Tatramelko, s tímhle příspěvkem souhlasím. Jen je rozdíl letní tábor a zimní několikadenní výlet. Přeci jen v létě není problém být celou dobu v teplákách a mikině při horším i dost špatným počasí. A když je vedro, tak se všichni do trička svlíknou. Prostě v létě se i ty změny počasí líp zvládnou. V zimě v mokrých botech a zpocený mikině pod rozepnutou bundou je to horší.
S tím pitím - Třeba můj syn má primární enurézu, měl by vypít většinu dopoledne a večer by už pít neměl a rozhodně ne něco perlivého nebo džusy. Teď už je schopný si to ohlídat, ale v sedmi by asi sám neřekl "já džus nechci" a určitě by se napil i večer, kdyby měl pocit žízně. Doma, když má žízeň večer, přijde se zeptat a zkontroluju mu, kolik vypije. Dopoledne už si to musí hlídat sám.
Ad punčocháče. Moje děti neměly letos punčocháče ani jednou. Lyžovat nejezdíme, tam nevím, jak by to bylo. Oblíkají se taky sami, už ve školkovém věku. Žádný kupičky jim nechystám (zato já jsem měla kupičky snad ještě na druhým stupni hezky připravený od maminky). Jen v případě velký změny počasí jim poradím, co si mají vzít. Oni ven nekouknou a když je jeden den nula a druhý den (na jaře) to vyleze na 15, asi by jim samotným nedošlo, že si mají vzít lehčí boty. Předpověď počasí nesledujou.
Prostě - samostatnost je jedna věc, ale kontrola na hromadných akcích je prostě nezbytná. Jedno dítě mám celkem svědomitý a uvědomělý odmala, druhý je šíleně zapomnětlivý a asi nejspíš po zbytek života bude. Samostatnej je, ale to s tím tak úplně nesouvisí .
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.