Tak záleží na škole, moje zkušenost je spíš ta, že někdo prostě pořád remcá všude kolem, dělá zlou krev, ale do očí ti pak bude tvrdit, jak je se vším spokojený a že žádné připomínky nemá.
Když se pak o něčem dozvíš a přímo ho s tím konfrontuješ, že proč něco neřekl, tak "vždyť o nic nejde". Přitom nemá jediný důvod si myslet, že se po něm někdo bude vozit, teda kromě těch uklízeček a školníka, protože ty má bohužel pod sebou ten bývalý ZŘŠ a ten se vozit umí
.
Často se tak chovají lidé, kterým vedení několikrát pomohlo v nějaké krizi, přesto mají a vyvolávají nedůvěru a pocit, že z toho bude problém.
Jinak u nás čerstvá zkušenost se supervizí, byla sice povinná, ale stejně se vždycky našlo dost lidí, kteří najednou akutně museli s dětmi k lékaři, museli se postarat o nemocného rodiče nebo prostě jen v tichosti nepřišli, a to věděli, že na té supervizi budu. Důsledky to nemělo žádné, pro nikoho, ani v kolektivu, ani od nás, jde o službu, která má pomáhat, a kdo nechce, tak ji nepřijme, i kdybys tam ty lidi dotáhla násilím a přivázala k židlím. To samé platí i pro teambuilding. Spojit to s poradou a školením je taktika, jak zajistit účast vyšší, ale pokud to pořádáš o víkendu, což se u Zufi evidentně děje, musíš pak minimálně za dobu toho, co označíš jako povinné, vyplácet příplatky, což pochybuju, že se děje. Takže obyčejné NE, co se týče práce o víkendu, by mělo stačit.