| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 870] Názory 871880 z 16579  [Dalších 15699 >>]
Ropucha + 2 120300
4.2.2014 14:34:51
Žženo, jojo, s tím, souhlasím, už jsem to dopisovala ke svému předchozímu příspěvku - ve 4 letech bych děti nikam násilně netlačila podle žádných norem.
Ale ani bych neodmítala třeba to učení písmenek jako něco nemožného a předčasného, jak se ukazuje, je dost dětí, které by se to přirozeně a rády naučily a nemusely by s tím čekat až do šesti let. Škola by na to ideálně měla umět reagovat, že někdo umí a někdo ještě neumí.
Žžena 83005
4.2.2014 14:30:18
Jedna věc je předkládání něčeho atraktivní formou (to je mantra dnešního školství), druhá věc je realita u toho dítěte ~;)
Já jsem teda pro nechat v tomto věku objevování světa na dítěti samotném a nepasovat ho nutně ve čtyřech letech do kolonky "už umí písmenka!" ~:-D Pokud je samo odkouká, OK. Pokud ne, tak se prostě počká, až nadejde čas, kdy to bude potřeba.
Etea 135320
4.2.2014 14:28:44
Ano, to myslím. :-) Nemyslím si, že musí umět číst. Nevidím žádný důvod, proč by nemělo umět poznávat písmena (klidně i malá tiskací) a číslice, obzvlášť pokud ho to zajímá.
Ropucha + 2 120300
4.2.2014 14:25:13
"mají prázdnej harddisk, tak jsou schopný se naučit leccos - pokud je to zrovna ta oblast, co je zaujala"

Žženo, to je pravda, ale pak tedy jsou schopné se ve čtyřech letech naučit ta písmena a čísla i ty děti, které samy od sebe zájem ještě neprojevily, pokud jim to někdo atraktivní formou předloží ~d~

Ale já bych netrvala na tom, že se děti od čtyř let musí něco povinně učit v nějaké instituci podle nějakého plánu - kdo chce, ať si dítě do takového zařízení dá, kdo nechce, ať ho to naučí sám ... Kdyby byl individuálnější přístup na 1. stupni ZŠ, úplně by to podle mě stačilo.
Ropucha + 2 120300
4.2.2014 14:21:59
Eteo, jojo, u nás ve školce se také děti "učily" barvy, také třeba zvířátka, geometrické tvary a podobné triviality ... a nejen tříleté, i starší, učily se to prakticky průběžně celé roky až do šesti let ~t~ Možná jsem mimoň já, nevím, ale mně to přijde legrační, pro moje děti to ve třech letech už opravdu nebylo téma, znaly to dávno ... ~d~ Proto pořád vyvracím názory, jak je česká školka prospěšná a přínosná, moje děti se tam tedy nenaučily nic, co by neznaly, resp. naučily se tam honit jídlo po talíři lžící, chodit hromadně na WC a cucat bonbóny, to opravdu předtím neznaly ~t~
Žžena 83005
4.2.2014 14:19:42
Tak mně připadá normální, že můj čtyřleťák si sám vymýšlí, předkresluje (včetně lepicích "oušek"), vystřihuje a lepí 3D modely budov a vozidel, ale není to nutně běžný u všech dětí ~:-D
A číst se naučí v první třídě, tak jako jsme se naučili my s mužem ~:-D
Suza007 91095
4.2.2014 14:15:55
já bych neřekla, že je normální, když čtyřleté dítě umí písmenka a čísla - pokud myslíš to, že dítě pozná, které písmenko je které a umí ho napsat (velké tiskací)
LaDa_A (2 deti) 122643
4.2.2014 14:12:41
Nechapu o cem se chces hadat. Ale klidne pokracuj ~t~
LaDa_A (2 deti) 122643
4.2.2014 14:10:17
Jo jo samozrejme, je to celkem pohoda.
Ale srovnavat to moc nejde ani pozdeji.
Hlavni prinos (z meho pohledu) je dostatecna flexibilita v individualnosti pristupu. Dite ktere je vyrazne napred i pozdeji tak dostava tezke ukoly a je obecne ucitelkou podporovano v dalsim rozvoji, ale neni ostatnim ve tride prezentovano jako mega hvezda, ovsem dite ktere treba jeste v 8mi letech zapasi se ctenim nebo zakladni matematikou tak ma taky specialni pozornost od ucitelky, ale ostatnim detem neni prezentovano jako potizista.
Žžena 83005
4.2.2014 14:10:17
Tak já bych ráda zdůraznila, že to naučení se písmenek ve čtyřech letech není zdaleka aktuální u všech dětí. A dokonce ani není na místě spojovat to s nějakou genialitou. Je to čistě o tom, co dítě zaujme/nezaujme. Některý dítě zaujmou písmenka, jiný děti zaujmou brouci nebo motory... mají prázdnej harddisk, tak jsou schopný se naučit leccos - pokud je to zrovna ta oblast, co je zaujala.
[<<Předchozích 870] Názory 871880 z 16579  [Dalších 15699 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.