| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Drogy

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 2301  [Dalších 2251 >>]
MaMar 39162
30.4.2024 20:48:58
Rose, ano, mám podobné zkušenosti, jako píšeš. Je mi moc líto, čím procházíte, přeji hodně síly a trpělivosti. Jestli si syn uvědomuje, co s ním marihuana dělá, a přesto trvá na tom, že se jí nevzdá, bude to asi ještě dlouhá cesta. Někdy se nedá dělat nic jiného, než přežívat ze dne na den, modlit se a doufat. Je velká šance, že nakonec se dá do kupy, těch příběhů se šťastným koncem je dost, ale samozřejmě, žádná jistota to není.
Podle mne je ale důležité, abyste i v této situaci dávali synovi najevo, že ho máte rádi, záleží vám na něj, a že se mu budete snažit pomoct - což pochopitelně neznamená, že se máte jako rodina nechat jeho chováním zničit ~7~
MaMar 39162
30.4.2024 20:39:27
Yuki, možná žiješ v nějakém regionu, kde máte psychiatrickou pomoc dostupnější, ale mně se zkušenostmi se dvěma z našich pěstounských dětí zní to, co píšeš, jako utopie - dostat dítě na domluvený pobyt, byť s podporou ospod, bylo prakticky nemožné, i psychiatrička nám vždycky řekla, že jediná cesta je volat záchranku ve chvíli, kdy vyvádí. U nás tedy šlo (mimo jiné) o alkohol a trávu jen v jednom případě, ten druhý měl úplně jiné problémy, ale agresivní byl občas taky. A to ještě, když už ho ta záchranka odvezla, on se jim na psychiatrii uklidnil, takže mi za dvě hodiny volali, ať si ho vyzvednu, že už je v klidu. No, jednou jsem to udělala a za pár hodin volala ty policajty a záchranku znova, ve druhém případě jsem do nemocnice jela, ale ještě než nás propustili, se mi povedlo dítě vytočit tak, že si ho tam přece jen nechali.

Na druhou stranu, pokud ještě situace není úplně kritická, bych velmi zvažovala, jestli dítě "nechat do léčebny zavřít" - protože to taky může být ztráta posledních zbytků důvěry mezi rodičem a dítětem a může to dítě pošoupnout do stavu, že už je mu všechno jedno.
Yuki 00,03,07 49504
30.4.2024 20:37:39
záchranka musí někam odvézt, my jsme takto posílali děcko ze školy s podezřením na drogy, kdyby si ho odvezli rodiče domů, bylo by složitější ho tam dostat
droga se potvrdila, ale ono nebylo nebezpečný sobě ani okolí, zato bylo hodně nešťastný a toto byl způsob řešení, naštěstí to změnilo další vývoj
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
30.4.2024 20:20:17
Yuki, netuším, jaké jsou možnosti jinde... Ale v reálu jsme měli problém ho dostat i do těch Bohnic... A jen díky ospod se to podařilo... A víš jak? Ty ženské jako jediné věděly, že musíme volat záchranku a před nimi ho musíme rozčílit, aby udělal scénu... Jinak by ho nenaložili a bez nich by ho zase nevzali v těch Bohnicích... A i tam nás "zachránila" další scéna...
Jinou radu ani možnost neměli ani z ospod... Bez jeho souhlasu nic nedokážeme... Stejná odpověď i od pčr i z adiktologie...
Vítr z hor 100046
30.4.2024 20:19:34
To je teorie. V praxi muj pribuzny tohle resil s vyzenenym synkem nekolik let.
Byl problem najit lecebnu (postupne uz vyzkouseli snad vsechny), pak tam museli se synkem jet a on musel potvrdit, ze ma zajem se lecit, a ze tam jde dobrovolne. Tim se dostal na cekaci seznam - obvykle nekolikamesicni.
Pak konecne nastoupil, rodice samozrejme platili predem treba na mesic ci dva.
Do tydne byl venku, bud utekl, vyloucili ho treba za nedodrzeni pravidel nebo vykradeni lekarnicky.
Lecebny nikdy poplatky nevracely.

No a pribuzny hnez zacal shanet dalsi lecebnu.
A tak porad dokola, az asi kolem 20 let definitivne odesel z domova (aby se za nejakou dobu vratil s tehotnou pritelkyni na krku). Dozil se 35 let, celou dobu ho rodice podporovali a porad neco platili.
Len 108740
30.4.2024 20:02:59
Tak co vim, tak pubertaci si v CR na kazdem rohu kupuji syntetickou marihuanu, nikoliv bylinu. Ja jsem pro vlastni pestovani, tim se vetsinou ziska mnohem mirnejsi rostlina, nez treba ta medicinska varianta.

Spoustecem muze byt kde co, sebemedikace ma v naproste vetsine nejake duvody, neco uz tam spatne je. To vse rikam jako nekurak a abstinent.
Rodinová 140078
30.4.2024 20:00:02
Nemam radu, muzu drzet akorat palce, uplne citim tu bezmoc.
Yuki 00,03,07 49504
30.4.2024 19:44:42
dokud je to děcko, můžeš ho nechat do tě léčebny zavřít, můžeš to řešit s ospodem, můžou ho tam zavřít a přinutit k léčení,
až mu bude 18, nejde to

do 18 se to dá aspoň zkusit, čím dřív, tím líp

jsou rodiče, kteří nechají děcko zavřít na léčení, právě s podporou ospodu, a pak jsou takoví, kteří to neudělají, děcko tam stejně skončí, jen v mnohém vyšším stupni závislosti a ve vyšším věku, pokud to stihnou
Čumča. 160024
30.4.2024 19:41:32
Rose, je mi to strašně líto, čím procházíte, už na tebe x hodin myslím, ráda bych ti napsala něco povzbuzujícího, ale všechno zní plytce~7~
Stará husa 154854
30.4.2024 19:40:20
Yuki, ono se to lehce řekne, ale když to děcko nechce, tak s ním nehneš, i kdyby ses na hlavu stavěla.
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 2301  [Dalších 2251 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.