| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : srpen 2006

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 110] Názory 111120 z 6461  [Dalších 6341 >>]
Mickey.de
  • 
24.1.2012 23:14:43
Jo, on nam jeste sam rekl ze pred pul rokem bysme za ty samy pisemku dostali znamky klidne o 5 bodu lepsi, ale mame si zvykat ze naroky se zvysuji, abysme nezustali do maturity na mrtvym bode- hezky zduvodneni co ;) slo o analyzu/ interpretaci textu, klidne do hodnoceni napise "prilis povrchni, neodpovida 13/1" a mas to.

Na VS se u nas bere jen a pouze podle prumeru, prijimacky se nedelaji. Proto se posledni dva rocniky gymplu zmeni v honbu za desetinym cislem, ma maturitni vysvedceni se krome maturity samotne (pisemne a ustni) pocitaji i znamky za posledni dva roky. Vzhledem k tomu ze jak osnovy tak maturita samotna jsou statni tak se srovnavani jednotlivych gymplu moc nevede.

Blby teda je ze nestaci skolou "projit" hlavne abys odmaturivala, a nekdy za par let se nadrtit na prijimacky a ses na VS- tady kdyz podelas maturitu a udelas ji s blbym prumerem tak mas smulu, proste se nedoatanes nikam nebo jen na naprosto neatraktivni obory (teologie, treba- to me tak napadlo :D )

Skoly berou podle prumeru prvnich 100 (200, cojavim kolik podle kapacity)- seradi prihlasky podle prumeru a vezmou prvnich X, a cislo nejhorsiho prijatyho se pak zverejni jako Numerus Clausus- NC pro ten rok. Takze vis ze treba na pedarnu na ten rok je NC 2,2... a na medicinu u nas byl posledni roky 1,0, tj skola si vybrala jen ty s bezchybnym prumerem a zbytek pro velkej natresk nemel sanci.
Lefff 13513
24.1.2012 21:59:48
Plošné snižování známek o dva stupně se mi nějak nezdá... Pak bych se na místě toho kluka ptala, kdo z té školy se tedy může dostat na prestižní obor typu medicína, když těm, kteří mají prospěch 1.0, zhorší známky natolik, že na vysněný obor mohou zapomenout. Pokud plošné zhoršování známek skutečně zavedou a pokud je průměr 1.0 důležitý pro přijetí na VŠ, podřezává si škola větev sama pod sebou, protože sníží počet těch, kteří se dostanou na prestižní obory, v důsledku čehož bude mít škola horší výsledky v úspěšnosti absolventů, a tedy bude sama ztrácet prestiž, ne? Nebo se školy mezi sebou neporovnávají, která chrlí úspěšnější uchazeče o další studium?
Mmch to je vysvědčení tak strašně důležité pro přijetí na VŠ? Já sice měla za samé jedničky u maturity, tuším, nějaký plusový bod, ale rozhodně to nemělo takovou váhu jako přijímací řízení samotné. Takže v Německu jde hlavně o známky na střední - ty rozhodují o tom, kdo se kam může hlásit?

Arielo,
ahoj :-) Co ostatní "Áčka", jak se mají? S porodem už to máš za pár, těšej se ségry? U nás si to děti ještě nějak neumějí představit. Ale čeká nás všechny hodně náročný konec jara :-)




Mickey.de
  • 
24.1.2012 20:47:12
No tady se maze vsechno :)
Prisel mi dopis od soudu ze se se mnou ex hodla soudit kvuli detem, parada...
Otylka,Nikolka7/06,Adélka6/10 37985
24.1.2012 20:18:41
Lefff,

u nás žádné špeky u zápisu nebyly...moc mě mrzí, že jsme tam nemohli jít ~:(. Jinak co vím, tak chtějí namalovat postavu,pokud možno se podepsat, poznat čísla, písmena, z obrázků např. plno ovoce najít něco, co tam nepatří (třeba obrázek chleba), poznat číslici a tolik namalovat kuliček do jamky, poznat pohádku a odvyprávět ji, poznat čtverec, kruh.A víc nevím, jen tohle si pamatuju, co mi říkala kámoška, co byli u toho zápisu.
Jinak teda nechápu, že téma o zápise ze včera je tady na rodině smazaný ~e~.

Ariel, tak už to máš za pár, viď? ~p~
Anita007 18430
24.1.2012 17:41:51
Mickey tak to je drsný, na druhou stranu je mi sympatický, že tam maturitu neudělá každý debil. Což se tady díky tomu, že se na x let zrušily státní maturity, říct nedá. Maturita tak zdegradovala, že si všichni úředníci musí dodělávat VŠ, aby vůbec dokázali, že nemají IQ tykve.

Trojobal jsem zkusila a řekl jenom strouhanku ~k~

Psycholožka nám posunula termín na konec března, tak mám radost ~z~
Mickey
  • 
24.1.2012 15:40:55
Maji, pololeti na krku, sorry za preklepy :)

Jako ty skoly jsou tady drsny od zacatku, jsem rada ze jsem tady jeste kus skolni dochazky zazila, budu pro nej mit za 13 let pochopeni... kdybych to nezazila z prvni ruky neverila bych mu :o To uz je dril na hranici se sikanou, jako neni problem cely tride strhnout znamky z nemciny na pololeti o 2 stupne protoze "si mame zvykat na zvysujici se naroky pololeti od pololeti", takze v podstate z moralne ideologickych duvodu- takze nekolika lidem vcera ruply nervy, jeden z kluku brecel na chodbe neb v jeho pripade to zhorseni z principu znamena ze muze na studium mediciny zapomenout (nutny prumer 1,0, ktery by jinak mel)...Jako ze by nas podrzeli nebo pri prumeru napr. 7,5 dali 8 bodu neexistuje- z principu horsi znamku, aby nas "motivovali" a aby prej meli jistotu ze ty co nechaji udelat maturitu a tim padem je pusti na univerzity budou jen ti nejlepsi, jakmile maji pocit ze nekdo jen tak tesne prolejza tak ho pridusi aby nemel sanci :(

Jako nepochopila jsem dodnes jakej ma smysl dat nekomu kdo mel za posledni dva roky samy jednicky trojku jen proto aby byl motivovany byt jeste lepsi :o
Mickey
  • 
24.1.2012 15:40:46
Maji, pololeti na krku, sorry za preklepy :)

Jako ty skoly jsou tady drsny od zacatku, jsem rada ze jsem tady jeste kus skolni dochazky zazila, budu pro nej mit za 13 let pochopeni... kdybych to nezazila z prvni ruky neverila bych mu :o To uz je dril na hranici se sikanou, jako neni problem cely tride strhnout znamky z nemciny na pololeti o 2 stupne protoze "si mame zvykat na zvysujici se naroky pololeti od pololeti", takze v podstate z moralne ideologickych duvodu- takze nekolika lidem vcera ruply nervy, jeden z kluku brecel na chodbe neb v jeho pripade to zhorseni z principu znamena ze muze na studium mediciny zapomenout (nutny prumer 1,0, ktery by jinak mel)...Jako ze by nas podrzeli nebo pri prumeru napr. 7,5 dali 8 bodu neexistuje- z principu horsi znamku, aby nas "motivovali" a aby prej meli jistotu ze ty co nechaji udelat maturitu a tim padem je pusti na univerzity budou jen ti nejlepsi, jakmile maji pocit ze nekdo jen tak tesne prolejza tak ho pridusi aby nemel sanci :(

Jako nepochopila jsem dodnes jakej ma smysl dat nekomu kdo mel za posledni dva roky samy jednicky trojku jen proto aby byl motivovany byt jeste lepsi :o
Mickey.de
  • 
24.1.2012 15:23:09
Ahoj Arielo, tebe neznam nebo si aspon nepamatuju :)

Ad rizek, Misa by asi dojel meb jsem ho doma delala naposledy pred 4 mi lety :) a nehem si jista jestli by dokazal popsat vyrobu nejakyho jidla detailneji- vcera jsem se ho ptala na babovku a pravil "udelas testo a das ho do trouby", tim to pro nej haslo :D

U nas klasickej zapis neni, bude chodit do Montessori skoly tam
kam chodi do skoly. Ovsem jeho laxni pristup me zabiji- vcera za nima prisla ucitelka ze skoly, vzala si tech par predskolaku a neco s nima delala- co se ale nikdy nedozvim :D Misa znudene tvrdil ze "neco cetla"- "A co?"- "nevim"- "a co jste jeste delali?" - " Nakej obrazek, byla tam zeme a slunce.."- "a co jste s tim obrazkem meli delat?" - "uz si nepamatuju" Akorat jsem se dozvedela ze prijde jeste nekdy, ovsem nevi kdy, prej to nebylo spatny ale nudil se...Takze to jsou moje informace o budouci skolni dochazce :D
Jednou tydne maji "Sprachförderung", je to neco mezi logopedickym cvicenim ale hlaskujou tam uz i slova a spol., je to pro vsechny predskolaky, vim jen ze ma nakej pracovni sesit kterej obcas zahlidnu, a ze dostava razitka kdyz neco udela dobre- coz jsem zjistila az pote co ji premluvil aby mu ho davala na celo :D Jinak taky nevim co delaji, podle stemplu na cele jen soudim te mu to jde. Jako doufam ze skolni dochazka nebude tak misteriozni :)
Ale dve moje kamaradky mani decka v prvnich tridach na statnich skolach a informace ze strany skoly NULOVY... poleti na krku a od zacatku zari zadny znamky, zadnej rodicak, zadny informace, netusi co decko dostane na vysvedceni, jaky maji ukoly (to si musi decka id zacatku tridy zapisovat samy)... nakej nemeckej folklor, nechat od prvni tridy vsechno na diteti :o
Ariela5 50189
24.1.2012 13:47:48
ahoj holky, tak ještě jsem v celku malá Annemarii by se měla narodit koncem února. Dneska začínám 36 tt.
Bet byla také u zápisu - také zvažuji odklad, je maličká a má opožděný vývoj řeči. Měří 105 cm a váží 21 kg.
Lefff 13513
24.1.2012 11:52:00
Mickey,
jasně, tahle varianta je ve hře. Pokud m. dostane volno, je jich v práci pět a půl.
Schválně jsem se S. zeptala, jestli by dokázala popsat, jak se obaluje řízek. Začala zeširoka, leč logicky: "Koupíme maso...", pak přesně popsala postup, akorát použila slovo "ovajíčkuju" :-), jinak to zvládla. Ovšem dostala mě na závěr, kdy jsem se jí ptala, s čím by si takový řízek dala, jakou přílohu by zvolila. Prohlásila, že s vepřovým masem. ~j~ Tak jsem jí vysvětlila, že to vepřové maso je přece už v tom trojobalu... A S. na to: "No tak teda s bramborovou kaší nebo bramborama, no..." Řízek máme tak 3x do roka a pro ni je to jídlo snů, takže v jedné ruce řízek, v druhé řízek - a měla bych naprosto spokojené dítě.

Jsem zvědavá, jaké špeky chystají při zápisu na nás. Holky, házejte sem, prosím, perličky ze zápisů, ráda si počtu. Dík ~x~
[<<Předchozích 110] Názory 111120 z 6461  [Dalších 6341 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.