Můj tatínek, ročník 1928, jako dítě hodně trpěl na angíny, které tehdy jejich doktor léčil tak, že namočil prst do soli a zhnisané mandle tím odřel. Antibiotika nebyla. Tatínek pak měl nemocné srdce a prý to bylo z těch angín. Když jsem měla malé děti, tak byly nemocné furt, rýmu dostaly třetí den v září a přestaly ji mít první týden v červenci. Občas to bylo prokládané horečkami, úporným kašlem, angínami a záněty středního ucha. s rýmo tudíž do školy chodily, s teplotami ne. A dětská doktorka tehdy i trvala na tom, že když berou antibiotika, měly by být nejen doma, ale i ležet v posteli, jinak se může oslabovat srdce. Možná jsou v Anglii jiné děti... A to jsem s dětmi chodila denně ven a stejně byly furt nemocné. Jsou dost často nemocné i teď v dospělosti. Prostě slabá imunita.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.