| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : srpen 2013

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 911  [Dalších 851 >>]
JankaHK 68660
10.12.2013 7:56:53
Ahojda maminy,

jeee Martýsku, tak vy už máte náušničky. Co ouška, všechno v poho, žádná krev? A na kolik vás ty chirurgické náušnice vyšli? Prosííím fotečku. My půjdeme na jaře. Co jsem slyšela, tak doktor má v ordinaci na výběr ze tří, ale na cenu jsem se nezeptala.

A jak vám jdou příkrmy?
My se v tom pořád plácáme, moc to Elence nejede. Včera jsme se vrátily zase k mrkvi a samotná ji chutná, ale když do toho přidám další zeleninu, tak to neee.

Dneska jdeme do poradny, tak jsem zvědavá, kolik navážíme. Už se docela pronese. A čeká nás další očkování.

Rodičovskou mám zařízenou. Paní na úřadu neříkala nic, že bych přišla pozdě nebo brzo. Takže v únoru mi přijde na účet už jen 7400. Jo a včera jsem slyšela, že mají od ledna o 10% zdražovat pleny, tak už abychom chodily na nočník :-)

Jo jinak Martýsku gratuluji, že už máte v pořádku nožičky a už na kyčle nemusíte. My už na kyčle taky nemusíme. Ale v lednu zase kontrola na neurologii a v únoru na chíru s cystou. Byly jsme tam v listopadu a na ultrazvuku nebylo nic vidět, Elenka byla přeplněná, takže teď nevíme, jestli ji tam pořád má nebo tam už není.

Martysek 135615
9.12.2013 20:18:53
Ahoj holky, tak už máme taky náušničky, byly jsme nastřelit ve vedlejší vsi u doktora, máme pecičky z chirurgické oceli s modrým kamínkem, no kóča ~t~
Jen chudák mi tam bulela, taťka to odmít, je to cíťa, tak jela babička a měla na krajíčku ~6~

Co vy a náušničky, taký už máte? Napište zkušenosti ~3~
Martysek 135615
4.12.2013 15:40:28
Teda Jani, to koukám, mě to asi řekla,že to můžu podat nejdřív těch 6 neděl před ale kdy nejdýl už ne, tak to máš fajn :-)

Dnes kyčle dopadly na jedničku, tak jsem ráda, že už tam nemusíme a ušetříme 100 km, byly jsem i v Globusu nakoupit na Vánoce, dali jsme malou do klokanky a naštěstí to tentokrát zvládla bez řevu, tak supr! ~6~

Ostatní maminy, přihoďte zas nějaký fotky prdelek, už dlouho nejsou žádné nové, jen Janka to tu válí a já se taky snažím ~z~
JankaHK 68660
4.12.2013 9:46:47
Tak jsem si napsala na úřad práce, jestli nevadí, když žádost dodám později a jejich odpověď mě opravdu překvapila .... žádost o rodičovský příspěvek je možné podat nejdříve následující den po ukončení pobírání peněžité pomoci v mateřství. Žádost je možné podat i později, rodičovský příspěvek lze vyplatit až 3 měsíce zpětně
Martysek 135615
3.12.2013 21:01:19
Oni mají asi měsíc na vyřízení, tak to zkus vyřídit co nejdřív! ~d~
JankaHK 68660
3.12.2013 19:44:47
Šest neděl před nástupem ??? Tak to mi ani neříkej, mě rodičovská začíná za 4. týdny, 2. ledna. Ve čtvrtek pojedu do města, tak se tam stavím.
Martysek 135615
3.12.2013 15:03:44
Ahoj holky, tak konečně můžu přispět něčím novým i já!

Dnes máme za sebou duhé očkování Hexou a váhu 8150g a 66,5cm, pořád kojím a už mám začít také vařit mrkvičku a brambor atd...aby si ty dětičky prý zvykaly na něco jiného, než mlíčko.... říkala paní doktorka ~:-D


Při první hexe vše proběhlo hladce, tak já v to doufám i po druhé, protože jdeme zítra na kyčle to by byla smůla ~o~

Mirusko, co Vítek,už je zdravý? Koukám jaký byl cvalík a teď jsme vás předhonily, máme to asi v rodině, syn byl taky takovec cvalda, měl v roce 12kg ~6~

Jani, jak ses ptala na ten rodičák, tak jsem tam byla už aktivně před 14ti dny a prý stačí 6 neděl před nástupem, já nastupuji 9.1. to bude zas chudoba ~a~
Nezapomeň potvrzený papír od sociálky, kolik si brala mateřskou a všechny doklady sebou!!!

Jinak se holky držte, hlavně to zdravíčko a ať nám dětičky krásně prospívají! Zítra kdyžtak písnu, co bylo nového na kyčlích!!! Tak zatím ahóóóóóój. ~z~
JankaHK 68660
3.12.2013 8:32:15
Ahojda holky,

už jste si některá žádala o rodičovský příspěvek? Je tam nějaký termín, do kdy musím žádost podat ???

JankaHK 68660
1.12.2013 17:56:34
Tady je to hezky rozepsaný ....

www.kojeni.net/zavadeni-prikrmu.html
JankaHK 68660
1.12.2013 17:55:17
Ahojda maminy :-)

Poslední dny stíhám jenom číst příspěvky, ale ne už psát. Tak teď jenom v krátkosti .... když se Miruška ptala na ty příkrmy.

Já polívky nedělám, sice to mixuju, ale ne úplně na kaši, malý kousíčky tam mám. Začala jsem mrkví - tři dny, pak mrkev s bramborou - zase tři dny, pak mrkev + brambora + květák, mrkev + brambora + brokolice. No ale moc ji to nejede. Kupovala jsem i ve skleničce a taky nic moc. Kdyby to bylo moje první dítě, tak z toho budu asi špatná, že špatně vařím. No ale když to porovnám s Kubou, ten moji zeleninku miloval. No a Elenka - mlíčko je mlíčko.

No my jsem venku tak dvě hodinky dopolko a dvě odpolko. Teple přistrojí a občas na ni šáhnu, jestli nemá studený tváře. Až bude hodně po nulou, tak ven ji dám jen na chvíli, a psk převezu do chodby a nechám v kočárku dospat, v chodbě máme docela chladno. Když s ní chodím ven, tak ji obličej mažu krémem proti chladu.

Jdu zadělat na perníčky, tak zatím pa a mějte se krásně ~3~
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 911  [Dalších 851 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.