| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Ambulantní porod

Domácí vězení jako další dějství absurdního dramatu

Je tomu přesně jeden rok od vyhlášení prvního oficiálního případu nákazy novým typem koronaviru v českých zemích.

  (?)
 Názory 110 z 1428  [Dalších 1418 >>]
splechtulka & M+J+R 35354
12.7.2018 18:13:37
A ambulantní porod, kdy odchází oba v pořádku, pediatr dítě přijme do péče a navštíví je i porodni asistentka je taky hloupost? Samozřejmě že v případě komplikací zůstanou v porodnici. Pokud budou OK tak půjdou domu.
Alca 145121
12.7.2018 17:41:45
Lupus,

samozřejmě, že jsou i "hloupí" rodiče. Stejně jako jsou obecně "hloupí" pacienti. Pak jsou rodiče, kteří prostě doktorům hned nevěří. Protože překvapivě, i doktoři jsou omylní a bohužel někdy jedou ve svém zavedeném režimu i když už je ten přístup dávno překonaný (jedna taková mi jako dítěti povorala zuby - respektive čelist, že jsem v dospělosti skončila na operaci s problémem, který byl v období růstu jednoduše řešitelný....) anebo i dobrý lékař se může někdy splést. I proto je prostě konečná zodpovědnost na rodičích - o zdraví dětí rozhodují stejně jako o svém zdraví. Ano, někdy se může stát, že udělají chybu, že jsou "blbí", že jsou příliš přesvědčení o své pravdě. Jediná jiná možnost, jak to eliminovat, by bylo, kdyby za děti nesl zodpovědnost a rozhodoval lékař (v zastoupení řekněme státu). Ale co když se dostanou do ruky nějakému špatnému lékaři? Nehledě na to, že bys pak musela všechny děti hospitalizovat, aby bylo zajištěné, že rodiče předepsanou péči poskytnou...... Pak to dopadá, jako to dopadlo v UK, kde soud nařídil odpojit dítě od přístrojů, i když s tím rodiče nesouhlasili a zákazal jim převoz do jiné země, i když možnosti byly - to mi jako ideální řešení teda nepřipadá ~d~

Jediný, jak tuhle situaci smysluplně řešit, je jako zdravotník normálně s rodiči komunikovat. Nezastrašovat je, když je to zbytečné (protože pak nebudou věřit, když to strašení bude fakt na místě) a prostě rozumně komunikovat. Mě se třeba taky stalo, že mi dr. předepsal ATB, která mi nadávkoval víc, než bylo v příbalovém letáku. Já teda zavolala, abych si ověřila, že se nespletl, protože chyba se může stát každému a ta dávka byla téměř dvojnásobná (a při předepsání nic neřekl)...... Pokud budou rodiče lékaři věři, tak budou v případě pochybností spíš konzultovat.
Žžena 83005
12.7.2018 16:41:34
Lupus,
a nehážeš tak trochu do jednoho pytle rodiče, co neumí pořádně číst (6 týdnů/měsíců) s rodiči, co číst umí, ale neshodnou se s rutinní praxí (např. zůstávání 3 dny v porodnici u zcela nekomplikovaných porodů a fyziologických novorozenců)?
Mezi lidma, co Tě jako doktora ochotně poslouchaj, se hlupáci nenajdou?
A lékař, který ambulantní porody podporuje, je taky nějak horší a hloupější, nebo spíš pobírá, že jsou low risk a high risk případy, není každej novorozenec stejnej atd?
Lupus 87642
12.7.2018 15:52:16
Alca: "prvotní premisa je, že je minimum rodičů, kteří chtějí svému dítěti vědomě ublížit"
Já netvrdím, že si rodiče sednou po obědě u kafe a řeknou si. "Čím bychom asi našemu Toníčkovi domrvili dneska život?"
Problém je, že jsou PŘESVĚDČENI že pro dítě dělají to nejlepší, ale jejich představa je bohužel založena na podivné interpretaci podivných zdrojů z internetu a od kámošek. Ale hlavně, že na nic nekejvnou TOMU DOKTOROVI.
Příklad: v pátek přišli s 6 měsíčním dítětem, zánět průdušek, dostali ATB sirup, na odkašlání, na teplotu atd. Pozváni na pondělí na kontrolu (a samozřejmě při zhoršení kdykoli).
Přišli v klidu po neděli .. dítě šedivé, namodralé, na pokraji smrti udušením. Po několika desítkách minut lítání na dětském oddělení se dítě jakžtakž spravilo a zase dostalo barvu a byl čas povídat.
- Copak se dělo, jak se to celé seběhlo, snášelo ty léky??
- No my jsme se rozhodli ty ATB nedávat ...
- ???????????????????
- My jsme si přečetli v letáku, že se nemají dávat dětem do 6 týdnů ...
- Ale tomu vašemu je 6 měsíců, to se ho netýká
- Hm ........

Nechtěli mu asi úmyslně ublížit, ale ve své hlouposti a nevědomosti ho málem zamordovali.
A to je ten stále se opakující problém. Zcela překvapivě je medicína (popřípadě ve své dětské specializaci) docela komplexní obor a nedá se spoléhat, že se stanu odborníkem po chvíli internetové četby. A tady je problém, že to spousta lidí zjevně nedokáže pochopit a z nějakého důvodu si myslí, že když jim doktor radí něco jiného než sami chtějí, tak to dělá bez důvodu a aby jim kazil den. A zákonné klima je nastavené tak, že dokud své dítě nemordujou a to není krok od smrti, nelze je zadržet. Bohužel.
Alca 145121
12.7.2018 11:28:13
Lupus

"Jak se projevuje zodpovědnost rodiče za svévolně chybné rozhodnutí, proti doporučení lékaře, které dítě trvale zdravotně poškodí? Ptám se proto, že není těžké potkat rodiče, kteří činí závažná rozhodnutí, mají ramena široká přes celý záda ... ale stačí se jich pozeptat, jak věci rozumějí a je jasně vidět, že tomu nerozumějí VŮBEC - ale rozhodují proti doporučení těch, kdo jsou ve věci vzdělaní - a mám někdy dojem, že hlavní není samo rozhodnutí, ale hlavní je, aby bylo PROTI"

Tak primárně, jsou to rodiče, kteří se o to dítě pak budou muset starat, že..... Ne ten doktor. Dítěti můžeš ublížit tolika věcma (například špatným polohováním, používáním špatných pomůcek mu můžeš způsobit problémy s pohybovým aparátem, kterých se nidky nezbaví), holt o tom rozhodování je rodičovství.
Prvotní premisa je, že existuje minimum rodičů, kteří by chtěli svým dětem vědomě ublížit (to minimum jsou lidé s různými patologiemi). Holt rodiče zodpovídají za dítě tudíž za něj činí rozhodnutí, které se předpokládá, že dělají v nejlepším zájmu toho dítěte (a v 90% případů to tak opravdu je). Pokud tohle začneš zpochybňovat, můžeš začít zpochybňovat například rozhodnutí rodičů o výživě dítěte (které může mít také velké náledky) anebo o tom, jak ho nosí......
Pořád si myslím, že ty následky za špatné rozhodnutí dopadají mnohem víc na rodiče než na lékaře (stačí se podívat, jak funguje vymáhání odškodného v těch nejšílenějších případech například postižených dětí po zfušovaném porodu....). Měla jsem v rodině pár případů dost velkých problémů způsobených naprostou důvěrou v lékaře, kdo myslíš, že nesl důsledky - onen lékař, anebo ten dotyčný spolu s rodinou?
Stará Misule 82389
12.7.2018 10:23:24
Tak v našem případě by nam pediatr nepomohl, určitě s sebou nenosej kyslik, věci na odběry , a ultra rychle vyhodnoceni výsledků. Navic druhy den rano byla uplne v pohode, zaclo to pozdne odpoledne, a to by uz nyla pediatra pryc.
splechtulka & M+J+R 35354
11.7.2018 22:39:19
Pediatr nemá problém převzít dítě do péče.
splechtulka & M+J+R 35354
11.7.2018 22:38:10
Děkuji, už vím kam
Lupus 87642
11.7.2018 22:34:05
Nejpodstatnější mi na tom přijde, že pokud by si paličatý rodič neprosazoval za každou cenu svou, nemusel by se o to dítě starat a ono by mělo svůj vlastní život, o který takto přišlo ...
Žžena 83005
11.7.2018 21:34:49
Lupus,
no rodič, narozdíl od pokladní, žije s následky svého rozhodnutí celý následující život. (ostatně, rodič žije i s následky rozhodnutí lékaře...) O to dítě se pak stará rodič, ne lékař.
 Názory 110 z 1428  [Dalších 1418 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.