyka nedosáhne určité úrovně - jde to postupně, slečna ze Sýrie už je hodnocena ve všech předmětech, hoši z Iráku zatím jen v některých.
K_at 121378
25.2.2018 15:23:47
Holky, děkuju všem. Je to zhruba tak, jak jsem si myslela. Eudo, díky. Povinnou výuku ČJ bych tedy uvítala. Ruští rodiče raději zaplatí kroužky AJ, protože ČJ není důležitá. To mi hlava nebere. Ale zase přece jen - ČJ a R nejsou tak diametrálně odlišné. Díky za průzkum, je to pro mě poučné.
Eudo 146355
25.2.2018 14:43:29
Svedsko: deti cizincu chodi do skupiny, kde se intenzivne uci svedstinu (se svedskymi ucitelkami k tomu specialne skolenymi). Krome toho maji narok na 2 hodiny tydne sve materstiny s rodilym mluvcim. Postupne se integruji mezi svedske deti, ale ty spec.hodiny maji i nadale tak dlouho, jak skola uzna za vhodne. Tahle vyuka je v urcitem smyslu slova povinna pro vsechny deti (vcetne deti matek v domacnosti), aby posleze zvladly skolu. . Urcite skolky a skoly maji tuhle vyuku na starosti, posleze se rozmistuji dle mista bydliste do blizsich skolek a skol.

Totez v zakladni skole a na gymnaziu. Novi pristehovalci, i ti, kteri nemaji povoleni pobytu, chodi povinne do skoly. Ve mestech je urcita skola, ktera vyuku jazyka ma na starosti, zapsany jsou ale na skole, kam budou patrit po par letech vyuky. Nektere predmety maji spolecne s celou tridou (=telocvik, kresleni, rucni prace, domaci prace apod =kde nepotrebuji jazyk na takove urovni). Tech predmetu postupne pribyva podle urovne zvladnuti jazyka.

Na tyhle hodiny maji prakticky pravo i deti, kteri uz jsou druha generace, jestlize maji problemy s jazykem. Treba moje deti nechodily, protoze to nepotrebovaly, ale na nejvyssim stadiu jsem ucila deti jinych narodnosti (nove prichozi ve skolnim veku i druha generace), ktere po testovani mely jazykove mezery, ze by skolu tezko zvladaly. Totez na gymnaziu.

Deti jinych narodnosti maji i na zakladni skole pravo na vyuku materstiny, vcetne pomoci s ruznymi predmety ve svem jazyce rodilym mluvcim.
EvaMarie 44410
25.2.2018 14:20:42
Nizozemí, cca 8 let zpátky, děti ve věku 2 - 5 let, povinná docházka od 4 let, běžná veřejná škola. Nerodilí mluvčí měli nárok na cca 1 hodinu jazyk. výuky týdně, vše probíhalo hladce, nenáslilně a profesionálně. Děti i my spokojení.
Kukurice29+3. 116346
25.2.2018 14:16:48
Sestra přijela do zahraničí s mamkou, když měla už 12. Neuměla anglicky ani slovo. Pár týdnů na ni brali ohledy a pomáhali, ale pak konec a plav.
Simeona+3 110315
25.2.2018 13:41:16
Jo a podpurny program nebyl, ale syn anglicky mluvit umel (je to jeho matersky jazyk) a trochu i cist a psat (ucila jsem ho doma nez jsme tam odjeli). Taky se jednalo o mezinarodni skolu s velkou fluktuaci, nove deti prichazely, jine odchazely neustale.
Simeona+3 110315
25.2.2018 13:38:05
Deti chodily v zahranici do soukrome skoly s anglickym curicullem. Inkluze myslim neexistovala, kdo platil skolne, chodil do skoly. Slozeni tridy u syna bylo cca 1/4 tridy mistnich, zbytek mix ze vsech kontinentu.
U dcery mensi trida (byly ji 4), cca 3 mistni, zbytek zase mix - Nemec, par Anglucanu a Finu, Novozelandani, Jihoafricani, Kanadani, Cinani.

Mistni skola-to bychom jim neudelali, mali Arabi by je usikanovali.
darinaa 155453
25.2.2018 13:21:13
Naše zkušenost je taková, že jsou děti vrženy do vody s tím, že mají jednu hodinu denně podpůrného programu pro používaný jazyk, dokud se nedostanou na požadovaný level(ve škole, ve školce ne). Jednalo se ale o mezinárodní školu s poměrně rozsáhlou zkušeností, tj. s velkou cirkulací žáků z celého světa, jako inkluze se k tomu nepřistupovalo, byl to spíše standard.
Žžena 83005
25.2.2018 13:14:12
Si myslím, že to dost záleží na státě a na druhu zařízení (školka jednoduchá lokální versus mezinárodní soukromá atd).
Známí ve školce pro děti inkluzi neněli, neb v tom státě takový věci asi vůbec nemaj. Děti po dvou letech plynně hovoří místním jazykem (narozdíl od rodičů).
K_at 121378
25.2.2018 13:08:27
Ahoj, jen zvědavost. Zrovna ležím v nějakých materiálech pro inkluzi dětí s odlišným mateřským jazykem. A zajímá mne, jestli děti z ČR, SR jsou v zahraniční přijímány a uváděny do kolektivu v rámci inkluzivního programu. Nebo prostě zapadnou do tlupy a ono se to utřepe ve stylu "hodit do vody a plavat"?
[<<Předchozích 550] Názory 551560 z 16579  [Dalších 16019 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.