| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 470] Názory 471480 z 16579  [Dalších 16099 >>]
Eudo 146355
2.10.2018 10:26:35
Susu, jenze system delaji lidi. Kdyz nic nedelas, nic nezmenis a vsechno se po… Pak je velice jednoduchy nadavat na to, ze je vsechno po…
Eudo 146355
2.10.2018 10:25:45
Aky, tvuj fantasticky nadhled a chapani situace, a obzvlast znalosti nemam vubec potrebu nijak komentovat.
Eudo 146355
2.10.2018 10:24:53
Jo, jeste:


Kdyz mojue deti zacaly chodit do skoly tady na vsi, chtela jsem je "na neco" prihlasit. Lidi na mne zirali, co jako krouzky. Nebyly ani v nejblizsim meste, hral se jen fotbal. Kdyz jsem se poptavala, dostala jsem odpoved: No my jsme vesnicky lidi, my mame jiny zajmy (=zadny, deti doma nepomahaly, protoze ackoli zili na vsi, hospodarsvi melo par starcu, protoze se to nevyplacelo, ostatni dojizdeli za praci).


Takze jsem ve skole navrhla, ze "neco zacnu". Vytvarny Krouzek - zdaril se 30 km odtud v jine vsi. Tanec - ve zdejsi vsi se na nej prihlasilo 49 deti, tenkrat sel v TV Fame.... Vydrzelo nam to 5 let ideelne, pak jsem uz nemela cas a moje deti odrostly. Sborovy zpet, chodily na to deti, pak s tim zacla kantorka v kostele.


Delala jsem to kvuli SVYM detem, protoze nikde nic nebylo. A ja bych eventuelne musela cekat pred domem, tak to jsem to mohla rovnou delat sama.
aky 102722
2.10.2018 10:24:41
...Ne o systemu.

Jasne, teliatko Eudo. System s tym nema nic spolocne, system neumoznuje nic. Proste vo vychodnej Europe zili sami flakaci a pracechtive Eudo preto zdrhlo na zapad.~3~
susu. 129001
2.10.2018 10:24:03
Eudo, chování řemelsníků bylo dáno právě systémem.~n~
susu. 129001
2.10.2018 10:21:58
"Tchanovci podle mne meli zakladni vzdelani, tchyne byla v domacnosti a tchan byl bagrista a meli pet deti "

Takže z jednoho platu uživil, sice nuzně, ženu a pět dětí. Je otázkou, kam by se jejich životní úroveň posunula při dvou dětech a zaměstnané manželce.~d~
Eudo 146355
2.10.2018 10:19:12
Jeji syn chodil tehda do SKOLKY (ne do jesli), deti mych kamaradek uz byly vetsi, takze jsme to nediskutovaly. POodle ni neplatila zadny poplatek.
Eudo 146355
2.10.2018 10:17:49
Jo, ja ze zvyku - u nas se vsemu rika "skolka".
Eudo 146355
2.10.2018 10:17:14
"Ale moje segra lezela v horeckach na chodbe nemocnice, protoze pro ni nemeli luzko. Zubarka mi vrtala zuby bez umrtveni a jeste na me rvala at se nekroutim."

Umrtvovani u zubare nebyl zadny normal ani jinde…. A chovani lidi je chovani lidi, na tom se celkem nic moc nezmenilo, ze jo.

"Od par mesicu jsem sla do jesli, protoze mamka musela do prace."

Tady se rodina proste musela hodne uskrovnit, protoze zadne hlidani neexistovalo. (a v mnoha zemich neezistuje porad, takze nejake sny muzes zapomenout)Evgentuelne soukrome, ktere ti sebralo cely plat.


"V prvni tride isme meli ucitelku, ktera nas mlatila atd.." Mlaceni deti ve skole bylo ZAKAZANY, uz kdyz jsem do privnio chodila ja. Takze to nebude systemem.


"Vsude okolo byl hrozny neporadek, nic nebylo hotove ulice roky rozkopane. Kdyz prisly remeslnici z OPBH tak se clovek pred nimi div neplazil."

Jenze tohle je ale o lidech, ne? Ne o systemu. "U nas" by si nikdo nedovolil sedet hodiny pracovni doby u piva v hospode, coz tehda nebylo nic neobvyklyho.
Klauri 95515
2.10.2018 10:16:55
Eudo to bylo v jeslích.
[<<Předchozích 470] Názory 471480 z 16579  [Dalších 16099 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.