| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Rodina a jak v ní přežít

24.3.2014 20:16:41 kantýna a dvě holky

Problémy s otcem

Ahoj, dobrý večer....,
můj otec je celoživotní, dalo by se říci - průs.rář. Vždycky chodil do hospody, vždycky pil pivo(tvrdý alkohol ne), nejspíš nějaké ženské, práce jakž takž - vždy si vymyslel nějaké podnikání (obor pohostinství), kde ve finále pracovala mamka, aby to vůbec nějak šlo, dokud to pak už nešlo (např. zvýšení nájmu daného zařízení atd)
Když mu bylo kolem 50 (aktuálně 59) tak si začal románek s o generaci mladší slečnou - nijak se tím netajili, máma všechno věděla, já - jakbysmet, známí, přátelé, kolegové....za dobu tohoto románku dokázal utratit všechny peníze + ještě mnohem a mnohem více (máma vše splácí), dospělo to do stadia, kdy byl nucen prodat společný byt (neřešte, prosím, moji mamku, že neodešla.... - už se stalo, máma je prostě člověk, který neumí prásknout do stolu - nikdy se u mého otce nejednalo ani o fyzické ani o psychické týrání - ani v náznaku)Můj otec má již cca 3 roky závislost na lécích na spaní - Rohypnol, v kombinaci se Zolpidenem, zahlédla jsem u něj Xanax-Xanac?, který rozhodně nemá předepsaný od lékaře a do toho stále to pivo (pije ho doma, do hospody nechodí)Za těchto posledních pár let je zpomalený, otrávený, negativní, nepříjemný a jediné, co ho zajímá, zda má dost prášků, viz výše, doma...Zatím pracoval , tak jako nic náročného, ale pár korun donesl....minulý týden sklad, kde pracoval, skončil, čili je bez práce...To, samo o sobě je průšvih, protože bez jeho platu to mamka bude horko těžko - spíš vůbec - dávat... (díky tomu, že došlo k prodeji vlastního bytu, bydlí v současné době rodiče v pronajatém bytě, což je, samozřejmě nákladné)A ted to hlavní - dneska odpoledne mi máma poprvé na rovinu pověděla, jak to s ním vypadá (do té doby jsem to fakt netušila, vidím se s mamkou v práci, po práci, odpol bývá u nás s dětmi, trávíme společné chvíle, když můj muž je v práci atd atd...vidíme se denně, jsme spolu nesmírně rády, vlastně asi nejlepší kamarádky....Dnes se máma rozbrečela, že neví, co dál (pomíjím ted to zaměstnání) - řekla mi, že otec je vlastně neustále oblbnut - dostal se na dávku 3 Zolpideny celé na noc, do toho pivo, a já začínám tušit, že si něco šoupne i ráno, nebo dopoledne...bohužel jsem se dozvěděla, že se téměř každou noc vymočí do postele, nebo do předsíně, obýváku - prostě je tak mimo, že nenajde ani wc, a nejspíš ho ani nehledá, po bytě vylívá pivo, padá mu popel z cigarety, zmateně hledá věci, zapomíná...dneska jsem mu volala (to jsem ještě nevěděla), že jsem vytvořila znova životopis a at mi dá tu adresu, kam to chtěl poslat - on vůbec nevěděl, o čem mluvím....a to si, myslím, mi máma ještě nějaké věci tají (myslím tím třeba nezvládnutou stolici...atd...jen něco takového naznačila)....
Prostě to s ním vypadá blbě, navíc skoro nejí - dlouhodobě, protože mu je neustále zle od žaludku, jí věci na půl centimetru nakrájené, dáví se na záchodě atd...sám si žádnou závislost pochopitelně nepřizná, potíže nemá, zajít si k doktorovi alespoň se žaludkem nepůjde atd.....
a já tady sedím, šokovaná tím, co mi mamka svěřila a přemýšlím , co dál....Nechci aby takhle žila, ona už taky ne, ale co ted? Odejde, tak on skončí bůhvíkde....na ulici, samozřejmě, ale fajn, maléry si přivodil jen on sám....mamka se o něj 36 let starala jako o krále....kdyby to bylo jen o chlastu, lécích...ale podle mě už je tam evidentně nějaký větší problém zdravotní....takže bych ráda poskytla maximální možnou podporu, jak ho dostat na nějaké vyšetření, zařízení, já nevím, i aby mamka měla klid a čistou hlavu, že jsme udělaly maximum....
Vím, že to zní zmateně - výstup z toho - dá se takovému člověku pomoci, zjm. aby se dal do kupy zdravotně, potažmo i psychicky - vypadávají mu slova, než řekne větu, tak se stokrát rozkašle, rozkrká atd...hrůza....
Prosím ty, co mají přehled, je nějaké řešení, pro tuhle situaci? Nemocnice, psychiatrie, já nevím?
Pokud dočtete a reagujete - vřelé díky...K.
Odpovědět
Průběh diskuze (21 názorů)
Téma: Problémy s otcem kantýna a dvě holky 24.3.2014 20:16
*Re: Problémy s otcem ...neviditelná... 24.3.2014 20:19
**Re: Problémy s otcem kantýna a dvě holky 24.3.2014 20:25
*Re: Problémy s otcem Majda a Kájík 07/10 24.3.2014 20:30
*Re: Problémy s otcem Marika Letní 24.3.2014 20:44
*Re: Problémy s otcem Mishula 24.3.2014 20:47
**Re: Problémy s otcem kantýna a dvě holky 24.3.2014 20:53
***Re: Problémy s otcem Jana, 2/07+10/08+5/11 24.3.2014 21:8
****Re: Problémy s otcem daba+holčička 24.3.2014 23:3
***Re: Problémy s otcem Marika Letní 24.3.2014 22:0
***Re: Problémy s otcem daba+holčička 24.3.2014 23:5
*Re: Problémy s otcem vlad. 24.3.2014 22:31
*Re: Problémy s otcem Cimbur 24.3.2014 22:53
**Re: Problémy s otcem Pam-pela 24.3.2014 23:5
*Re: Problémy s otcem daba+holčička 24.3.2014 23:0
*Re: Problémy s otcem Rosina 25.3.2014 0:2
**Re: Problémy s otcem Tragika 25.3.2014 0:22
*Re: Problémy s otcem kantýna a dvě holky 25.3.2014 7:26
**Re: Problémy s otcem . 25.3.2014 8:7
**Re: Problémy s otcem helena 27.3.2014 18:6
*Re: Problémy s otcem Šárinka 82 25.3.2014 9:43

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.