| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : srpen 2006

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 6461  [Dalších 6361 >>]
HelenaPa 48800
26.1.2012 18:37:46
KOukám, že německé písmo se od tiskacího až zas tak moc neliší.

České nové se jmenuje Comenia script. Např. tady: http://www.lencova.eu/images/comenia_script_prvni.jpg
Mickey.de
  • 
26.1.2012 18:18:38
Aha takze zatim je jakoby v testovacim provozu? A jak vypada?

U nas je aktualni tusim toto
http://de.m.wikipedia.org/wiki/Schulausgangsschrift

ale ne vic verzi a lisi se zas podle zemi.. ale uci se az ke konci 1. tridy, do ty doby pispu tiskacim.
HelenaPa 48800
26.1.2012 17:49:43
Ad písmo - na některých školách se podle toho nového, zjednodušeného zkušebně učí. ALe pořád jich je jen pár.
Mickey.de
  • 
26.1.2012 17:16:59
Musi mi vyndat zlucnik, mam v nem kameny ktery mi zpusobujou chronickej zanet zlucniku a obcas koliky- pri te druhe jsem na podzim stravila 6 dnu v nemocnici na kapackach :/ nic moc zazitek teda.
Švestka,Vojtík06&Tomík08 23808
26.1.2012 16:01:28
Mickey, ad písmo - no slyšela jsem o tom, že se mají měnit pravidla, ale jestli to bude už u letošních školáčků... těžko říct. Tohle prostě měli napsáno na tabuli ve třídě u zápisu :-)

na jakou jdeš operaci?

ahooooj Anit, tebe už jsem taky neviděla, ani nepamatuju :-))), jak se daří?
Mickey.de
  • 
26.1.2012 14:28:42
...nebyli znevyhodneni- koukam ze letos uz bych z cestiny mela horsi znamku jak z nemciny, jesteze z cj uz jsem zkousky udelala loni :D

Jinak ted jsme nemocni, ja, Misa a aupairka, Spira jsem odeslala do skolky, cim min deti doma tim lip. Tim padem se moje operace planovana na zitrek presouva. Pokusim se ji presunout na 28.2, to mam soud s exem, tim padem bych mela padny duvod ho posunout ;) holt vsechno zly je k necemu dobry :)
Mickey.de
  • 
26.1.2012 14:22:05
Na vejsku jo- na vetsinu beznych oboru, na prava nevim, to se uvidi :) Blby je te letos je dvojnasobny picet maturantu kvuli reforme, maturuje zaroven posledni rocnik 9tiletyho a prvni rocnik 8miletyho (ovsem na gympl se chodi uz po 4. tride- takze to cely pro vetsi efektivitu zkratili, vysledkem je nezveritelne nacpanej rozvrh a decka ucici se do noci), stat teda tvrdi ze umerne tomu navysili i studijni mista abysme nebyly znevyhodneny ale otazka je jestli o dvojnasobek, ze, ty skoly nejsou nafukovaci- takze NC se da fakt jen tezko odhadovat.

Jee ten vypada nak dospele :) hele a kdyz vidim to pismo, oni se porad jeste budou ucit to psaci jako my? Myslela jsem ze se nejak resili zmeny a zavedeni toho zjednodusenyho...

Ad pismo, tady maji taky jiny- na to jsem narazela prvni mesice. Vsechny podstatny jmena zacinajici na A jsem mela rude podtrhany (nejen v nemcine, ve vsech predmetech), chybu jsem nenasla zadnou- az jsem s tim sla jednou za vyucujicim a ten pravil ze u podstatnych jmen je prvni pismeno velky. Rikam ze velky ho mam vsude- tak na to koukal, on to cesky velky psaci A povazoval za maly, akorat si myslel ze mi ujela ruka proti je o neco vetsi :D Tak se teda hrozne omlouval, no pobavili jsme se, ted pisu vsude tiskaci A abych predesla dohadum :D :D

Misa obcas zkousi psaci pismo, tak s tim mam docela problem, poridila jsem mu teda plakat na dvere a vzdycky se tam chodim koukat jak to tady pisou, on z toho ma samozrejme ohromnou srandu ze neumim psat a musim se na to koukat jako on :)
Anita007 18430
26.1.2012 13:04:33
Švesti sluší mu to ve škole ~R^

Lvice ten popis zní hrozně. Člověk by nevěřil, že tolik let po revoluci se úředníci pořád chovají takto. I když já si teda na ty naše nemůžu stěžovat, setkávám se s pravým opakem. Ona ta nezaměstnanost je přece jen na něco dobrá, lidi si tu sakra váží práce a nedovolí si být nepříjemní.
Druhá věc je, když ti někdo sděluje něco nepříjemného a usmívá se při tom jak jelito, to pak hodně zvedá adrenalin ~t~

Mickey a co tvůj průměr? Je to na výšku?
Švestka,Vojtík06&Tomík08 23808
26.1.2012 11:27:34
Lvice, úřady jsou šílené, byla jsem zpocená až na ... když jsem šla na pracák, děs běs, přestože paní byla milionová, na počkání mi zařídila převod do Šumperka, snažila se, ale stejně, ta byrokracie je neskutečná. Chtěli po mně i rodné listy kluků..., přestože jsem vlastně do Tomíkových 3 let byla zaměstnaná, tak je to vlastně ani nemuselo zajímat...
Švestka,Vojtík06&Tomík08 23808
26.1.2012 11:23:40
Ahoj holky,
tak to máme černé na bílém - z Vojtíka je školáček :-). Přijali 135 dětí, prý z nich udělají 6 tříd, ale pokud někdo vypadne, tak bude tříd jen 5, což doufám, že se nestane :-). I když za nás to byla výhoda (jeden rok nás bylo i 35) nezkoušeli nás tak často ~b~~:-D~;)

[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 6461  [Dalších 6361 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.