Re: Ježišmarjá!
Teto, není problém v tom, že někdo ten ulepený uzlíček umýt. Tomu je ve valné většině případů vycházeno vstříc. Problém nastává v okamžiku, kdy si to někdo NEPŘEJE, třeba proto, že je informován o tom, že to kdovíco, zvané mázek, má poměrně významnou funkci v ochraně jemné pokožky novorozence. Dále se bavíme o odnášení na dvě hodiny "na zahřátí" v inkubátoru u zcela zdravého donošeného jedince bez známek podchlazení. Proboha proč?
Nikdo z HAMu tě jistě nenutí, aby ses bránila. Nutí tě ti pracovníci, kteří nejsou schopni přistoupit na jasně tvé jasně definované požadavky na první pokus. Nutí tě bránit se to, že ti někdo cpe v lepším případě polopravdy, v horším případě lži, a manipuluje tebou ve jménu "zdraví dítěte".
Souhlasím s tebou, že při porodu je dobrá pomoc. Ale každý si tu pomoc holt představuje trošku jinak.
Představ si, že by systém byl nastaven přesně opačně než nyní- standardem by bylo, že všichni, bez ohledu na zdravotní stav a na to jak se cítí, rodí doma. Vše by bylo hrazeno ze zdravotního pojištění, a dělali by to tak všichni. Ty bys byla v menšině, která má pocit, že k tomu aby v klidu porodila potřebuje být v nemocnici, a cítí se bezpečněji pokud má kolem sebe tým lékařů a vybavené operační sály nepřetžitě k dispozici, chce dostat klystýr a přeje si aby dítě po porodu umyli. Půl těhotenství bys strávila tím, že bys dávala dohromady vytoužený tým odborníků, zajišťovala volnou kapacitu příslušných prostor, a vše si hradila z vlastní kapsy. A celou dobu by ti dobré duše říkaly co to konáš za nesmysly, vždyť je přeci tak krásné rodit doma, dělají to tak všichni, a nikdo si nestěžuje. Líbilo by se ti být v takové situaci? Neodšla by ti v určité chvíli trpělivost, a nezačala bys hledat cestu k tomu, aby tvé požadavky byly plněny rovnoprávně s požadavky domarodek?
Odpovědět