| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jedináček

Domácí vězení jako další dějství absurdního dramatu

Je tomu přesně jeden rok od vyhlášení prvního oficiálního případu nákazy novým typem koronaviru v českých zemích.

  (?)
 Názory 110 z 2884  [Dalších 2874 >>]
Petra Forstová 156972
14.4.2021 10:58:12
Posílám 🌺🌺hodně sil. V tak malém věku bych jedinacstvi neřešila. Nemoc vysvětlit úměrně věku. Zaměřit se na to kdo evidentně má k dceři nejbližší vztah. Klidně můžou být s tatínkem správná dvojka. Zvážit jestli je možná pomoc a péče širší rodiny. Moje máma po narození sestry měla problémy, které vygradovaly postupně. Sestře bylo v době smrti mámy cca 12? Ono to hrozně letí. S tím, že máma je nemocná byla konfrontována v podstate úplně přirozeně. Ono to z toho prostě vyplyne samo. Sestra je mladší o 17 let. Tudíž vlastně také skoro jedináček. Stejně po těch všech letech se odstehovala 250 km daleko a fakt tolik km vlakem na otočku na kafe nepojedu tudíž si stejně jen třikrát do roku napíšeme. Moje děti ji berou jako tetku Bětku z destateho kolene, kterou vlastně neznají.
Stará husa 154854
13.4.2021 22:16:26
Jsem jedináček a nikdy jsem toho nelitovala. Nechtěla jsem sourozence. Naši mě vodili od malička na hřiště, takže osamělá jsem nebyla a časem jsem si našla svoje kamarádky. Každé prázdniny jsem oba měsíce trávila se svými bratranci a sestřenicemi z čtení kolene na chatě v Beskydech. Ráda na to vzpomínám, ale ráda jsem jela odtamtud už zase domů do svého tichá a bezpečí. Mám dvě kamarádky taky jedináčky, i ony byly spokojené a po sourozencích netoužily. Jedna z nich má také jedináčka. A mně dcera vyčetla, že má bráchu, že chtěla být raději jedináček. U tebe bych spíš upřela všecky síly na tvoje uzdravení, jestli bude tvoje dítě jedináček, to není žádný problém.
Ráchel, 3 děti 76748
13.4.2021 22:03:17
to je mi moc líto. ~x~
je spousta dětí, co jsou jedináčci a vyrostli z nich zdraví, šťastní, laskaví dospělí ~s~
o nemoci je dobré mluvit. zmíněná Cesta domů určitě pomůže.
Omega 83374
13.4.2021 21:40:47
IvCI,
kamarádka dlouho řešila, že má jedináčka a nemohla se s tím vyrovnat. Sama je z velké rodiny. Pak si jednou uvědomila, že má velké štěstí, že má aspoň jedno dítě a to dítě je zdravé, chytré a moc prima. Hned jak se s tím srovnala, tak se i tomu dítěti ulevilo a jedináčkovství přestalo být téma, snadno to kompenzovali kamarádskými vztahy.
Pruhovaná 64704
13.4.2021 19:48:39
Nijak zvlášť bych to neřešila. Někdo prostě jedináček, tak to je - no a co. Je nás takových víc :-). Někdo říká, že jsme rozmazlení, já osobně spíš mám problém s tím, že neumím a nemám ráda konflikty, které se sourozenci tak nějak přirozeně naučí (vidím na svých dětech). Takže sestřenice, blízcí kamarádi, hodně mezi děti - to je řešení. Sourozence jsem sice chtěla a záviděla je manželovi, ale už nezávidím, vůbec ~;) - ono to nemusí být vždycky jen idylické.
Soustřeď se na sebe na to, abyste si spolu užívaly co máte.
Moc držím palce! ~x~~s~~;((

Janinka a dvě princezny 132403
13.4.2021 19:41:03
dcera je maličká
ad jedináček - dítě, které sourozence nemá situace se sourozencem nezná a kontakty s jinými dětmi lze dopřát bohatě i jinak, postačí třeba sestřenice, nebo ideálně sousedka s kým naváže užší vztah, za sebe bych se spíš snažila vyhnout negativním vlastnostem jedináčků, pozitivem je, že jí můžete dopřát všeho od pozornosti až k materialismu, ale musíte jí i naučit umět se dělit, omluvit atd. a to třeba i s vámi. Říkám to proto, že manžel je jedináček a rodiče ho vychovávali tak, že oni vlastně žádné potřeby nemají a vše po narození dítěte se řídí potřebami dítěte.

ad mluvení o nemoci - tady bych se přikláněla o kontakt s někým od "fochu", kdo poradí jak na to
.libik 142094
13.4.2021 19:06:26
IvCi, přeji ti hodně štěstí~;((

Jedináček bude jistě jedinečný a co se týče "pravdomluvnosti" nespěchej, říkej to, čemu věříš (a já doufám, že naděje ti vydrží mnoho a mnoho let)

Diskutovala jsem s psychiatričkou, jak hovořit s dítětem o vážné nemoci, bylo mi řečeno, že předškolní děti netřeba nijak zvláštně instruovat, berou věci tak jak jsou.
K_at 121378
13.4.2021 18:35:09
IvCi, jedináčků je mnoho. To není žádný cejch, neznamená to, že bude problém s výchovou. Dítě potřebuje lásku a nějaké hranice. A až to bude aktuální, tak děti. Pokud jde o tvou nemoc , přijdou spontánní situace, kdy bude potřeba něco vysvětlit. Doporučuji přiměřenou formu (jednoduše) a pravdivost. Některé situace a dotazy tě mohou zaskočit svou otevřeností, přímočarostí. Ale nejistota a nevyřčené věci jsou pro děti stresory, děti jsou velmi intuitivní, spíš cítí, než nějak analyzují. Cit a rozum. Zvládneš to. Drž se. Hodně sil.
Monika 123907
13.4.2021 18:05:26
Takže teď je dceři rok? V tomto věku je jedináčkem naprostá většina dětí, takže bych se jí snažila dávat spoustu lásky bez omezení a "výchovu jedináčka" ještě pár let neřešila. Až bude mít tendence družit se s jinými dětmi, tak jí to dopřejte. Drž se, snaž se být co nejvíc v pořádku a žít teď a tady pro sebe i pro dceru ...
Konzerva 153011
13.4.2021 17:55:44
S těmi sourozenci je to sázka do loterie. Třeba jí chybět budou, třeba ne. A kdyby měla, třeba by se nesnesli.

Koukni po příbuzenstvu, jestli tam není nebo nebude dítě jejího věku, se který můžete zkusit navázat užší vztah. A pak zkusit úzké aktivity v kolektivu zuš, ddm, sokol, sportovní oddíl.
 Názory 110 z 2884  [Dalších 2874 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.