| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

  (?)
[<<Předchozích 310] Názory 311320 z 16579  [Dalších 16259 >>]
Fern 155759
2.10.2018 13:18:17
jenom tupec Bouřko nepřemýšlí nad jakýmakoliv výdajema,to si zapiš za ušiška!A v kapitalismu tím tuplem!!
Fern 155759
2.10.2018 13:16:51
no tohle já neznám a neznala jsem ani jako dítě doma,ale takovéhle čínské hospodářství mají někteří i dnes,když mají před výplatou jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou,nezávisle na změně režimu, upřímně,tohle nechápu~a~
Blanka+Adámek 17189
2.10.2018 13:16:33
Mam cca 20-ileteho spoluhrace na kuželkách, jehož oblíbenou zábavou je trousit po sociálních sitich úvahy o tom, jak bylo za sociku všechno lepsi. A od lidi, co tu dobu zazili se jaksi presvedcit nenecha.

Když ovšem bylo MS v hokeji v Dansku (tusim), tak se jednoho vecera rozhodl, ze pojede. Koupil si listky na autobus, listky na zapasy a tapetoval site fotkama, jak je to tam skvely a co všechno videl. Pracuje jako skladnik v Coca-Cole.

Tak jsme mu jemne připomněla, aby si na tohle vzpomnel, az zase bude pindat o tom, jak za totace bylo všechno lepsi.

Ale ja se na nej ani nezlobim, omlouva ho jeho mladi a nevedomost a taky to, ze dnesni dvacatnici si to vůbec neumi představit a ani jim to nevysvětlíš. Me to v mladi taky ani neprislo, az ted si plne uvědomuju, jak to bylo ponižující - shaneni vlozek, pasovani tricka z NDR, pionyri, soudruzi, to pokrytectvi atd.

Ja se občas nekam dostala se sportem, a koukala jsem v Italii a Rakousku jak blazen, jak to tam vypada (dodnes staci prejet par km za hranice s Rakouskem a je to znat), ale byli jsme velmi bedlive hlidany patricne prokadrovanym clovekem, který nam byl na ten zajezd pridelen.

Stryc emigroval po 68 do USA. jestli mel naky existencni starosti, to nevim, o tom jsme se nikdy nebavili, byl to takovy bohem a soliter, bez rodiny, bez manželky a deti. Ale procestoval cely svet a to jsem mu tenkrat hrozne zavidela. Strasne jsem chtěla videt Pariz a Londyn a povedlo se mi to az v 1990. Do ty doby jsem si ani nepředstavovala, ze bych to nekdy mohla videt na vlastní oci.
Peppa 133447
2.10.2018 13:14:04
Rose, ok, tak dej prosím příklad toho, jaké pozitivum nám Čechům komunismus přinesl. Bez ironie, fakt mne to zajímá.
Simeona+3 110315
2.10.2018 13:07:10
Nabyla jsem dojmu, ze se jim zilo podobne jako nam tady. Jezdili na dovolene do Francie, spali ve stanu v kempu, otaceli kazdou libru. Muz si stezoval, ze vzdycky nosili podedene obleceni a byli v tomto ohledu dost out. My jsme na dovolenou jezdili na ceske hory, varili si sami (vyslo to levneji), obleceni bylo v 80. letech desne vsude, u nas jeste okorenene tim, ze se nedalo sehnat.
aky 102722
2.10.2018 13:07:06
... jak se tu nedalo žít

Zit ci prezit? Alebo zit slusne? ~3~
neznámá 91073
2.10.2018 13:05:31
Sovice, ano, u nás se taky pašovaly přes hranice léky pro nemocnou babičku. Ale zas jsme měli štěstí, že bylo čím uplácet a byly kontakty. Takže optikou této diskuze se nám žilo dobře.~8~
susu. 129001
2.10.2018 13:01:54
Rose, ale tady nejde o trendy kecy, ale o reálné zážitky, které také mám a pamatuju si je.
aky 102722
2.10.2018 13:01:29
... jen popisuje, jak ji ona tehdy vnímala.

Tak zaloz diskusiu - Ako sa zilo za sociku potomkom sudruha generalneho a ako dlho cakali na pracku. Rada si pocitam.~3~
susu. 129001
2.10.2018 13:00:36
Kudlo, já mám taky na socík spoustu hezkých vzpomínek, fakt jo, prostě jsem byla dítě. Kritika systému velmi vzrostla s tím, jak jsem vyrostla já, ale i na pubertu, vzdor kritice systému, mám pořád spoustu nádherných vzpomínek, ale už umím rozlišit, že to bylo mládím a ne systémem.

Rose byla malá, zůstaly jí rúžové brýle.
[<<Předchozích 310] Názory 311320 z 16579  [Dalších 16259 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.