| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 710] Názory 711720 z 16579  [Dalších 15859 >>]
Len 108740
15.6.2015 14:10:17
Deti cesky neucim, ale mluvim na ne cesky, jak jen se da. Problem je, ze starsi je autista, ktery do zhruba peti let nerozumel ani jednomu jazyku. Ted je mu jedenact, anglictine rozumi skvele, mluvi dobre (ale ne jako bezny vrstevnik) a cestina pokulhava. Kdyz potrebuju neco slozitejsiho vysvetlit, prejdu do aj. Ale obe deti maji dostatecnou cj na to, aby rozumely prarodicum, na ceske filmy taky koukaji. Mluveni je problematictejsi, u starsiho vic a u mladsi min.

Uplne bych cestinu nevynechala.
Silvie03 80313
15.6.2015 14:07:03
Proč to dělají? Zeptala ses jich na to?
Chloé 102783
15.6.2015 14:06:27
Ono je to i o pohodli. Ono je dost narocne stale mluvit v tom svem jazyku, "neprepinat", prekladat, byt dusledna, dite neustale nenapadne opravovat. Takze to dost maminek, co znam, vzdalo. Je to totiz jednodussi.
Chloé 102783
15.6.2015 14:03:33
Od narozeni na dite mluvim cesky. V cizim jazyce mam porad prizvuk, i kdyz mluvim dobre a timto jazykem vladnu pres dvacet let. Chybu samozrejme obcas udelam. Prijde mi jako zhovadilost mluvit na dite jazykem, ktery nikdy nebudu ovladat dokonale.
No a samozrejme i kvuli rodine tak cinim, jinak by se s ni deda s babickou nedomluvili.
petadurka 80929
15.6.2015 13:46:05
Anglicky.
A dneška souhlasím s Fren a říkám si, jestli všechny ty matky mají tak výýýbornou angličtinu/ ten daný jazyk...?
Adda6a 66955
15.6.2015 13:45:48
Kdysi kdyz jsem jeste mivala potrebu to resit :) tak mi bylo od vice lidi receno, ze kdyz prijely do UK jako au-pair a naucily se mluvit anglicky s detma, tak jim to prislo strasne cool a mluvily tak i s vlastnima.
Dalsi duvod byva, ze se chlap odmita naucit alespon zakladnimu porozumeni jazyka zeny, coz je pak samozrejmne tragedie a v zajmu nevyloucit ho tak zena svuj jazyk nepouziva.
Nastesti jsem tohle u nas nezazila.
Epepe 89236
15.6.2015 13:41:31
A jak s ní tak její matka mluví?

Podle mě je velmi nevhodné, někdy až bolestné nepoužívat rodný jazyk při komunikaci s dítětem. Jazyk nejsou jen slova, ale i emoce, rodinná historie, atd.
Adda6a 66955
15.6.2015 13:41:27
Jo, ale vim ze jsem v mensine. Kdyz clovek leti z Londyna do CR tak v letadle 90% ceskych matek mluvi na deti anglicky. Byvala jsem z toho v soku a nechapala, ale uz jsem si zvykla a je mi to jedno ~d~
Fren 117315
15.6.2015 13:38:46
Nežiju sice v zahraničí,ale nic na tom nemění fakt,že je pro mě zcela samozřejmé,že dítě by mělo ovládat můj-matčin a zrovna tak i otcův,rodný jazyk.A to především kvůli nám jako rodičům a jako druzí jsou hned na řadě další jeho příbuzní,žijící v původní zemi rodičů od toho dítěte.
A pak následují další důvody,jako je ten,že je přeci věčná škoda ochudit dítě o jeden další jazyk-nikdy nikdo neví,kde jednou skončí,kde bude žít a nebo k čemu ještě jinému se mu znalost mého rodného jazyka bude/nebude zrovna hodit.

A proč ochudit dítě o české pohádky,proč byy nemohlo znát krom např. těch německých i ty lidové české?Bude proto přechytralé?Ne, bude mít jen větší duševní rozhled či tak nějak.

Pro mě je to nenapravitelná hloupost rodičů,kteří své dítě nenaučí svůj rodný jazyk-nemluví tak sním alespon doma,aby to dítě nezapomnělo.
petadurka 80929
15.6.2015 13:32:38
Maminky v zahraničí, učíte své děti česky? Proč ano, proč ne?
A jestli ne, tak nevadí dětem, že se nedomluví s příbuznými?

Proč se ptám - mamka byla na oslavě a vzdálená příbuzná přiletěla s 6 letou dcerou, co neumí ani slovo. Všechny babičky, teticky, strýcové to těžce nesli a přístup té mámy nechápali. A tak se mě hned ptala, jestli své děti budu učit česky, i.kdybychom se rozhodli v de zůstat - samozřejmě že budu.
[<<Předchozích 710] Názory 711720 z 16579  [Dalších 15859 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.