| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ostatní kožní problémy

10.1.2020 10:40:57 byvala radka

Kožní problémy, otoky, bolesti kloubů

Již několikátý rok mám velké kožní problémy, od mala atopický ekzem, zhoršení v pubertě, v těhotenství, teď v přechodu
ale projevy na kůži jsou o dost jiné, než jsem byla zvyklá, svědění je jiné intenzity a jiné kvality, kůže je v určitých fázích jakoby "měkká, mazlavá, lehce se sedře, taková jako mýdlová", nesvědí jen pupínky a škrábance, ale svědí celotělově, spíš jehličky, bodání, bolest, řezání, pálení
záchvaty svědění je takové, že mám nutkání "vyškrábat to něco z těla, vyhrábnout to", dráhy svědění jdou po kostech, po žilách, po lymfatických cestách
navíc mi natíkají kotníky, měla jsem nateklý loketní kloub, velký otok kotníků, který pak odezněl, ale už se mi nestáhl úplně (mé kdysi pěkné kotníčky jsou nenávratně pryč), občas se objeví bolesti kotníků nebo kolen nebo loktů (vše okolo kloubů)
stabilně mám navečer nateklé kotníky, lýtka, břicho a předloktí
taky po těle 2-3 fleky, které vypadají jako morfea (u kolenního kloubu, na hrudi pod krkem reliéfní mapy)
taky zvětšené mízní uzliny, na což se přišlo náhodou při mamografu
zhoršení již tak nesnesitelných obtíží při zhoršení počasí
chodím na kožní, byla jsem na imuno, podrobný rozbor krve(silně zvětšené IgE a eozoinofily), ale nikdo mě neposlal na rozbor na infekce (borelie, chlamydie apod.)
příznaky dle internetu by odpovídaly různým nemocem, včetně infekcí borelií nebo chlamydií, ale jsem prostě v kolonce atopák a doktoři se dívali nedůvěřivě nebo rovnou pohrdavě, když jsem se zmínila, zda by to nemohlo být i něco jiného
momentálně cca 10 měsíců čínská medicína, bylinné odvary a 2 měsíce akupunktura, odvary začaly zabírat, ale poslední 3 až 4 měsíce stagnace a zhoršení stavu, kůže se navrátila do stavu, ve kterém jsem doufala, že už nebudu:-(
klasická kožní léčba - antihistaminika nezabírají vůbec, kortikoidy ano, ale nelze mazat dlouhodobě celotělově, po vysazení šílený rebound, po Prednisonu šílené vedlejší účinky (takže se mi ekzem jevil jako menší zlo)
byla jsem i ve studii na nový lék (inhibice Janus kinázy), nejdřív zlepšení, a pak zas stagnace a návrat ke starému
cyklosporin a metotrexát jsem odmítla, mám totiž mentální problém s potlačováním imunity, tak nějak si nemyslím, že to je správná cesta, že je nějaká příčina, proč imunitní systém bojuje proti vlastním buňkám, že ta příčina je třeba ještě teď neznámá (jsou teorie, že ve skutečnosti bojuje proti endotoxinům a metabolitům plísní, parazitů, bakterií typu chlamydie apod.)
máte nějaké nápady, co s tím? ke kterému doktoru se obrátit, když bych chtěla test na chlamydie a pod. infekce? znáte někoho s podobným souborem příznaků?
říkám si, že je to třeba nějaká nová choroba nebo vzácnější, ale souhrn mých subjektivních i objektivních příznaků si prostě lékaři nechtějí vyposlechnout...
Odpovědět
Průběh diskuze (21 názorů)
Téma: Kožní problémy, otoky, bolesti kloubů byvala radka 10.1.2020 10:40
*Re: kožní problémy, otoky, bolesti klo... Cimbur 10.1.2020 11:17
**Re: kožní problémy, otoky, bolesti k... byvala radka 10.1.2020 13:51
***Re: kožní problémy, otoky, bolesti... Jana a Petra 10.1.2020 13:57
****Re: kožní problémy, otoky, boles... Marika Letní 10.1.2020 17:54
*****Re: kožní problémy, otoky, bol... Oliverka 10.1.2020 22:24
******Re: kožní problémy, otoky, b... Oliverka 10.1.2020 22:33
*****Re: kožní problémy, otoky, bol... Jana a Petra 12.1.2020 10:48
***Re: kožní problémy, otoky, bolesti... 1kulička 10.1.2020 17:8
*Re: kožní problémy, otoky, bolesti klo... 1kulička 10.1.2020 11:51
**Re: kožní problémy, otoky, bolesti k... byvala radka 10.1.2020 13:43
*Re: kožní problémy, otoky, bolesti klo... ...neviditelná... 10.1.2020 11:56
*Re: kožní problémy, otoky, bolesti klo... Lenk@@@ 10.1.2020 12:25
*Re: kožní problémy, otoky, bolesti klo... katka * 10.1.2020 13:10
**Re: kožní problémy, otoky, bolesti k... byvala radka 10.1.2020 13:46
*Re: kožní problémy, otoky, bolesti klo... Jana a Petra 10.1.2020 13:26
*Re: kožní problémy, otoky, bolesti klo... Fern 10.1.2020 13:55
**Re: kožní problémy, otoky, bolesti k... byvala radka 10.1.2020 14:15
***Re: kožní problémy, otoky, bolesti... Fern 10.1.2020 15:36
*Re: kožní problémy, otoky, bolesti klo... Marika Letní 10.1.2020 17:47
**Re: kožní problémy, otoky, bolesti k... byvala radka 13.1.2020 9:50

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.