| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Císařský řez

24.7.2016 9:34:02 Mariana +2

Re: Porod císařským řezem a následná hysterektomie

Moc neodpovědí není tak zkusím aspoň, nemám tedy zkušenost s obojím současně, ale zvlášť.
Císaře mám 2x.

Ohledně rekonvalesnce je o hodně individuální, záleží hodně na každém jak se hojí a tak.
Mně nijak hrozná rekonvalesnce nepřišla, samozřejmě chvíli se špatně chodí (narovnává), jizva chvíli bolí - od bolesti se stejně dávají léky, takže v tomto ohledu to jde.
A taky na typu uspání, přišlo mi že ty po celkové narkóze se z toho sbírají hůř. Já měla spinál.
Ale zas měla jsem celkovou při pozdější operaci a taky jsem byla OK brzy, ale tohle má každý jinak.

Kojení se rozjede i když nebudeš s miminkem hned, a tam je to taky individuální. Já po obou císařích kojila asi do 12-14 měsíců. A znám holky co i když měli miminko hned, tak kojením bojovaly a kojily tak max. do půl roku.

U prvního jsme rozjetí laktace pomáhala homeopatiky (velmi dobrý a rychlý efekt), ale o šlo o předčasný porod a dítě jsem měla týden na JIP (muselo), takže tam se to rozjíždělo ztuha, i když jsem chodila k inkubátoru přikládat, ale problém se sáním byl u dítěte. Mně mlíko naskočilo po pár dnech, ale taky to bylo tím že porod byl o měsíc dřív.

U druhého císaře úplně bez problémů, tam byl porod v termínu a dítě bylo naštěstí v pořádku. Dali mi ho na tělo hned po porodu, i když jsem musela ležet, a pak mi nosili přiložit, a kojit šlo hned. V tomto je spinál lepší, u celkové narkózy je tam ta pauza delší, dítě přinesou až se máma probere.

Postavit jsem se mohla po 24 hodinách, no a když přinesli dítě, tak už jsem si ho nechala, i když mně teda chodily sestry furt přesvědčovat, ať jim ho ještě dám, že si mám odpočinout, že se z toho zhroutím apod. Nedala jsem a sebrat mi ho nemohli.

Nezhroutila jsem se, ani nic podobného, byly jsme zcela v pohodě. Byla jsem samozřejmě opatrná, ale mít u sebe dítě v postýlce a nakojit ho se dá i druhý den po císaři.

Domů jsme šly tuším 4 nebo 5 den. V prvním případě tedy ne, ale to nešlo kvůli dítěti, to jsme tam byli měsíc, mohli jsme domů až měl 2 kila.
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Téma: Porod císařským řezem a následná hystere... Sammaelka+S12/12+V8/16 22.7.2016 17:14
*Re: Porod císařským řezem a následná h... Drop 22.7.2016 20:27
**Re: Porod císařským řezem a následná... Sammaelka+S12/12+V8/16 23.7.2016 12:31
***Re: Porod císařským řezem a násled... Mariana +2 24.7.2016 9:34
*Re: Porod císařským řezem a následná h... margotka78 alias shit-roller 22.7.2016 21:54
**Re: Porod císařským řezem a následná... Sammaelka+S12/12+V8/16 23.7.2016 12:29
*Re: Porod císařským řezem a následná h... ...neviditelná... 24.7.2016 9:45
**Re: Porod císařským řezem a následná... Sammaelka+S12/12+V8/16 27.7.2016 9:15

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.