| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 490] Názory 491500 z 16579  [Dalších 16079 >>]
zvířevdíře 132487
2.10.2018 9:49:09
Libíku ~R^! Ten dotaz je nesmyslný, navíc těžko můžeš házet všechny "západní" země do jednoho pytle, třeba Španělsko se v 80. letech vzpamatovávalo po období diktatury, vláda byla levicová, vysoké školy velmi pravděpodobně bezplatné (to ale nevím jistě).
aky 102722
2.10.2018 9:48:23
...my tady jsme se měli mnohem líp (byt 3 + 1, chata) dovolené, výlety).


My je Pluralis Majestatis, alebo Tvoja rodina ( za komunistov sa naozaj mali niektori velmi dobre, napr. sudruhovia, vekslaci, masiari a predavaci mandariniek a bananov), alebo my ako ludia v CSSR, pretoze na zapade ubohy vykoristovany lud netusil, co je byt, chata, vylet a dovolenka?~3~
Kopřiva Dvoudomá 34182
2.10.2018 9:47:15
No já si pamatuju ten absolutní rozdíl mezi barevným Západem s hmotným luxusem a tou šílenou šedou chudou uniformitou tady. Ten rozdíl mezi milýma prodavačkama a zpruzenýma utrhovačnýma prodavačkama. Začátek devadesátek.
Rodinová 140078
2.10.2018 9:44:11
Mame cast rodiny v US a cast ve Svycarsku, ty svycarske jsem pred 89 parkrat navstivila, koncem 80. let to slo.
Muz podnikal, zena doma, 3 deti, baracek na hypo na kraji hlavniho mesta. V zime na lyze, v lete nekam taky.
Suma sumarum, jako my ted, oni tak ziji porad :-)
Jahala. 89330
2.10.2018 9:41:06
No hlavně si asi nepamatuje, jaký to bylo když v 89 ne 90 přejela hranice. To byl fakt jiný svět.
susu. 129001
2.10.2018 9:40:58
Kudlo, holt i tenkrát tam někteří byli chudí. :-)
Ale rozhodně neměli potíže uplatnit své ambice a nadávat na politiku. Škola byla o penězích.
Jahala. 89330
2.10.2018 9:39:34
Tak teda v mém okolí většina spolužáků bydlela ve 2+1. Sem tam někdo 3+1 jinak několik jich ve 2+1 bydleli více generačně. A jedna spolužačka to mi i tenkrát přišli šílené. Rodiče po rozvodu dál v 2+1 maminka s 3 dětmi jeden pokoj tatínek s novou paní a pak dítětem druhý bydleli tak minimálně 5 let. Tenkrát mi to přišlo divný, teď ví., že to muselo být opravdu peklo.
susu. 129001
2.10.2018 9:38:30
Takže rodina čekala, až chlap přinese prachy, ale paní nepracovala. :-)
libik 142094
2.10.2018 9:35:44
Jasně, technicky vzato jsme se u měli líp~a~, až na to, že občas nebyl ani toaletní papír.

Kudla, co je to za pitomou otázku, prosim tě? Západní Evropa neprošla diktaturou a centrálně řízeným hospodářstvím, proč myslíš, že nemáme platy jako v Německu? Protože jsme 40 let pozadu~o~
picidada 112974
2.10.2018 9:29:27
Znám jen jeden příklad. Můj strýc emigroval někdy cca 1969 do Paříže. Vzal si Francouzku, měli dvě děti, později třetí. Žili v bytě 1 + 1 i se psem. Strýc byl vyučený automechanik, takže za komunistů by se u nás měl možná jako prase v žitě. Tam žili stylem, že koupil starou ojetinu, tu opravil a prodal za víc. Kolikrát celá rodina čekala, až večer přijde táta z práce, donese peníze, a půjde se koupit jídlo. Paní nevařila, nepracovala, až když se narodilo třetí dítě, začala pracovat někde jako prodavačka.
Ale! Párkrát přijeli na pár dní do ČR. Ona se vždy tvářila povýšeně, přivezli pokaždé starý obnošený hadry po nich, jakože móda z Francie. Asi jsme ale byli rádi, tenkrát jsem to vnímala jinak a pochopila až později. Tady každej zíral na jejich (pokaždý jiný) dvacet let starý mercedes v porovnání s naší zánovní stodvacítkou :-)
Navíc třeba dárek, který jsme jí dali my, ona tady "omylem" vždycky zapomněla.
Takže vzato čistě materiálně, my tady jsme se měli mnohem líp (byt 3 + 1, chata) dovolené, výlety).
[<<Předchozích 490] Názory 491500 z 16579  [Dalších 16079 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.