14.6.2013 18:42:16 Bez_Nicku
Policejní monstrakce - kdo u nás vládne?
Považuji za skandální, že policie vrthne v noci na úřadl vlády, bez vědomí premiéra a tam řádí, tj. přehrabuje se ve věcecech (dokumentech), které se týkají premiéra a vlády. I tehdy, když mělo jít o osobní záležitosti.
Stejně tak za skandální považuji, že policie zatkla šéfa vojenského zpravodajství.
Jistě, jsem proti korupci ve vládě i v armádě. Jenže si neumím představit, aby policie vrthla např. do parlamentu. Přitom pro chod a bezpečnost země tu je parlament až na druhém místě. Místem, kde je vrchol moci a vládnutí je vláda, parlament vládu potvrzuje svým hlasováním případně vládě vysloví nedůvěru. Měli jsme neúměrně velikou imunitu poslanců, jenže vláda by tu imunitu mít měla a ještě vyšší než poslanci. To by rovnou mohla policie vrthnout na Hrad, tam se hrabat v dokumentech pana Mynáře, které se týkají přímo pana prezidenta. Jistě, tohle asi dle ústavy nejde, např. prezident nesmí být trestně stíhán. Jenže pokud jde o vládnutí, tak prezident tu je spíš jako symbolická postava, má slavnostní význam - ale exekutivní moc má vláda. Teda dle ústavy.
Nemyslím, že by policie nemohla zatknout vysokého úředníka jako paní Nagyová. Ale vadí mi razie na předsednictvu vlády. Zatknou jde přece mimo tyto prostory. Případně ten zásah v těch prostorách - s předchozím schválením premiéra.
Nemyslím, že by měl mít nějaký policista či vrchní státní zástupce právo zatknout třeba ministra obrany či šéfa generálního štábu. I když tito poslanci nejsou. A šéf vojenského zpravodajství by měl mít stejnou ochranu. Pokud by měl být zatčen - což si představit umím, tak by o tom neměl rozhodovat nějaký policejní plukovník. Měl by to odsouhlasit ministr obrany, kterému podléhá.
O korupci ODS si nedělám iluze, ta stála u zrodu této partaje a celou dobu ji ta strana praktikovala. Podobně zkorumpovanou vidím i ČSSD a jistě platí i o dalších stranách, aspoň těch, co měly nějaký podíl na moci. Jenomže se musím bránit tomu, aby tu vládli policisté - které přece jen nikdo nezvolil. Vyvolat pád vlády, razie ve vládních prostorách, zveřejnování citlivých věcí o premiérovi do médií. Nebo zatčení šéfa rozvědky, to by policie mít v pravomoci neměla. Máme tu vojenskou policii, zásah bych viděl namístě jejími lidmi. A vůči šéfovi rozvědky, tak by o tom měl vědět předem minimálně ministr obrany. Nebo policie generálu Pickovi nedůvěřuje?
A dále, nechci volby hned. Chci, aby se něco vyšetřilo a až potom případně předčasné volby. Zatím tu byla jen akce ale není tu rozhodnutí soudu. Nějaké miliony, co zabavily u Rittiga, to mě fakt nezajímá. Ani ty kilogramy zlata. Lidi jako Rittig ty peníze a zlato mají, oni nejsou Rath, aby v jejich případě znamenaly důkazní materiál.
Třeba pražský magistrát, za vlády ods a čssd, ten byl ukázkou, jak si v korupci nemají tyhle partaje co vyčítat. Fungovalo to lépe než opoziční smlouva. Hulínský měl vedlejšáky ve správních radách ročně za 11 milionů, nepletu-li se. Za nulovou práci. Tzv. politické traficky jsou zcela běžnou praxí. Proč nešli zatknout pana prezidenta, za to že chce trafiku pro Livii? To je totéž jak trafiky pro Tluchoře a spol.
Odpovědět