| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Inko, znám řadu pohledných, inteligentních a slušných lidí, kteří se "normálně" seznámit "neuměli", protože třeba prostě měli smůlu, že se v jejich okolí nenašel někdo nezadaný, kdo by jim jako partner případně vyhovoval. Nebo v jejich okolí i někdo takový byl, ale oni o tom nevěděli.

Znám i pár lidí, kteří měli na seznamování na inzerát stejný názor jako ty a raději zůstali navždycky sami, než aby překročili svůj stín a svůj názor na seznamování změnili.

Když jsem se kdysi začala seznamovat na inzerát, tak jsem to před svým okolím tajila a řekla jsem to jen 4 lidem (mamince, bráchovi a dvěma diskrétním kamarádkám), protože poslední, na co jsem byla zvědavá, byly výlevy o tom, že "taková holka jako ty se přeci musí umět seznámit normálně a nemá za potřebí něco tak ubohého jako seznamovat se na inzerát, stačí přeci jen chodit mezi lidi a dívat se kolem sebe". Jenomže když mi chození mezi lidi a dívání kolem sebe bylo skoro dva roky na houby, tak mi došlo, že navzdory všem mým přednostem by se mi také mohlo stát, že už třeba nikdy s nikým chodit nebudu. Ono při seznamování hraje roli i štěstí, je to podobné, jako když někdo otěhotní ihned a přirozenou cestou a někdo i navzdory dobrému zdravotnímu stavu musí po dlouhém období neúspěchů podstoupit umělé oplodnění. A taky by málokoho napadlo říct, že "normální člověk si přeci musí umět udělat dítě sám bez doktorů".

A při seznamování mě docela štvalo, když mi někteří kluci tvrdili, že "se vlastně seznamovat vůbec nechtějí, že to chtěli jen tak zkusit". To mi mnohem sympatičtější bylo to minimum kluků, kteří na rovinu přiznali, že momentálně nemají mnoho příležitostí k seznamování, být bez partnerky jim nevyhovuje, a tak se aktivně snaží svoji situaci změnit místo toho, aby zůstávali sami a nalhávali sami sobě, že vlastně nikoho nechtějí.

Pro zajímavost - velká část kluků, se kterými jsem se tehdy sešla, byli absolventi technických oborů, kteří žili v Praze krátce nebo se ve škole i v práci pohybovali téměř výlučně v mužském prostředí. A já fakt nevím, kde by se takovíhle lidé měli spontánně seznamovat. Zvlášť když se jedná o lidi, kteří mají na potenciálního partnera vysoké nároky. A ty já jsem měla a nehodlala jsem z nich slevovat, což byl důvod, proč jsem se rozhodla svoji situaci aktivně řešit dřív, než budu mít pocit, že mi ujíždí vlak.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.