Přijde mi dost zajímavý, jak se na jednu stranu horuje pro "osamostatnění od rodičů" v podobě samostatného bydlení, a na druhou stranu pro celoživotní "výpomoc od rodičů" s dětma a i v jiných věcech, protože to přece patří k dobrým rodinným vztahům.
Jak to teda vlastně s tou samostatností je a jak to celý jde dohromady?
(osobně si pod pojmem "samostatnost" představuji situaci, kdy si ten člověk SVOJE záležitosti řeší primárně SÁM a pociťuje za to hlavní zodpovědnost. Rodina a blízcí fungují jako pojistka v zádech, kdy se něco doopravdy hodně podělá, a člověk je pak vděčnej, že je má, ale pokud se nic nepodělá, tak SAMOSTATNOST znamená i NEZÁVISLOST na neustálé pomoci ostatních - což neznamená, že tu pomoc nemůže přijmout, je-li mu nabídnuta, ale nepočítá s ní jako s nutností, bez které se neobejde).
Člověka, kterej bydlí u rodičů, nepovažuju nutně za nesamostatnýho, záleží na tom, jak mají nastavený soužití.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.