Tušila jsem, že to bude spíš nějaká polytechnika, ale protože se tu uváděly i příklady s právy a medicínou (dlouhé magisterské programy), vzala jsem to obecně. Stejně jako s tím stipendiem - pokud bydlíte v Praze, stejně by syn nejspíš neměl nárok (na MU není, těch podmínek je samozřejmě více než ta s prvním studiem), ale letošních maturantů je tu víc (a někteří se, pokud vím, chystají i do toho Brna).
Synovi držím palce, ale bude to náročné právě kvůli té určité rigidnosti (rozvrhy, asi do značné míry pevně dané, pokusy na zkoušku). Náročnost látky jako takové je samozřejmě další věc, ale už jen to skloubit je někdy problém i u humanitních programů na stejné univerzitě (kde se někdy další studium bere jako přitěžující okolnost a jindy zase naopak).
Když jsme u těch kombinací, práva + VUT znám, ale tam to bylo s přerušením studia. PrF MU bývala rozvrhově dost flexibilní (je i teď, ale zrovna v 1. ročníku je od dob kovidu "kruh", takže pevně daný rozvrh kromě jazyka, předmětů pro půlku ročníku a povinně volitelných, tělocviků...), ale VUT byl problém, takže pak záleželo na prioritě.
A, hm, když se při skupinové práci na simulovaném jednání (takže všechna podání, schůzky, simulace...) v 5členné skupině sešla kombinace PrF + FF (tam v prváku, dvouobor a velké oči, protože prvák), PrF + VUT a PrF + ESF + FI (šílenec, přesně ten případ, co vystudoval tři školy za 6 let, právo a dvakrát dvoustupňové, jednu kombinaci sice kombinovaně, ale zato bakaláře o rok rychleji, výsledky výrazně nadprůměrné), tak byli u zbylých dvou členek skupiny velmi "oblíbení"