| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 320] Názory 321330 z 16579  [Dalších 16249 >>]
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
2.10.2018 12:59:27
peppo, prostě mě to otrávilo... jo, byla jsem dítě, ale moji rodiče byli dospělý, jo, byla jsem z rodiny vojáka, ale znám i lidi z prostředí jinýho...
nehájím systém, nechci zpět komunismus, ale poukazuju na to, že kecy o tom, jak se tu nedalo žít jsou prostě trendy, ale nevystihujou většinu...
že ani tehdy nebyl život černobílý... že ani za hranicema nebylo všechno a hned, že nedostatek nebyl jen komunismem, že zatracovat všechno jen proto, že to bylo komunistický, je prostě pitomost... že komunismus přinášel i dobrý věci a neměli bychom na to zapomínat, protože jen to, co dobře poznáš, už tě nemůže víckrát oklamat, protože dělat z té doby hrůzu k nežití je hloupé a tak vůbec...
Kudla2 58452
2.10.2018 12:59:20
Ráchel,

ok, nicméně tato diskuse opravdu neměla být o tom, jak kdo U NÁS ne/trpěl, pokud se o tom někdo chce bavit, tak si může založit nějakou paralelní.
Ráchel, 3 děti 76748
2.10.2018 12:59:14
a taky spoléhal na to, že se lidi bojí o svoje děti - aby mohly studovat například. a tak zařezávali, protože měli pocit, že jim nic jinýho nezbývá (a já to naprosto chápu).
sovice 18997
2.10.2018 12:58:21
olgavu,
vzpomněla jsem si, jak moje maminka, která měla SLE, občas v osmdesátých létech dostala zázračný ze Švýcarska pašovaný brufen... Je mi zle.
aky 102722
2.10.2018 12:58:17
..."žijte si v tom, jak tu 40 let nežil nikdo normálně, všichni doma šeptali, na ulici byl bordel, nosily se šedé hadry a nad tím vším se vznášel strach, hrůza a temná mračna... slunce nesvítilo, ptáci byli zakázaní, stromy se bály šumět...
lidi hladověli, neměli nic, jen kusé zprávy o tom, že za hranicema mají barvy, vymoženosti a mohou se i smát..."

Takze sa tu zilo normalne, kazdy mohol hovorit, co chcel, vsade bol poriadok, obchody boli plne farebneho oblecenia a farbenych TV, nikto sa nebal? Chces nam Ty povedat, ze slnko svietilo jasnejsie, zemiaky nehnili a vtaci spievali veselsie?
Asi si to nepamatas, ale ludia nehladovali a ked si vystali frontu, mali na Vianoce aj mandarinky. A v TV boli spravy o trpiacom hladujucom proletariate a vrazdach a striptyzovych baroch v dekadentnom kapitalizme. A ano, kuse spravy o spokojnych kapitalistoch nedzi ludmi boli, preto sa museli oplotit hranice.~3~
Ráchel, 3 děti 76748
2.10.2018 12:57:13
tak na to už jsme tady narazili v diskusích ixkrát, že ti, co vyrůstali v kádrově vyhovujících rodinách, mají pocit, že věci byly přece fajn.
když ovšem někdo vyrůstal v kádrově podezřelé rodině (dva prarodiče vedení u Stb jako nebezpečné osoby, ehm, jen proto, že babička byla cizinka), tak to byl dost jinej život.
Rodinová 140078
2.10.2018 12:56:47
Fern, ja jsem starena a pul zivota jsem v systemu zazila, vis, mam k tomu co rict ~j~
Ráchel, 3 děti 76748
2.10.2018 12:55:32
"lidi byli vyslýchaní, pračka se sháněla po celém okrese, brambory se kupovaly tajně od polosoukromých zemědělců v jiném kraji, učitele vyhodili ze školy pro špatné smýšlení o systému (oficiálně, ve skutečnosti se ožral na plese a ojel tam ženu nějakého soudruha a ještě se nechal přistihnout)."
to normální fakt není.
Kudla2 58452
2.10.2018 12:53:52
ale mně nepřipadá, že by Rose tu dobu obhajovala, jen popisuje, jak ji ona tehdy vnímala.

Což mi přijde naprosto legitimní, nebo snad chcem lidem předpisovat, jak maj vnímat "správně" a co musej vždycky povinně odsoudit, jinak jsou ideologicky závadní?

(pro jistotu, abych nebyla z ideologické závadnosti podezírána já, tak místopřísežně prohlašuju, že socík byl zrůdnej systém, nelíbil se mi a zpátky bych ho nechtěla ani za zlatý prase, ale přece nemůžu popírat subjektivní dojmy z toho, jak někdo jinej prožíval svý dětství.)

Kudla2 58452
2.10.2018 12:52:26
Ráchel,

ale i tohle bohužel JE život, i to, že lidi na sebe občas sočej.

Ne že by se mi to líbilo, ale zrovna ze sousedských sporů lze asi těžko obviňovat systém.
[<<Předchozích 320] Názory 321330 z 16579  [Dalších 16249 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.