| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Cestování v zahraničí

1.8.2017 18:24:00 Mariana +2

Re: Co je nutny vzit na Kapverdy a tipy obecne

Opalovací krém je jasný. Taky něco na hlavu a hlídat ten pobyt na slunku, ono to lze trochu podcenit jelikož tam pofukuje a tudíž to vedro není tak zřejmé.

Na Salu riziko malárie není (jen tuším jeden z jiných kapverdských ostrovů). Byla jsem tam v listopadu, komáři nebyli. Moskytiéry tam neměli (fakt to není malarická oblast). Ale odpuzovač do zásuvky vzít můžeš.

Očkování v zásadě potřeba není, byť břišní tyfus a žloutenka B je obvykle rozumná do podobných oblastí. Děti mají možná žloutenku B v zákl.očkování v hexavakcíně, od nějakého roku je to součástí. ale nějak extra bych se nebála, v hotelu byla velice slušná úroveň, a stravovali jsme se i v místní restauraci a místní "jídelně". Nehrozí dle mého nic zásadního, v hotelu už vůbec ne.

Jen hlídat vodu. Spíš proto, že jejich "běžná" voda je odsolená, Sal nemá vlastní zdroj vody. Takže tohle by bylo pro náš organismus nezvyk. Ale zas to má výhodu, že bazény mají slanou mořskou vodu (což mámr radši než přechlórovanou)

Lékárna je v městečku, slušně vybavená, evropský standard. Byla jsem tam, dcera se mi lehce přehrála a došly mi čípky proti teplotě. Domluvila jsem se úplně v pohodě anglicky ukázala co chci. Koupila jsem tam totéž jen s jiným názvem, stejná účinná látka, a zabralo to.

Houpací sítě tam měli své u bazénu a mooc boží.

Plavací věci jo, ale jen do bazénu, moře má dost silný příboj, tam bych nic nebrala, jinak to uplave.

Neukradli nám nic. Foťák jsem měla velkej a drahej. Ale nosila jsem většinou s sebou.

Wifi myslím byla na recepci, tuším že placená, ale to už si nevybavuju. Akorát ne moc stabilní.

Léky jsem měla standardní co vozím vždy, doporučuju vzít hlavně na teplotu, to přehřátí tam fakt dost hrozí, Já jsem na to vždy děsně opatrná (u dětí), a stejně se dcera trochu přehřála, den pak byla v chatce.

Jinak je to tam super a líbilo se mi tam a dětem taky.
Odpovědět
Průběh diskuze (17 názorů)
Téma: Kapverdy - rady a tipy Saamajna 1.8.2017 17:6
*Re: Co je nutny vzit na Kapverdy a tip... kambala pláááckááá 1.8.2017 17:39
**Re: Co je nutny vzit na Kapverdy a t... kambala pláááckááá 1.8.2017 17:40
**Re: Co je nutny vzit na Kapverdy a t... kambala pláááckááá 1.8.2017 17:41
***Re: Co je nutny vzit na Kapverdy a... kambala pláááckááá 1.8.2017 17:43
**Re: Co je nutny vzit na Kapverdy a t... Saamajna 1.8.2017 21:29
***Re: Co je nutny vzit na Kapverdy a... kambala pláááckááá 1.8.2017 22:40
*Re: Co je nutny vzit na Kapverdy a tip... K_at 1.8.2017 18:20
*Re: Co je nutny vzit na Kapverdy a tip... Mariana +2 1.8.2017 18:24
**Re: Co je nutny vzit na Kapverdy a t... Mariana +2 1.8.2017 18:24
*Re: Co je nutny vzit na Kapverdy a tip... mamoch 1.8.2017 20:46
*Re: Co je nutny vzit na Kapverdy a tip... mamoch 1.8.2017 20:48
*Re: Co je nutny vzit na Kapverdy a tip... Saamajna 1.8.2017 20:58
**Re: Co je nutny vzit na Kapverdy a t... kambala pláááckááá 1.8.2017 22:43
***Re: Co je nutny vzit na Kapverdy a... Saamajna 2.8.2017 9:28
**Re: Co je nutny vzit na Kapverdy a t... Mariana +2 2.8.2017 9:28
***Re: Co je nutny vzit na Kapverdy a... Saamajna 2.8.2017 22:40

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.