| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Vánoce

O všem, co se pojí k Vánocům
  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 57389  [Dalších 57369 >>]
Zasjaj. 54917
31.12.2023 23:55:51
Jerry, to bylo někde na té jejich stránce, mají tam toho spousty. Už nevím, kde přesně jsem to četla.
Zasjaj. 54917
31.12.2023 23:52:46
Kat, prosím tě, že bys byla fajn máma jinému děcku, neblbni, tomu nevěřím. Hele, to je normální se sama obviňovat, když není dítěti dobře. Tím taky trpím. S realitou to nemá moc co do činění. Fakt. Držím ti moc palce.
Zasjaj. 54917
31.12.2023 23:16:19
Angrešt, ano, podprsenku jsem si těžko vybojovávala. Naštěstí jsem to moc nepotřebovala, ale jak jsem si pak připadala dospělá. Jen ještě před tím jsem neměla dvoudílné ani celkové plavky a to ve věku, kdy už bylo zřejmé, že nejsem kluk. Mně to přijde jako snaha upřít dceři zralost, dospělost, svébytnost, a to už v počátcích. Zostudit. A pak ovládnout.

Ten sadismus mi nikdy na mysl nepřišel. Je skvělý, že to někdo vidí a popíše ti to. Já třeba spoustu věcí i věděla a úplně to vytěsnila. Až když to můj muž vyslovil, tak jsem si vzpomněla. Ale ono kolikrát lepší nevědět.
Yuki 00,03,07 49504
31.12.2023 21:16:07
je dost těžký naučit se říct, že problém nevyřeším, že jenom ukážu jiný pohled, řeknu názor, ale tím to končí
Beat 107867
31.12.2023 21:15:08
Angrešt , že bych to sepsala? ~:-D Ctu zrovna ted Morovou ránu od Betty MacDonald a směju se tu nahlas při jejím popisu rodinných historek. Kdybych kromě událostí s mámou přidala do rukopisu zážitky s další členem naši rodiny, který měl také vážnou psych diagnózu, tak bych Betty mohla konkurovat. ~:-D


A co se týká pomoci dětem, kteří mají psych nemocné rodiče ..Asi kolem 40, to mama ještě žila, jsem od její lékařky dostala dvě brožury pro děti, název něco jako : Maminka je nemocna, aneb pomoc pro děti nemocných rodičů.. nebo tak nějak. Mám je někde doma. A když jsem tam četla, co můžu jako dítě prožívat, tak jsem si to v těch 40 pěkně obrečela. Ale pisu to proto, ze nějaká taková pomoc je.. jakože si dite může něco přečíst, haha.. no, kdoví, zda s nimi někdo mluví. To bylo na tom nejhorší, že se mnou o tom nikdo nemluvil, nevěděla jsem, co se děje, zda je tohle normální, a co může přijít.
Jerry G. 159407
31.12.2023 21:09:32
Angreste, ja vim, ze jsme se o tom jednou spolu bavily, myslet si ze muze vyresit problemy druhych lidi, je v podstate forma arogance. Ja je muze podporit a necem pomoci,ale vyresit si to musi sami.
K_at 121378
31.12.2023 20:56:45
Breburdo, nevylučuje se to. Ale děkuji.
K_at 121378
31.12.2023 20:56:18
Angrešte, myslím, že máš hodně srovnané názory a jsi velmi citlivá k různým výkyvům.
angrešt 114837
31.12.2023 20:41:34
Beat, to je fakt tak pozoruhodný příběh, nebýt to pro tebe kdysi bolestné, tak odhlédnuto od toho, byl by to skvělý literární námět, i v těch souvislostech, co píšeš, politických, v postojích Tvých rodičů... jako prostě neuvěřitelný.

Kamarádka několik let vedla Ranou péči v jedné oblasti Rakouska a tam poskytovaliranou péči nejen dětem s postižením, ale tay dětem rodičů s duševním onemocněním, byly považované za podobně vývojově ohrožené. Tady v ČR sebohužel taková péče těmto dětem neposkytuje ani dneska, a je to škoda.
angrešt 114837
31.12.2023 20:36:45
Kat, pro mě je to téma složitý, mám v něm hodně vlastní nejistoty. A myslím, že to není úplněnormální, že zdravější je Tvoje nastavení s určitou sebejistotou, že to děláš správně a akorát :)

Nevím, co máš za trápení s dcerou, ale už to, že nad tím takhle přemýšlíš, je podle mě znak toho, že to děláš dobře. K patologickýmu rodiči patří podle mě prakticky stoprocentně nulová sebereflexe. Věřím, že jsi dceři fajn mámou ~;((
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 57389  [Dalších 57369 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.