| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 930] Názory 931940 z 16579  [Dalších 15639 >>]
Len 108740
29.11.2013 10:23:32
Lide prubojni a troubove? Chytri a hloupi? To si snad delas srandu.
valskiene 139817
29.11.2013 10:19:41
Asi jak kdo si všimne, můj 12 letý synovec tohle až tak nevnímá. Ten když je někde na návštěvě u spolužáků, tak podle něj to mají doma hezké všichni :) A vlastní iPody a počítače nebo značkové oblečení a dovolené svých spolužáků naštěstí neřeší. A doufám, že se tím nebude zabývat ani naše dítě. Je to mimo téma této diskuze, ale někdy může být pro dítě větší zábava na chalupě než v hotelu s programem all inclusive...
V mezinárodních školách se asi setkávají mezi sebou jen děti z dobře situovaných rodin, ne? Přijde mi, že žijí ve svém uzavřeném světě. Z toho mám u svého dítěte také trochu obavy.
pega 103835
29.11.2013 10:06:57
A ano, jsou tak vedeni svymi rodici, vi, jak vypadaji cinske chudinske ctrti, vi na druhe strane, jak ziji bohati lide. Od mala je ucime, ze kdyz se nekdo neuci a nesnazi, nic nema. Ze existuji lide lini a pracoviti, chytri a hloupi, prubojni a troubove, ale ze jsou take lide underprivileged a tem je treba pomahat a i [pro tebe] tak male deti jsou cinne ve skolni charite.
pega 103835
29.11.2013 9:56:46
Myslis, ze takhle stare deti si nevsimnou toho, jak chodi deti v ceske skole oblecene, kam jezdi na dovolenou, jestli maji svuj pocitac, iPod, jak vypadaji domovy nasich znamych v CR? I tak stare dite dokaze porovnat ceskou skolu a mezinarodni, kam chodi tady.
Mozna je to konzumni a smutne, ale takovy je zivot, ja s ti nemam problem.
valskiene 139817
29.11.2013 9:14:09
Pega - zaujalo mne tohle "Na otazku, zda by se tam chteli vratit, odpovi ne, kvuli vzdelani, moznostem uplatneni, zivotnimu standardu, ale i povaze Cechu."
To si myslím, že dítě ve věku Tvých dětí nemá z vlastní hlavy. Pokud je jim kolem 13 a 10 let, tak si myslím, že sotva budou řešit otázky svého uplatnění a životní standard. Přijde mi opravdu divné, aby děti tohoto věku měli svůj životní standard na prvním místě při rozhodování o tom, kde budou bydlet...Možná je to pro dnešní dobu dobré a asi nutné, ale svým způsobem je to smutné, pokud už takto staré děti takto uvažují nebo jsou spíše vedeni svými rodiči...
Jachtarka 111896
29.11.2013 8:39:06
Nikdy jsem nad tím takto neuvažovala, ale mám to stejně - rodná hrouda je vesnice, rozšířeně trochu region, kde jsem vyrostla, pak pocitově ještě Brno, kde jsem asi 15 let žila. Republika jako taková v pocitu kořenů pro mě význam moc nemá.
pega 103835
28.11.2013 23:15:19
Zijeme v Cine uz 8.rokem, detem bylo 5 a 2,5 roku, kdyz jsme se stehovali, posledni se tu narodila. Na CR deti maji vazbu - skola, dum, ktery tam stale mame, babicky, dedeckove, jezdi o prazdninach na tabory. V mistni skole se rezentuji jako Cesi a jsou na to hrdi. Na otazku, zda by se tam chteli vratit, odpovi ne, kvuli vzdelani, moznostem uplatneni, zivotnimu standardu, ale i povaze Cechu. Maji radi multikulturni prostredi, chteli by studovat v zahranici a kam je vitr zavane, to se uvidi. [nejsou vazani na Cinu, to je pouze prestupni stanice].
Modřinka 37246
28.11.2013 22:49:07
Já jsem žila v zahraničí od sedmi do patnácti let a Čechy jsem měla vždy idealizované a moc jsem se sem těšila. Momentálně nepociťuji žádnou touhu cestovat. Osobně znám pána, který od jednoho roku vyrůstal v zahraničí, v ČR nikdy nebyl a když sem v 25ti přijel, cítil se tu tak skvěle, že tu už zůstal. Život si to zatočí po svém.
Dooly. 12201
28.11.2013 21:05:52
My bydlime opravdu jen "co by kamenem dohodil" od Cech. Porad se vidame s pribuznymi,jezdi tam k otci, v lete na tabor s ceskym domem deti.Ale popravde - nedelam si iluze, ze by chtel jit nekdy do Cech zpatky bydlet. (je tu od 3 let ve skolce a od 5 jsme se i prestehovali)nyni je mu 9. Co me ale mrzi jeste vic, jsem si temer jista, ze se svyma detma nebude mluvit cesky. Pokud si tedy nenajde Cesku. Prestoze doma cesky mluvime, ma obcas uz problem najit v cestine slovo..


Berda-Berda 12477
28.11.2013 17:41:17
myslim, ze ani ty se nebudes chtit vratit na duchod, tva rodina i pratele budou uz tam. Proste budes jezdit do cech na delsi dovolene:-) A co ty vis, kam deti vitr zavane.....
[<<Předchozích 930] Názory 931940 z 16579  [Dalších 15639 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.