30.1.2012 13:34:53 Líza
Re: Jak pomoci sestře alkoholičce?
Ambulantní léčba... no, nechci ti brát iluze, ale jestli je to pití takhle rozjeté, jak popisuješ, tak je ambulantní léčba na nic. Ambulantní léčba znamená, že to je prakticky všechno na ní - nikdo jí nezabrání si večer doma něco neotevřít, nikdo s ní není, když dostane chuť. Ambulantní léčba může fungovat u lidí, kteří v tom nejsou úplně hluboko, nebo kteří jsou strašně moc motivovaní, ale tohle asi nebude ani jeden ten případ. NIcméně aspoň by ambulantně mohla mluvit s někým, kdo ví, jak to chodí, kdo jí pomůže ujasnit si motivaci a třeba se odhodlat jít do léčebny.
Podívej, ono je to tak, že pokud bude pít dál, tak ten přítel žádost k soudu skutečně podá. Ne pokud se bude léčit. Ale pokud bude dál pít.
A soud mu vyhoví, co taky jinýho, copak je možný, aby se o děti doma starala matka, která je opilá? Pro ty děti není dobrý, jak to teď je.
A já myslím, že tvoje ségra to dobře ví. Ty řeči, že když se půjde léčit, dá to přítel k soudu, bych brala jak výmluvu. Málokterý člověk závislý na alkoholu chce na začátku skutečně přestat pít. Oni chtějí přestat mít problémy, které jim alkohol přináší, ale pití se vzdát nechtějí. Vymyslí si jakoukoli výmluvu či záminku, aby pokračovali.
Do léčebny ji bez jejího souhlasu fakt nikdo nevezme, to je pravda. Pokud podepíše souhlas s léčbou, furt ještě není vyhráno, protože absťák a režim na odvykacím oddělení nejsou nic příjemného a spousta lidí dává hned v začátku reverz. Léčba závislosti na alkoholu je na dlouhou trať a je potřeba, abyste to vy všichni zúčastnění věděli.
Pokud jde o děti, řešila bych je nějakou dohodou či spoluprací v rámci rodiny dřív, než se do toho vloží sociálka.
Odpovědět