| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : říjen 2007

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 33662  [Dalších 33612 >>]
Želvička78 56465
6.4.2011 13:36:48
Fibi, školky děti na sociálku hlásit nemusí, to musíš ty sama, máš to na rozhodnutí o přiznání rodičáku...tuším, že do 8 dnů máš nahlásit rozhodné skutečnosti~;)

Školky se dají vyhledat tady:
http://rejskol.msmt.cz/
FIBI*+ holky 07 a 09 23608
6.4.2011 13:02:34
Troyo, a jak poznám soukr. školku, která není registrovaná v síti školek?:-) to se jich tam na férovku zeptám, jestli hlásí děti na socíálku?
Želvička78 56465
6.4.2011 10:30:52
Mi teda přijde, že i "hlídací služby" jsou "obdobné zařízení"...Ale určitě k tomu existuje nějakej oficiální výklad, Troya asi ví, já nic takovýho nenašla...
Želvička78 56465
6.4.2011 10:17:15
Ze zákona:

Rodičovský příspěvek náleží, jestliže
a) dítě, které nedosáhlo 3 let věku, navštěvuje jesle, mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení pro děti nejvýše 5 kalendářních dnů v kalendářním měsíci, není-li dále stanoveno jinak; návštěvou dítěte v jeslích, mateřské škole nebo v obdobném zařízení pro děti v kalendářním dnu se rozumí každý den, kdy dítě v jeslích nebo jiném uvedeném zařízení pro děti pobývá, bez ohledu na délku tohoto pobytu
...

Soukromá školka je taky školka.
Pak je ten seznam školek, jak píše Troya, co tam není, to je spíš jen takový nějaký hlídání někým, kdo má zřízenou na to živnost...si to tak nějak představuju.
Troya 60076
6.4.2011 9:28:46
Fibi, soukromy skolky, co nejsou vrazene v siti skol se hlasit nemusi - ja mela Laurinku taky v takove a co jsem brala rodicak jsem posilala do skolky, vyslo to akorat a ted uz je ve statni...

Jsem taky pro FB - pridejte se, kdo nejste, nestiham uz oboje a tam to docela zije porad.
FIBI*+ holky 07 a 09 23608
5.4.2011 11:03:02
Želvi, no já to musím pořádně ještě pozjišťovat s těma soukromejma školkama, prý některý nejsou akreditovaný nebo co a nemusí se hlásit, ale nevím, třeba je to blbost, no uvidím, každopádně včera jsem byla v práci a ředitelka se tvářila, jako že by se mě nerada zbavovala, že se mnou byla spokojená, ale na 6 hodin to asi nepůjde, takže na odstupný čekat nemůžu, tak buď nastoupit zpátky od 8 do 17, nebo hledat něco jiného, no uvidím, jak dopadneme na zápisech, a pak to musím pořádně promyslet.
Želvička78 56465
3.4.2011 20:36:37
Ahoj holky,
koukám, že od tý doby, co jsem nakukovala naposledy, přibyly nové příspěvky~z~~R^ Super!

Ifčo, to je pech s prací :-( Co jsi vůbec dělala?~f~

Anetka Fibiovic zítra slaví 2 ročky, tak přejeme vše nejlepší~x~~x~
Fibi, ale jakákoliv školka vylučuje pobírání rodičáku, i soukromá...leda bys tam Anetku dávala na 5 dnů v týdnu jen.

My se momentálně těšíme ze sluníčka, makáme na zahradě, i výlet včera byl. Zítra se má zase ochladit, to bude vopruz ~t~

Holky, pojďte na FB, kdo nejste...~;)
Ifča+Klárka04+Jonáš07 60542
1.4.2011 22:49:27
jééé to jsme ráda, že se tu objevily známé tváře,

Štěkni- Evelína je číslo, ale vždycky si ráda přečtu ty její hlášky.Jonáš se taky rychle učí, psměšné básničky typu Lenka plenka podprsenka apod.Nedávno se naučil od Kláry( slyšel to je jednou) prší prší jen se leje dám si hlavu na koleje až pojede vlak, udělá to cvak, hrozně se tím chlubí a řehtá se tomu. Na jednu starnu dokáže být ještě pořád roztimilý a dětský, snažím si to užívat, na druhou už z něj lezou i lumpárny, no jo školka
Dlouho jsem nečetla nic na blogu ale ty jsi ted déle nepsala, vím, jak to máte těžké. Naše problémy jsou proti tomu nic,ale vy to i tak hezky zvládáte v rámci možností.

Carculko- Joník měl taky píchlé ouško, je to 3 týdny zpátky, předtím týden nachlazen a prostě mu to tam sedlo a neuděláš nic. Jediné pozitivum bylo to, že jsme mu nenasadila ATB a zvládl to jen s erdomedem( samozřejmě po konzultaci s Dr.
Já jsem posléze od něj chytla šílený a urputný zánět nosohlatnu, manžel též zdravý nemocný a Klárku bacil skolil v uterý, takže je doma, taktéž poprvé od zač. školy.
Ale jinak pohoda.Přesadila jsme si všechyn zlené kytky co mám doma, zítra se chystáme něco podělat venku , chci si nasadit do záhonku keřmánek, česnekopažitku a polníček, věřím, že to bude slimákum zase chutnat jako loni... Už raší pažitka
Uvažuji také o nějaké pidiskalce , manžel to vidí jinak prý to mám vše sadit do květináču a to já zas nechci tak to asi nechám uležet..
Hezké jaro všem




žigulik 77581
31.3.2011 11:56:44
Jejda tady jsem byla naposled když bylo dvojčatům cca půl roku.
stekna+ smečka 62723
30.3.2011 20:18:28
Čau baby~x~
teda tady to zase letí. ~y~ Jste se nějak rozšouply dvakrát do týdne příspěvek.~t~
Ne vážně, jsem ráda. Koukám sem denně, ale fakt nevím co psát.
Já jsem asi nenapravitelné nemakačenko. Já ani nejsem schopná dát Evelínu do školky. ~a~ Se mi budete smát, ale prostě ji beru jako mimino i když vždy v tuto dobu jsem už byla těhotná nebo měla i dítě.~j~
Mě to doma baví a navíc si neumím představit jak to tady budem zvládat až vážně do práce budu muset.
Filip ve škole moc není v poslední době. Světlých chvilek pomálu.
Hanka se nám vesele dusí, jakojiž tradičně. Teď zkoušíme novou terapii z ALoe Vera tak jsem zvědavá...
Vítek začíná hezky klackovatět. To nám ten Hodňousek dlouho nevydržel. Docela se naučil odmlouvat a brblat. Ve škole je na prvním místě v zapomínání. ALe na druhou stranu ~t~ vyhrál druhé místo v recitační soutěži škol. Dodnes mi tu básničku neřekl, protože se STYDÍ.~v~ Že jde na soutěž mi jaksi "zapoměl" oznámit. V gymnastice vyhrál 3. místo a doma nechce ukázat ani kotrmelec.~a~ Ale učení mu naštěstí jde. Když teda nezapomene.~d~
Evelína je dračice, která těžko bude hledat konkurenci. Když jsme sedli do auta, bez Filipa samozřejmě, tak prohlásila: "Ten spjatek s náma nejede?" ~8~ ~:-D
Dneska do sebe tlačila lentilky jako o život a M. ji říká: "Proč to do sebe tak láduješ, bude tě bolet bříško?!" A ona: "Já musim, by mi to magojek sežjal." ~f~ A to teda nevim, kde na to chodí. Občas se docela bojim vzít ji mezi lidi. Přitom Filipa má ráda, ale pochytává všecky jeho super výrazy. Na mě volá Ájo na tátu Mijane a svéhlavá je až hrůza.
Takže tolik od nás.
Holky zkusme to tu zase trochu rozjet.~g~
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 33662  [Dalších 33612 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.