| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Restaurace a kavárny

30.11.2011 20:11:37 Vítr z hor

Vyhláška – kapacita kuchyně – členění a vybavení

Dámy, prosím, pokud se některá pohybujete v oblasti veřejného stravování, potřebuji akutně poradit.

Mám určit kapacitu kuchyně a případně zvážit její nutné rozšíření či modernizaci pro požadované navýšení kapacity. Hygiena mě posílá za soukromou firmou. Soukromá firma mlží. A já už potřebuju něco zjistit.

Vyhláška 107 (http://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/vyhlaska-c-107-2001-sb) obsahovala v příloze 1 tabulku s požadavky na členění provozovny. Jenže tahle vyhláška je zrušena.

Mám dojem, že její nástupce je vyhláška 137, jenže ta už tuhle tabulku nemá (http://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/vyhlaska-c-137-2004-sb-o-hygienickych-pozadavcich-na-stravovaci-sluzby-a-o-zasadach-osobni-a-provozni-hygieny-pri-cinnostech-epidemiologicky-zavaznych).

Znamená to, že už je to fuk? Že člověk může mydlit vejce na stejném stole jako vařit brambory a provozovat to, bůh mě ochraňuj, ve stejné místnosti? Nebo je nějaká nová vyhláška? A jsou nějaké normy pro přístroje? (Třeba pánev X je určena pro výrobu max. 100 obědů denně nebo tak něco.)

Jo a kolaudační rozhodnutí nikde není, kapacita kuchyně je předávána ústní lidovou slovesností.
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Téma: Vyhláška – kapacita kuchyně – členění a ... Vítr z hor 30.11.2011 20:11
*Re: Vyhláška – kapacita kuchyně – člen... Zuzana+Terezka 30.11.2011 21:31
*Re: Vyhláška – kapacita kuchyně – člen... Dari79 1.12.2011 0:47
*Re: Vyhláška – kapacita kuchyně – člen... Milka+4 1.12.2011 2:26

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.