| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Péče o seniory

  (?)
 Názory 110 z 5765  [Dalších 5755 >>]
Lída+2 28136
19.8.2019 9:15:52
sovice, jj jedna jak druhá.....to říkám roky...jak dva klony......a mamka co si zasela to má......to si někdy řeknu.....jindy si říkám, jak někdo může být takový sobec....

No taťka ho okřikl(to bylo u nich doma-větší volnost snad mít nemůže , když je doma ne?) až po té co mu to 3x řekla klidným hlasem sestra a švagr a on je ignoroval.....oni strašně ječí.....mladší syn před 14dny měřil aplikací jejich hlučnost....průměrně okolo 90-106dB....i 120 udělají....syn tam jen seděl a dělal si průzkum ze srandy(vzpomínáš na Potřižiny- tak to je přesně ono).....a oni si nejdou někde stranou.....ječí si třeba 0,5metru od tebe.....a hrají si....oni hračky mají...nikdo je nenutí tam sedět to by nikoho ani nenapadlo...naopak třeba před 14dny mohli ven.....oni tak ječí , že i kočky zdrhli a trvalo 2h po tom co odjeli než se vrátily~t~

Já jsem se je snažila odtáhnout a hrát s nimi karty, že by se jako trochu zklidnili...i s tím, že mi budou ječet u ucha....to oni neumí moc dobře a nebaví je to.....no jednu hru na 15minut.

...jenže co můžeš dělat, sestra je odežene, že si mají jít hrát a nelézt po ní.....o to víc je to láká, že jo....každý autíčka....a jezdí po stole mezi hrnkama s kafem a podobně.....v tomto rozhodně nestrádají......

Občas je odtáhnou kluci a snaží si s nimi hrát,ale oni jsou takový ty znuděnci.....nejradši by asi TV a tablet......u her moc nevydrží.....ani ten 9letý....nesnáší, když prohraje, jenže kluci jsou vyřízený z toho jekotu(takže to taky dlouho nevydrží), pochop oni neumí mluvit normálně.....prostě Postřižiny....a to strašně unavuje hluk, teda aspoň mě. A ono chvilku to vydržíš....a po 2-2,5h toho mají všichni dost.....

Asi kdo nezažil neuvěří. Jo cikády dělají 80-86dB...pro představu. A to se člověk taky na půl metru neslyší přes to co dokáží vyloudit.~:-D Od té doby má syn tu aplikaci, strašně ho zajímalo jaký dělají bordel. A te´d tím měří bratrance, když ho z toho začnou bolet uši....já vím strašný......, že si z nich dělá legraci......

sovice 18997
19.8.2019 6:57:08
Lído,
napadly mě dva detaily - není sestra po mamince, akorát "ostřejší"? Jak čtu, že sestra si poručí hlídání, maminka si poručí (nebo se pokusí poručit) okna - obě bez ohledu na ty, komu zavelí?
A pak, mně by taky vadilo, kdyby moje dítě okřikovala rodina, ať neřvou, protože se baví dospělí... Jistě, neudělala bych scénu a nevyhrožovala zrušením kontaktů, ale tento způsob jednání s dětmi mi vadí. Nechci, aby dítě bylo ticho s ohledem na "důležitější dospělé", ale s ohledem na to, že se rodina u stolu neslyší, třeba, nebo že mi vadí hluk... A taky zvažuji, jestli jsem se, u menších dětí, postarala o to, aby měly co dělat; občas je vidět dospělý, který si s někým povídá o věcech, které ho baví, a čeká přitom, že petiletak bude způsobně sedět a půl hodiny předstírat naslouchání věcem, kterým nerozumí a nezajímají ho... (sakra, silwerkovatím!)
Lída+2 28136
19.8.2019 6:02:22
Burt, nechce, má ortézu na pravé ruce(naštíplé rameno). Nic si neudělá.(má ji vlastně přivázanou k tělu, jestli jsi to někdy viděla)
Naštěstí jsem s ní mluvila než je tam měla, takže s těma mrňatama vyprala a nechala je to pověsit na sušák, takže jsem v pátek mohla vyžehlit. Do toho jsem ji uvrtala.
byli tam naštěstí jeden den. Tatka uvařila byl v práci. Nějak si to ohřáli v mikrovlnce.

Ale bojí se ji říci ne....na tuto otázku....mi řekla, víš jaká XXX je....naštve se a pak už je neuvidím. (Jo tím ji sestra vyhrožovala před 5lety. S taťkou se tak pohádala, že tam nechtěl ani jezdit.....nebyl tam možná 1/4 roku, dovolil si jí okřiknout syna,aby nekřičel, když se dospělý baví) Musím to vydržet- to mi řekla.
Ona se s našima strašně chytila, protože nechtěli hlídat tak jak ona si představovala......(No ono , když byla malinká, tak se vztekala a dupala nožičkou...tenkrát to bylo možná roztomilé,ale nyní.....)

Navíc neuznává tábory pro děti...je to 14dní co mi dávala přednášku. Takže to, že by je kamkoliv dala je mimo....letos byli týden na příměstským....a to jen proto, že mamka měla na 4x zlomenou nohu a nebyla OK.

Hele já mám tak špatnou pověst v rodině, že horší už to nebude.~:-D


Burt 147593
16.8.2019 15:34:22
Lido, a vis presne, jak je to s temi sestrinymi detmi?
Treba ji mama rika, at je klidne doveze? Treba je tam chce?

Konzerva 153011
16.8.2019 15:16:35

"Re: Péče o seniory, podpora od státu vs. rodinná solidarita
13.8.2019 13:49:10
to záleží od povahy, to nezměníš
jim třeba zas lidi, co potřebují mít všechno naplánováno a myslí neustále na zadní kolečka, připadají švihlí
tyhle skupiny se navzájem nikdy nepochopí (dokud neuznají, že to má každý jinak)"

Určitě je to hlavně povahou. Ale ne stoprocentně vždycky. Myslím, že životní situace to dost může ovlivnit. Když je někdo svobodný, odpovědný jen za sebe, žije sám, popř. jen s nějakou další dospělou osobu a je finančně v pohodě, tak si může dovolit být "free".
Ale když máš odpovědnost za někoho dalšího (děti, nemocný člověk), máš málo času a k tomu napjaté finance, tak to už nějaký systém chce. Protože kdo ho nemá, ten dřív nebo později ztratí přehled a dojde k průseru.
Kudla2 58452
13.8.2019 22:26:23
Lído ~R^

na okna se vyprdni a na jarmark se přihlaš, máš recht ~R^
Lída+2 28136
13.8.2019 20:13:35
Kudlo, tak se pár dni sešlo.....co jsem tu psala.....

Právě jsem zjistila, že má mamka nalomene právé rameno.

Cosi se očekává.... už nyní mě vytocila.....

A drzost sestry je neskutečná. Zítra ji tam nacpe děti.

Jo a to se zasmejes....ona chce určit kdy tam pojedu něco dělat.😀 Doufám, ze pochopila že má smůlu... až se mi to bude hodit....

A to jsem měla včera telefon se ségrou...a ta mě vytocila taky.potrebovala jsem vědět jestli mamka něco nemá... pupínky.( Viděla ji vcera)..na ruce kde si na ni nevidí....tak na mě ječela, že si to mam zjistit sama....

V tuhle chvíli si připadám, že jsem prilitla z Jupitera....a jako ta největší potvora. Jsme s manželem úplně v šoku.....on se pojede asi pohadat se švagrem...a mojí sestrou.... má jich dost.... já myslím, že to nemá cenu.....oni to nepochopí....

Jdu napsat spoluzackam. Okna mýt nebudu, abych si nenabehla....s někým blbým. Abych měla termín na podzim.... musím být připravená.

Neboj jarmark bude....o jeden vic kde jsem ještě nebyla se hlásím... třeba mě vyberou.🙂
byvala radka 154149
13.8.2019 13:49:10
to záleží od povahy, to nezměníš
jim třeba zas lidi, co potřebují mít všechno naplánováno a myslí neustále na zadní kolečka, připadají švihlí
tyhle skupiny se navzájem nikdy nepochopí (dokud neuznají, že to má každý jinak)
Kaipa 98564
12.8.2019 8:24:43
...žila ve špíně a zavalená školními pracemi a papíry...

Vážný, nemáš pocit, že k tomu máte taky tak trošku našlápnuto (podle toho, jak jsi popisoval váš byt apod.)?

Nechci se tě dotknout, každý žije, jak umí, spíš malinko k zamyšlení. Já mám třeba někdy strach z toho, jak "dopadnu".
Kudla2 58452
12.8.2019 1:00:18
Já nevím, jestli si to z minula pamatuju dobře, ale měla jsem dojem, že úplně sám nebyl, že manželka se snažila mu pomáhat, ale pak to přestala dávat.

A u dětí jsem měla pocit, že se neangažovaly prakticky vůbec a ještě se oháněly svými právy, tam možná nějaký rezervy byly.

Ale nevím, jestli si to pamatuju správně.

V každým případě Vážný konal divy udatenství, já bych to asi v takový míře vůbec nedávala. ~x~
 Názory 110 z 5765  [Dalších 5755 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.