| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ostatní kožní problémy

Vyhrajte hrneček s brčkem!

Získejte od e-shopu www.mimmo.cz hrneček australské značky b.box oceňovaný dětmi, rodiči i odbornou veřejností!

  (?)
 Názory 110 z 9958  [Dalších 9948 >>]
byvala radka 154149
13.1.2020 9:50:58
tak je to začarovaný kruh, když nejsou vyloučeny infekce a bude se počítat s tím, že je to problém autoimunity a budu brát imunosupresiva, tak se stav ještě zhorší, infekce budou mít pré, stejně jako plísně, pokud se potlačí imunita
no a vyšetření na infekce mi nechce nikdo udělat, plísně každý myslí jen povrchové, ne systémové nebo vnitřní, s tím doktoři nějak nechtějí počítat, nevím, zda jsou v Česku na to nějaké testy (i když nejen léčitelé, ale i někteří doktoři uznávají hypotézu, že můžeme mít v těle plísně ve formě mycelia, a to pak ovlivňuje i orgány i reakci imun. systému)
na imuno mi dělali i testy na revmatické faktory atd., prostě prý imunita v pohodě...
Jana a Petra 47153
12.1.2020 10:48:10
Ono je to složitější. Vzpomínám si, že přímo tady na rodina.cz byla holka, co jí lékaři diagnostikovali lupus. Ona si léčila boreliozu půl roku na soukromé klinice v Německu kombinací antibiotik. Když si vyléčila boreliozu, tak lupus zázračně zmizel. Možná to byla jen špatná diagnoza, možná borelioza nabourala imunitu, možná obojí? Když budeš cíleně hledat, tak podobných případů se dá najít víc.
Oliverka 70017
10.1.2020 22:33:18
Hodně lidi tam jede v autoimmune protocol (AIP) diet. Je to hodne restriktivni, osobne nemam vyzkouseno, pro nektere lidi je to takove to, ze se stébla chytají.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/320195.php#foods-to-eat-on-the-aip-diet
Oliverka 70017
10.1.2020 22:24:00
Tak to bohuzel je, jsem pres FB v kontaktu s komunitou trpící AI nemocemi a zkušenost je taková, ze nikde na světě se nehledá příčina.
Marka 140743
10.1.2020 17:54:08
Jana a Petra "Já mám pocit, že české zdravotnictví nehledá příčinu problémů, jen je někdy ochotné řešit následky."

Tak příčinu a léčbu autoimunitních onemocnění jaksi nevypátralo nejen české zdravotnictví. Bohužel nikdo na světě. Ale třeba už brzy... ~;((
Marka 140743
10.1.2020 17:47:17
Vyšetření na boreliozu nebo chlamydie bych si vynutila na obvodním. Třeba bych řekla, že jsem měla klíště apod. Ovšem spíše bych to viděla na rozjetou autoimunitu. napadl mě lupus.

Můžeš taky zkusit dietu. Vyloučit mléko, cukr nebo lepek apod. Chodit na solárko kvůli kůži, myslím, že jsou i fototerapie indikované od lékaře. Jo a ještě mě napadlo, jestli se ti nedala do kůže plíseň. Já mám taky ekzém, jednu dobu se mi nějak nedařilo ho zlepšit ani kortikoidy, jak jsem byla zvyklá. Už jsem nevěděla co s tím a pak jsem poslouchala pořad v rádiu, četla článek...a seplo mi to. Byla to plíseň.

Když to čtu, jak trpíš...Hm, než tohle tak bych nakonec radši zkusila ten metotrexát (až vyloučíš další příčiny). Nevím kolik ti je, ale pokud bych neplánovala děti, tak bych se snažila zlepšit si žití i za cenu MTX a ne jen přežívat. Však ho nemusíš mít napořád. Drž se. ~;((
1kulička 119729
10.1.2020 17:08:26
Radko, IgE je dost nespecifické, já to mám dlouhodobě velmi vysoké a žiju vcelku normálně (bez antihistaminik se neobejdu, ale jinak v pohodě). Nateklé klouby a bolesti potřebují specifičtější vyšetření - byla jsi na té revmatologii? Ne každý alergolog dělá podrobné imunologické vyšetření (ono je to dost drahé). To kožní, kam chodíš je dobré? Směřovala bych na kliniky, kde ti udělají co nejvíc testů bez přemýšlení nad cenou. Ale je prostě možné, že je to jen zhoršení toho atopu, dcera některé roky to má špatné a jindy o tom neví a nevíme, co to způsobuje. Pomáhá jí nejvíc holtův krém, vyrobený lékárnou, víc než kortikoidy a je to neškodné.
Lázně super, ono je to strašně obtěžující, zejména v plném chodu rodiny ~;((
Fern 155759
10.1.2020 15:36:11
"co to tady plácáte za bludy z netu..." - přesně to bagatelizovala moje ml.obvodačka, prý strýček gúgl~a~.

Ale kdyby byla aktivnější,tak by člověk nemusel studovat gúgl,žejo.Ale to by se musel člověk dohadovat na všech frontách a věčně a proč to.~d~
byvala radka 154149
10.1.2020 14:15:15
na cévním jsem nebyla, ale já mám pocit, že ty otoky jsou od lymfy
svědčí pro to i zvětšené mízní uzliny a taky to, že mi natíká břicho (myslím, že otoky od cév jsou hlavně nohy)
jinak si myslím, že dnes je mnoho nových nebo dříve nepoznaných nemocí, syndromů, hodně patogenních organismů, co nám třeba dřív neškodily nebo je naše imunita dokázala zlikvidovat, ale teď už nestíhá (strava, prostředí, chemizace, elektrosmog, přemíra antibiotik)
navíc každý člověk je individuál, jak se ukazuje (výzkum mikrobiomu, jeho význam, druhý mozek atd atd), takže i léčba by měla být tak nějak cílená a podle člověka (evidence based medicine jde přímo proti tomuto); doktoři zatím asi taky neví, jak na to; jde jen o to, aby dokázali být otevření a nesmetli vše ze stolu stylem - co to tady plácáte za bludy z netu...
Jana a Petra 47153
10.1.2020 13:57:35
Píšeš: "zdravý selský rozum mi říká, že v případě, že by nemoc byla způsobena nějakými patogeny, bakteriemi, plísněmi atd., není dobré imunitu potlačovat"

S tím naprosto souhlasím. Já mám pocit, že české zdravotnictví nehledá příčinu problémů, jen je někdy ochotné řešit následky.
 Názory 110 z 9958  [Dalších 9948 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.