| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - pojištění

19.10.2013 11:40:07 ChemicalJane + 4

Re: Těžký úraz u OSVČ a platby zdravotního a sociálního pojištění

no na pracák bych teda nešla, mám pocit, že to á vliv na výplatu jak podpory tak nemocenské (ale to envím jistě)..
a v čem podniká? může tu činnost dělat někdo za něj? nebo bude muset po celou dobu rekonvalescence nic nedělat? řešila jsem toto nedávno a na OSSZ mi bylo řečeno: pokud byste měla placeno si svoje vlastní pojištění (u nich) pro případ nemoci, tak OSVČ vykonávat nesmíte, resp. nesmíte vykázat příjem z toho podnikání. Tzn. že buď pozastavit živnost (a tím neplatit zálohy) anebo fakturovar na někoho jiného, třeba na základě plné moci, apod...), pokud ovšem máte HPP (to je ten můj případ) tak v případě PN čerpané z HPP tak ajko OSVČ mohzu vydělávat jak je mi libo, to OSSZ nezajímá..
takže z toho vyplývá, že buď pozastavit živnost kvůli těm zálohám soc. poj. nebo je platit a činnost by za něj někdo vykonával.. zdravotní pojištění - v případě nemocenské CELÝ měsíc se platit nemusí.
toto jsou informace z července tohoto roku
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: Těžký úraz u OSVČ a platby zdravotního a... PJana 18.10.2013 20:59
*Re: Těžký úraz u OSVČ a platby zdravot... NovákováM 18.10.2013 21:39
*Re: Těžký úraz u OSVČ a platby zdravot... NovákováM 18.10.2013 21:40
*Re: Těžký úraz u OSVČ a platby zdravot... NovákováM 18.10.2013 21:46
*Re: Těžký úraz u OSVČ a platby zdravot... perko 18.10.2013 22:15
**Re: Těžký úraz u OSVČ a platby zdrav... NovákováM 19.10.2013 2:13
*Re: Těžký úraz u OSVČ a platby zdravot... ...neviditelná... 19.10.2013 9:6
*Re: Těžký úraz u OSVČ a platby zdravot... ChemicalJane + 4 19.10.2013 11:40
**Re: Těžký úraz u OSVČ a platby zdrav... PJana 19.10.2013 15:14

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.