15.11.2014 17:20:08 Blank zero
Zákrok SNB na Národní nebyl nestandardní masakr, míní Zeman
Cituji doslova dnešní zpravodajství z Idnes, kde v debatě s Klausem toto vyslovil prezident Zeman. Dále mluví např. o tom, že ránu pendrekem dostal člověk i na jiné demonstraci, nicméně od starých dědků z Lidových milicí, kterým se lehko uteklo.
Tohle je horší, než nedávná oplzlá slova z jeho úst. Jako tehdy tak i nyní lže a silně manipuluje. Stačí vidět dobové záběry, kde byli těžkooděnci z pohotovostního pluku SNB. Plexištíty až na zem, dlouhé pendreky. Mladíci, kteří byli dobře vycvičeni, jak mlátit lidi. Tehdy demonstranti museli projít uličkou, každý dostal pendreky nakládačku. Pamatuji v práci na pomlácené kolegy, byli důkladně zmlácení. Jeden to okomentoval slovy: tři dny jsem chc.l krev. Modřiny ukázaly, že nešlo o nějaké symbolické přetáhnutí pendrekem, ale brutální násilí. Kdo nepamatuje, tak záběry z tehdejší doby Zemana usvědčují z manipulace a lži. Tam byla kolikrát řež, esenbáci to mlátili hlava nehlava.
Pamatuji i jak v r. 89 Zemanovi vyšel jakýsi článek v Téčku (technický magazín), kde v mezích možností kritizoval nějaké věci kolem ekonomiky. Ano, lidi jako Jakeš mají asi pravdu. Tehdy režim nesvrhla demonstrace studentů. Zřejmě s tím počítaly určité skupiny v StB a partajních sekretariátech. Možná pro Rusy nebyl Jakeš dobrý a chtěli ho nahradit někým jiným. Ne aktivně, ale oni umí vyprovokovat, zvl mezi estébáky a komunisty. Celý prognostický ústav byl asi řízený StB či přímo KGB, chování lidí jako Klaus a Zeman v demokracii tomu silně nasvědčuje, i dalších lidí.
Jakeše i tehdejší vládu byli připraveni někteřé komunistické a estébácky kádry svrhnout a nahradit. Nešlo asi jen o samotnou demonstraci studentů, velmi brutálně potlačenou. Spiklenecké kliky v tehdejším vedení ksč a stb a mocenských struktur vůbec jen znamenaly, že věci šly snáz. Nicméně revoluce to byla.
Vychází mi z toho, jak silně byl disent a jeho okolí infiltrováno lidmi StB a KGB. Zeman, Klaus a řada dalších. Privatizace u nás byla v mnohém podobná té v Rusku. V rusku si zprivatizovali partajní kádry čistě pro sebe a pro kamarády. Lidi zas utřeli. U nás to bylo napůl, část procesu měla demokratický průběh, ale velká část, to si zpravatizovali estébáci - Junek velkou část chemického průmyslu, Dvořák hotely na Václavském a v Karlových Varech a výčet by mohl být delší. Nahrabali si komunisti, kteří do té doby nebyli v samé špičce moci.
Zeman tu dal otevřeně najevo, že pohrdá těmi studenty, v postatě se zastal tehdejšího režimu. Přitom za režimu tehdy se tvářil jako kritik. Znám jednoho komunistu, v r. 89 vstoupil do partaje, i dříve v hospodě byl kritický vůči režimu, s lidma diskutoval. Po pádu režimu mluvil o puči. Nicméně byl v představenstvech velkých firem, 2x předseda, jednou jako člen. Odešel o odchodu ODS od moci a nástupu socialistů. Zvláštní, dotyčný byl kritik režimu tehdy, po revoluci se ho zastával. Vlastně jak ten Zeman.
V podnikách tehdy dál zůstali u moci ti bývalí. Ředitel a náměstci šli pryč, ale šéf 70 lidí a ti šéfové pod ním zůstali, krom jednoho, kterého šéf neměl rád. Prostě demokracii tu dělali ti lidé, co tu dřív byli v komunistických strukturách. Takové poměry byly asi i jinde.
Odpovědět