Nejsme ani normálně nijak rozhazovačná rodina, ale v současné situaci šetřím tím, že vařím jídla do práce doma a nosíme si to v krabičkách do práce. Ono každý den meníčko v restauraci za 150-200 Kč, dva lidi.... to už je za měsíc dost peněz. Takže tak z 80% to pokryju z vlastních zdrojů. Když vidím v akci maso, zeleninu, mléko, vejce apod. tak to koupím, jídelníček přizpůsobím. Jo a oprášila jsem domácí pekárnu.
Autem do práce musím, veřejnou dopravou to mám 70 minut, autem 20. Na tomhle bych šetřila nerada, byla by to strašná ztráta času. A omezila jsem sušení v sušičce, když je na to počasí, věším venku. Kromě trenek, ponožek atd., toho je mraky a nechci to věšet, chci to v náruči narvat z pračky do sušičky a mít to suchý. Tenhle "luxus" bych si nerada odpírala
Šetřit plynem jsme začali už loni v říjnu, když jsme spadli k DPI. Uvidíme co letos v zimě, jestli vůbec nějaký plyn bude.
Na druhou stranu máme i zvýšené výdaje, usadil se u nás další kocour, zubožený a vychrtlý, takže veterina, kastrace a vykrmování. Ale výsledky se dostavují a je pěkné to sledovat.
Dovolenou neomezujeme, jedeme podle plánu hory v Čechách a moře v Chorvatsku, pokud nenastanou nějaké dramatické změny.