| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

  (?)
[<<Předchozích 160] Názory 161170 z 16579  [Dalších 16409 >>]
Kudla2 58452
2.10.2018 22:05:39
hele, eudo, tak já ti přidám taky jeden vybranej výraz - jdi se vycpat a neotravuj s tím hádáním, mě zajímá to, jak se kde žilo, ne dohadování s tebou.
Eudo 146355
2.10.2018 22:03:41
"" ty se ani nepokusis pochopit,co ti tu kudla a ja pisem o r.1968""
"Ja s tebou ale vubec nediskutuju o tom, co jsi ty prozila v r+-1968. Verim ti to, uz jsem ti to psala"

Aha.

Jinak, Supliku - celkem jasne jsem psala o tvem zpusobu vyjadrovani a pouzivani vybranych vyrazu.

Jinak nemam potrebu pokracovat ve vymene nazoru zrovna tohohle druhu. Tve vyrazy nejsou v mem slovniku.
Eudo 146355
2.10.2018 22:00:18
" ty se ani nepokusis pochopit,co ti tu kudla a ja pisem o r.1968"

Supliku - a co mi ty a Kudla teda k nejakemu pochopeni pisete o r. 1968 - ktery ja na rozdil od vas pred i po osobne zazila, a vy mate z doslechu a docteno?
. . 133444
2.10.2018 21:56:14
- při psaní reakce na příspěvek si lze tento rozbalit kliknutím na tlačítko "Předchozí" se šipkou (vpravo nahoře).
TiNiWiNi 109646
2.10.2018 21:54:03


Kudla2 58452
2.10.2018 21:51:56
Nordico,

a změnila se v jakém směru?

Jinak tedy jestli to správně chápu, tak pokud jde o kulturní vyžití, tak to bylo v Čechách dostupnější?

A pokud jde o prosazování práva, tak to mi přijde zase bezvadný tam, jak to popisuješ, že jste měli zastání.
nordica 81215
2.10.2018 21:50:19
Kudlo, snad ty dotazy nezapomenu: lidé tam byli pro mne víc chladní a zdrženliví, takže jsem často musela svůj temperament krotit, hlavně se tam nesměly dávat najevo nějaké negativní emoce. Moje vyvdaná dcera mi kradla peníze na domácnost, ale zastání jsem nenašla ani u MM, ani u tchyně - MM tvrdil, že ona to má těžké ?, tchyně odmítala cokoliv poslouchat a řešit. Takže jsem občas v sobě pocity a svá vyjádření dost dusila. Volný čas - většinou sport, nějaké výlety, kultura byla strašlivě drahá, takže se půjčovaly videokazety (ano, to je už éra dinosaurů:-), já hodně četla.Pokud jde o finance, v manželství jsem na tom byla paradoxně hůř (zkus zajít do banky s nekrytým šekem, když o tom nevíš~o~). Když jsem pak byla sama se synem, už to bylo lepší, po zdanění a zaplacení složenek jsem žila tak nějak průměrně, nebylo to na pořízení auta, ale každý rok jsme mohli jet na jih k moři a snažila jsem si i našetřit (když je krize,tak to umím docela dobře). V jedné firmě mi šéf přestal platit mzdu, ihned se toho chopily odbory, vzaly mne z práce a platily mi mzdu, dokud se šéf nedal zase do normálu. Takže drahé odborářské příspěvky se fakt vyplatily :-) Mí známí a přátelé žili tak nějak normálně, jak píšeš, dům, auto, kola, dovolená, přiměřeně hezké oblečení, ale skoro žádná kultura, to už byl nadstandard - nejen divalo nebo koncert (ve 3. největším městě v zemi tehdy ani nic takovéhé nebylo), ale i kino. V tomhle mi teda i ta socíková Praha hodně chyběla. Na druhé straně - zážitek byl, když jsem mívala pod okny městského bytu komunistickou májovou demnostraci s rudými prapory. Říkala jsem si - nojo, mají se tu dobře, salonní komunisté netuší, oč jde - poslat Vás na půl roku k nám. Závěrem, dneska už se ta zem hodně změnila a já někdy opravdu koukám, když se s lidmi odtamtud bavím.
Kudla2 58452
2.10.2018 21:44:12
Vážný,

děkuji moc, to mi přijde hodně zajímavé. ~x~
libik 142094
2.10.2018 21:38:40
každej, co chce nebo dokáže, komplexně se snažíme o vhled a konstruktivní kritiku.
Eudo 146355
2.10.2018 21:36:57
"Máme možnost nerýt držkou v zemi (parafráze Karla Kryla), jsme sebevědomější, máme šanci"

a co s tou sanci a sebevedomim delate?
[<<Předchozích 160] Názory 161170 z 16579  [Dalších 16409 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.