| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Magie a tajemno

Re: Chyba v Matrixu, nebo mám halucinace?

white, nic magického bych v tom nehledala...

"1. Buď se to doopravdy stalo, což je hodně divné."
nemuselo to být divné, pokud to nějak korespondovalo s tím, co se v té skupině aktuálně odehrávalo - pokud neslyšíš jejich rozhovor po nějakou dobu, nevíš, co tomu předcházelo a jaké jsou přesně vztahy mezi těmi lidmi (učitel je strýcem, kmotrem, příbuzným žáka, pomáhal mu v osobních záležitostech a vztah se nějak posunul k osobnímu)... situace nějak vyplynula... čemuž by odpovídalo, že ostatní to nijak nezaskočilo, nevěnují tomu pozornost, odpovídalo to průběhu situace...

"2: Nestalo se to, což je ještě divnější, protože mi mozek zprostředkovává nereálné věci a nedá se mu věřit."
i to se stává, oči a mozek jsou neskuteční lenoši a když mohou, svou práci si ulehčí... kolikrát na první pohled vidíme něco, co vůbec není reálné, jen jsou oči líné se pořádně podívat a mozek je líný analyzovat co vidí a tak nám předloží "realitu", kterou si mozek "tipnul" - typicky to bývá problém třeba když jedeš autem a na první dobrou vidíš nějaký nápis na billboardu a teprve po chvilce si uvědomíš, že ten nápis je úplně jiný a někdy jde o shodu písmen a nebo dokonce zaměníš celé slovo v textu, protože by ti tam padlo jiné... totéž je pokud třeba čteš nahlas slova a třeba slovo MODRÁ je napsané žlutě a ty automaticky "přečteš" ŽLUTÁ...
a třeba se ukázalo, že některé autonehody jsou způsobené podobným jevem - člověk vjíždí do křižovatky, kterou důvěrně zná a jezdí tudy často, podívá se jestli něco nejede, nic nevidí a vyjede a ono tam tam to auto jede... a ten řidič by přísahal, že se podíval a nic tam nebylo, že to auto se zjevilo úplně náhle... jenže on mu mozek prostě z lenosti, ukolébán rutinou, poslal "obraz ze záznamu" - to, co očekával, že uvidí...
takže ve tvém případě bych předpokládala, že se učitel třeba jen sklonil a ačkoliv se studenta ani nedotkl, můj mozek si tam promítl scénu na základě chybného výpočtu...
Odpovědět
Průběh diskuze (12 názorů)
Chyba v Matrixu, nebo mám halucinace? white 23.7.2024 8:29
*Re: Chyba v Matrixu, nebo mám halucina... Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 23.7.2024 9:58
*Re: Chyba v Matrixu, nebo mám halucina... Inka ..|-.|-.-|.- 23.7.2024 11:59
*Re: Chyba v Matrixu, nebo mám halucina... Koníček mořský 23.7.2024 12:20
**Re: Chyba v Matrixu, nebo mám haluci... white 23.7.2024 12:45
*Re: Chyba v Matrixu, nebo mám halucina... Sklizen Ruzova 23.7.2024 15:18
*Re: Chyba v Matrixu, nebo mám halucina... Ráchel, 3 děti 23.7.2024 21:57
*Re: Chyba v Matrixu, nebo mám halucina... Yuki 00,03,07 24.7.2024 9:11
**Re: Chyba v Matrixu, nebo mám haluci... white 24.7.2024 11:23
*Re: Chyba v Matrixu, nebo mám halucina... Čumča. 25.7.2024 23:13
**Re: Chyba v Matrixu, nebo mám haluci... babi_ 25.7.2024 23:23
***Re: Chyba v Matrixu, nebo mám halu... Čumča. 26.7.2024 13:57

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.