| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ostatní problémy nervové soustavy

14.10.2010 9:30:59 astraela

Postraumatický stresový syndrom

V souvislosti s horníky v Chile se mluví ohledně nebezpečí posttraumatického stresového syndromu.
Myslím, že k tomu můžu něco říct.
Něco takového jsem prožila poté, co jsem načapala zloděje v bytě, který doslova přede mnou proběhl, naštěstí jsem mu nekřížila únikovou cestu, takže mě nemusel napadnout.
Bylo mi tenkrát něco kolem dvaceti let, byly prázdniny, studovala jsem VŠ a já měla ještě v září nějaké zkoušky. Pamatuju se, že to ráno poté bylo hrozné. Nedokázala jsem v bytě (který navíc byl strašně rozbordelený) být sama. Musela jsem sebrat knihy a jít se učit k mámě do práce, kam jsem chodila ještě asi týden nebo dva.Po této době jsem dokázala schopná být sama doma, ale veselo mi nebylo. Při sebemenším hluku (byt v paneláku) jsem se smrtelně vyděsila. Po večerech a nocích musel být rozsvícen celý byt. Když někdo přicházel domů a chrastil klíči v zámku, dostala jsem záchvaty paniky. Už od dveří mi museli rodiče a sestra hlásit, hlasitě křičet: To jsem já, máma (táta, sestra), neboj se.
Tfuj, trvalo to asi půl roku. Po roce to už bylo naprosto definitivně pryč.
Ještě, že tak.
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Téma: Postraumatický stresový syndrom astraela 14.10.2010 9:30
*Re: Postraumatický stresový syndrom Lisel 14.10.2010 10:0
*Re: Postraumatický stresový syndrom Zzzzzz 14.10.2010 10:32
*Re: Postraumatický stresový syndrom Ikara 14.10.2010 11:10
**Re: Postraumatický stresový syndrom sarmi 14.10.2010 18:1
***Re: Postraumatický stresový syndro... Ikara 15.10.2010 10:30

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.